sport 135 en blijft eersteklasser Patrijzen krijgt nog een herkansing na verlies tegen Hoeven Zeeuws vrouwenelftal trapt vanavond af 'We hebben Sliedrecht laten uitrazen en zijn daarna nauwelijks meer in problemen gekomen.' maandag 31 mei 2010 sapm mma w& GPC-trainer Jurriaan van Poelje door Koen de Vries THOLEN - De vertrekkende keeper ging op de schouders, vele spelers en supporters vielen elkaar geëmo tioneerd in de armen en de voor zitter ging helemaal uit zijn dak. Zelfs de ontslagen trainer André Maas leefde mee. 'Gefeliciteerd!' sms'te hij naar tweede trainer An ton Swennen nadat GPC zich ten koste van Sliedrecht had gehand haafd in de eerste klasse. De Vlissingers deden zaterdag in Tholen wat weinigen hadden ver wacht. De ploeg won met liefst 3-0, meteen de grootste seizoensze ge, en sloot een zwakke competi tie af in jubelstemming. „Strijd! Vechtlust! Daar doen we 't voor!", juichte voorzitter Kees van Belzen nadat hij zijn spelers en trainers in nig had omhelsd. Een van de feestvarkens was Zil- vano Tuhuleruw, een achttienjari ge A-junior. Trainer Jurriaan van Poelje, die aan het eind van de competitie André Maas verving, haalde hem naar de eerste selectie. Tuhuleruw viel een paar keer in en kreeg vorige week een basis plaats nadat hij tegen SSV een be langrijke strafschop had 'versierd'. Zaterdag was de tot voor kort on bekende Molukker van onschatba re waarde. In de twintigste mi nuut stond de linkeraanvaller op de goede plaats om een fout van keeper Martijn Lugthart af te straf fen (ï-o) en aan het begin van de tweede helft maakte hij de actie waaruit het 2-0 werd. „Tuhuleruw mist nog heel wat, maar hij heeft wel dreiging en schept ruimte voor anderen. Dat was iets dat we misten", vond Van Poelje. Zo werd Tuhuleruw zonder goed te spelen uitblinker bij GPC. Hij stond model voor alles wat ook maar iets met aanvallen te maken had. Tuhuleruw was zelden op een goede actie te betrappen, maar deed het op het moment su prème wel goed. De Vlissingers lie pen daardoor zowat de hele wed strijd achter het veel beter voetbal lende Sliedrecht aan. Verdedigend lagen de zaken hele maal anders. Op dat gebied was de Walcherse ploeg op de eerste twin tig minuten na oppermachtig. Jeroen van Ommen en Wouter Vermeule heersten in het centrum en op de flanken waren Remon van Geersdaele en Martin Wilken bijna onpasseerbaar. Zoals gebrui kelijk speelde keeper Leon Weeda een foutloze wedstrijd. „We moes ten de opbouw van Sliedrecht ver storen zodat hun twee gevaarlijke spitsen onbereikbaar waren", ver klaarde Van Poelje de taktiek. Sven Ronde, Ralph Wiessner en de weer teruggekeerde Matthijs Lug- tenburg zorgden daar met veel loopwerk en een over-mijn-lijk- mentaliteit uitstekend voor. GPC wist dat Sliedrecht vol gas van start zou gaan. De Zuid-Hol landers die eerder deze nacompeti- tie Duiveland volledig kansloos lie ten, zetten GPC vast op eigen helft en schiepen kleine kansen. De bes te was in de zeventiende minuut, maar de keiharde vrije trap van topscorer Göksel Cakir (veertien treffers) werd door keeper Weeda met zijn been tot corner verwerkt. Van Poelje: „We hebben ze laten uitrazen en zijn daarna nauwelijks meer in problemen gekomen." Dat was mede te danken aan de 1-0 in de twintigste minuut. Na de onverwachte treffer van Zilvano Tuhuleruw was het beste er bij Sliedrecht wel vanaf Vlak voor rust werd het bijna 2-0 toen een schot van Jesper de Vlieger via een been van een tegenstander over keeper Lugthart ging. De lat bracht echter redding. Het bleek uitstel van executie. In de 57e minuut werd het 2-0 na een even onverwachte als fraaie uithaal van Tuhuleruw, die via de lat terugkwam en binnengetikt werd door de nijvere Björn Ron de. Ook een extra aanvaller kon Sliedrecht daarna niet helpen. De tweedeklasser ging steeds meer mee in het gerommel van GPC en moest tien minuten voor tijd de derde treffer slikken toen Ralph Wiessner een afgeslagen bal in het doel schoot. De middenvelder, tot dan toe samen met De Vlieger met slechts vier treffers topscorer van GPC, maakte er 3-0 van. „Ik had vanmorgen al een goed ge voel", keek Leon Weeda terug. „En ook aan het begin van de wed strijd toen we onder druk stonden heb ik er steeds in geloofd." De in Zierikzee woonachtige Weeda (30) verkast na vier seizoen naar Duiveland en nam afscheid met zijn droomscenario. Assistent-trainer Anton Swennen had de ommekeer bij GPC van na bij meegemaakt. Zijn ploeg zakte aan het eind van de competitie ver weg. De spirit verdween steeds meer uit de ploeg. „André Maas is een fijne man en een heel goede trainer. Tactisch is hij sterk, maar hij paste niet echt bij de groep. Hij kon de vechtersmentaliteit er niet in brengen. Jurriaan van Poelje heeft vanaf het begin de goede snaar geraakt." Van Poelje haalde opgelucht adem. Hij was toen hij tekende ervan uit gegaan dat hij in de eerste klasse aan de slag kon, maar dat kwam steeds meer in gevaar. „Nu blijven we bij de top van Zeeland en kan ik gaan bouwen aan het elftal. Ik wil m'n stempel op het elftal druk ken. Dat moet kunnen, zeker om dat we er een paar creatieve spe lers bij krijgen." GPC Vlissingen-Sliedrecht 3-0 (1-0). 20. Zilvano Tuhuleruw 1-0, 57. Björn Ronde 2-0, 83. Ralph Wiessner 3-0. Scheidsrechter J. de Bat (Goes). Gele kaart: Ralph Wiessner, Sven Ronde (GPC), Oktay Kara, Umut Takac (Slied recht). Aantal toeschouwer: 450. door Michiel Bouwman OSSENDRECHT - Qua weer begon de middag slecht en eindigde goed, gistermiddag in Ossend- recht. Qua prestatie was het voor Patrijzen precies andersom. De ploeg uit 's-Heerenhoek gaf een i-o-voorsprong op Hoeven vlak voor tijd uit handen en kreeg diep in de verlenging de genadeslag te verwerken: 1-2. En dat terwijl Patrijzen uitstekend aan de wedstrijd begon. Nadat Ar jan Verburg en Wesley Rokven de reflexen van de Hoevense keeper Arjan Lauwerijssen al hadden ge test, was het even later wel raak. Het voorwerk kwam van de be hendige Mario Mulder, goaltjes- dief Edwin Capello kopte raak. So wieso was Mulder een plaag voor de Hoevaren, want er ging veel dreiging uit van de linkspoot. „Toch was dit één van mijn slecht ste wedstrijden", oordeelde hij na afloop. „Het liep niet zo lekker, de tweede helft zeker niet. Mijn voorzetten waren niet goed en we verloren de grip op het middenveld, vooral na het uitvallen van Arjen (Ver burg)." De aanvoerder en spelma ker moest een kwartier voor tijd naar de kant met kramp. Het was het gevolg van een slijtageslag. Door een fikse regenbui in de eer ste helft was het veld, dat toch al erg hobbelig was, loodzwaar ge worden. Tel daarbij op de fysieke kracht van de Brabanders en het euvel is verklaard. „We hadden twee, drie goede kansen in de eer ste helft, maar het bleef maar 1-0. Dat brak ons op", analyseerde Mul der na afloop. Opvallend, aange zien Patrijzen juist met scoren in de competitie maar weinig moeite had: het scoorde 58 goals in 22 wedstrijden. Hoeven drong logischerwijs steeds meer aan, terwijl Patrijzen met de rug tegen de muur kwam te staan. Of misschien wel ging staan, want van enige druk op de tegenstander was amper meer sprake. Niet zel den was alles wat oranje was rond de eigen zestienmeter te vinden. Het resulteerde vijf minuten voor tijd in de gelijkmaker van werk paard Ronald Buysen, die dé bal van dichtbij binnengleed. Terwijl de zon steeds meer doorbrak, hing Patrijzen als een lusteloze bokser in de touwen. Spaarzame uitbraak- jes leidden niet tot gevaar, en dat zette zich door tot in de verlen ging. Omdat ook de krachten van Hoe ven wegvloeiden, leek een straf- schoppenserie in de maak. Tot een ongelukkige situatie in de 117e mi nuut. De tot dan toe foutloze Jeroen Weststrate haalde een voor zet van Patrick Suyckerbuyk eruit, maar zag een tweede Hoevenaar voor zich opduiken. Diens voorzet werd enigszins onorthodox bin nengewerkt door Erik de Pijper, die Patrijzen veroordeelde tot een herkansing: 2-1. „Het is een teleurstelling", zei Mul der. „Maar we begonnen de na- competitie met niets en hebben nog kans op promotie." Het is nog maar de vraag hoe Patrijzen dan voor de dag komt, aangezien Ray mond Rovers (neerhalen doorge broken speler) en Wesley Rokven (twee keer geel) beiden al tijdens de verlening konden gaan douchen. Daartegenover staat de terugkeer van Richard Hardebol, die zijn schorsing erop heeft zit ten. Om alsnog tot de derde klasse door te dringen, moet Patrijzen woensdag winnen van Terheijden. Lukt dat, dan wacht zondag nog de confrontatie tegen de winnaar van het duel tussen het Tilburgse Noad en ESV (Eindhoven). Hoeven-Patrijzen 2-1 (0-1, 1-1). 11. Edwin Capello 0-1, 84. Ronald Buysen 1-1, 117. Erik de Pijper 2-1. Scheids rechter: M.A. van Berkel (Son). Rode kaart: Wesley Rokven (2x geel), Ray mond Rovers (beiden Patrijzen). Gele kaart: Aleksandar Veljanoski (Patrijzen), Erik de Pijper, Remco Martens (Hoe ven). Aantal toeschouwers: 450. De Meeuwen-speler Wouter Koch krijgt veel ruimte van VCK. Dylan Verhage (links) gaat in de achtervolging. Rechts staan Henk Kesteloo (wit shirt) en Pieter Roelse. foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - De Stichting Zeeuws Elftal heeft de activiteiten uitgebreid door een Zeeuws vrou wenelftal onder de vleugels te ne men. „De snelst groeiende sport in Nederland mag niet ontbreken in de Zeeuwse selectiesamenstel ling", vindt Wim Scherpenisse, die één van de trainers is van de se lectie. De selectie traint vanavond voor het eerst: om 19.15 uur in Krabben- dijke. De eerste wedstrijd wordt komende zaterdag gespeeld: in Sint-Annaland tegen Smerdiek (af trap 16.30 uur). De speelsters die aanmerking komen voor een plaats in de selectie zijn zij die uit Zeeland komen of in Zeeland voet ballen. Er zullen trainingen en wedstrijden worden gespeeld in di verse plaatsen in Zeeland. De twee hoogst spelende Zeeuwse teams, Oostkapelle en Smerdiek, zijn beide met zes speelsters hofle verancier van de selectie. Het Bel gische Sinaai, bekerwinnaar in Bel gië, levert twee speelsters: top- scoorster Thea Corstanje-De Blaeij en de jeugdige keepster Kaylee Die- leman. De volledige selectie: Kaylee Diele- man, Thea Corstanje-De Blaey (beiden Sinaai, België), Ellen Schreurs en Stella van Trierum (beiden Zierikzee), Anne- lies van Hecke (Terneuzen), Manon Boogaart (Steen), Rosanne Lammers, Moud Kuipers, Karen Buieze (allen Ij- zendijke), Marieke Kwast, Shamilla Ha mers, Mindy Hengst, Kelly de Kaap, In ge Lugtenburg, Joska Lamper (allen Oostkapelle), Mandy Roels, Marieke Goeree, Irini Brouwer, Angelique Hage, Wendy de Wilde, Esra Bicer (allen Smerdiek), Renee van Vaardigen (De Meeuwen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39