naar het WK toe sport 133 Suarez en Lodeiro naar Zuid-Afrika FIFA niét in volm Kuip SOUTH AFRICA 2010 Rugnummers maandag 31 mei 2010 WORLD CUP Het Nederlands elftal speelt dinsdagavond de vriendschappelijke interland tegen Ghana waarschijnlijk niet in een volle Kuip. De KNVB heeft nog maar 30.000 kaarten voor het duel verkocht. Ook voor de ontmoeting van zater dag tegen Hongarije zijn nog kaarten beschikbaar. Ruim 36.000 supporters hebben een kaartje voor de krachtmeting in de Arena. door Roel Wiche SEEFELD - Met de koningin van de Nederlandse showbizz aan zijn zij de oogst Wesley Sneijder dit sei zoen de ene na de andere prijs. Nu nog de sympathie van het volk winnen. Ach, zo'n verkeerde knaap is die Wesley helemaal niet. De man die in Milaan een droomappartement bewoont met een droomvrouw en de voetbalwereld aan zijn voeten heeft liggen, stond enkele maan den geleden als het Utrechtse schoffie van weleer langs de kant bij zijn oude amateurclub DHSC. Wesley Sneijder (25) zag hoe het plezier er bij de F'jes vanaf spatte, dacht aan zijn eigen jeugd en no digde het complete team uit voor een wedstrijd van zijn Internazio- nale. Hij haalde ze persoonlijk op. „Ik was geschorst dus vloog ik snel naar Nederland. In Milaan heb ik een toernooitje georganiseerd en die jochies wonnen. Dat pakken ze hun nooit meer af" Brede glim lach: „En mij ook niet." Als je diep in zijn ogen kijkt, lijk je de Wesley van vroeger weer te zien. Ondeu gende twinkeling, guitige lach. Ro de blos op de koontjes. Alsof de zoon van de plaatselijke ijscoboer voor je zit en niet de winnaar van de Champions League. Maar de Wesley van 2010 is al lang niet meer de Wesley van DHSC Ft. In de maximale versnelling is zijn le ven voortgeraasd, heen en weer ge slingerd tussen hoge toppen en diepe dalen. Hij schreef jongensboeken bij Ajax en Oranje, maar doolde anderhalf jaar geleden ook vertwijfeld door de nacht van Madrid. Sneijder had net een scheiding met jeugdliefde Ramona achter de rug en worstel de bij Real met zijn motivatie. Nu staat hij op het punt om te trou wen met de volgens velen mooiste vrouw van Nederland, Yolanthe, en beleefde hij een wereldseizoen met Inter. Je zou het een fortuinlij ke speling van het lot kunnen noe men, maar zelf waagt hij zich aan spirituele gedachten. „Alles heeft een doel. Ja, ik denk dat dingen voorbestemd zijn. Als al die zaken in het verleden niet ge beurd waren, had ik nu ook de Champions League niet gewon nen. Ik ben zeer gelovig, ik praat daar vaak over met mijn vriendin. Bij Inter loopt een priester rond, met hem hebben we heel veel con tact. Dat geeft me rust en kracht." Ja, hij weet dat hij duizend gezich ten in Nederland heeft. Voor het ene deel van het volk is Wesley Sneijder de fijnbesnaarde techni cus, de strateeg die met een superi eur balgevoel topwedstrijden kan beslissen. Voor anderen is Wesley Sneijder een wandelende staaf dy namiet, een winnaar die zijn ego niet altijd ondergeschikt kan ma ken aan het algemeen belang. En dan staan Wes Yo ook nog wekelijks op de cover van de gla- mourbladen, als de Beckhams van de Lage Landen. „Het is onzin dat wij de media opzoeken, wij heb ben dit jaar één interview gedaan, aan Ivo Niehe. We worden juist overdonderd door de media. Ik weet niet of een bepaald deel van Nederland tegen me is, maar ik denk dat bepaalde tv-persoonlijk- heden en schrijvende media daar een groot aandeel in hebben. Nu ik met Inter de triple heb gewon nen, hoor ik mensen plots zeggen 'zo verkeerd is die Yolanthe niet voor je'. Stel je voor dat we niets hadden gewonnen. Dan was zij de schuldige geweest." Vroeger zou hij er nachten wakker van hebben gelegen. Nu, zo be zweert hij, niet meer. Wesley Sneij der zegt rijper en sterker te zijn ge worden, net zoals zijn generatiege noten bij Oranje. Rafael van der Vaart, Robin van Persie, Arjen Robben, Dirk Kuijt, John Heitinga: allemaal hebben ze twee of meer grote toernooien achter de rug en zijn ze in de kracht van hun voet balleven. Met andere woorden: het is nu of nooit. Sneijder: „Door één wedstrijd hebben we het EK 2008 verloren, nu zijn we twee jaar doorgegroeid. Deze lichting speelt bij internationale topclubs op het hoogste niveau. We zijn 26, 27 jaar en zijn al een paar jaar samen bij Oranje. Het móét dit WK gebeu- 1. Maarten Stekelenburg 2. Gregory van der Wiel 3. John Heitinga 4. Joris Mathijsen 5. Giovanni van Bronckhorst 6. Mark van Bommel 7. Dirk Kuijt 8. Nigel de Jong 9. Robin van Persie 10. Wesley Sneijder 11. Arjen Robben 12. Khalid Boulahrouz 13. André Ooijer 14. Demy de Zeeuw 15. Edson Braafheid 16. Michel Vorm 17. Eljero Elia 18. Stijn Schaars 19. Ryan Babel 20. Ibrahim Afellay 21. Klaas-Jan Hunteiaar 22. Sander Boschker 23. Rafael van der Vaart MONTEVIDEO - Luis Suarez en Nico las Lodeiro gaan definitief naar het wereldkampioenschap in Zuid- Afrika. De twee spelers van Ajax maken deel uit van de ploeg van 23 man die bondscoach Oscar Ta- barez zaterdag bekend maakte. Tabarez stelde zijn definitieve se lectie samen na afloop van een vriendschappelijke wedstrijd van zijn ploeg tegen een team met profs uit Uruguay. Het nationale elftal won met 3-2. Uruguay vliegt vrijdag naar Zuid-Afrika. Op 11 juni staat het eerste WK-duel met Frankrijk op het programma. Matthew Amoah van NAC en Quincy Owusu-Abeyie, oud-spe ler van Jong Oranje, zullen na mens Ghana actief zijn op het WK. Bondscoach Milovan Rajeva selecteerde Eric Addo van Roda JC niet. Cesare Prandelli wordt na het wereldkampioenschap bonds coach van de Italiaanse nationale ploeg. Dat heeft de voetbalbond van Italië gisteren gemeld. Prandel li volgt Marcello Lippi op, die na de wereldtitelstrijd stopt. De 52-ja- rige Prandelli heeft een akkoord bereikt met de voorzitter van de bond, Giancarlo Abete. „Prandelli tekent een contract voor vier jaar. Hij wordt na het WK officieel gepresenteerd", aldus de woordvoerder van de bond. Prandelli is oud-speler van Juven- tus. Hij werkte vijfjaar bij Fiorenti- na. Ook was hij coach van Parma en AS Roma. De voetbalbond van Kameroen heeft het land opgeroepen massaal achter het nationale team te gaan staan. De federatie reageert hier mee op de dreigende boycot van vedette Samuel Eto'o. De speler van Inter is de kritiek van oud-in ternational Roger Milla over zijn optreden in de ploeg zat en over weegt daarom niet naar het WK in Zuid-Afrika te gaan. „De voetbalbond wil bondscoach Paul Le Guen, aanvoerder Samuel Eto'o en het hele team laten weten dat we volledig achter jullie staan. Na wat uitlatingen in de media van onze oude helden vragen we nu om rust en verzoeken wij ieder een volledig achter het team te gaan staan", aldus voorzitter lya Mohammed. Kameroen is in de groepswedstrij den tegenstander van het Neder lands elftal. Duitsland heeft in aanloop naar het WK een nieuwe tegenvaller moeten incasseren. Verdediger Hei- ko Westermann moet het toer nooi door een blessure aan zich voorbij laten gaan. Eerder vielen doelman René Adler en midden velder Michael Ballack al weg door blessures. Ook Simon Rolfes en Christian Trasch moesten afvallen door kwetsuren. Westermann blesseerde zich zater dag kort voor het einde van het oe fenduel met Hongarije aan zijn lin kervoet. Na onderzoek in het zie kenhuis bleek dat de 27-jarige spe ler van Schalke 04 een voetwortel beentje heeft gebroken. „Natuur lijk ben ik erg teleurgesteld. Het WK was voor mij een belangrijk doel", treurde Westermann. Hij speelde negentien interlands voor Duitsland. Ook bondscoach Joachim Löw baalde: „Heiko had tijdens het WK een wezenlijke bijdrage kun nen leveren." Cristiano Ronaldo is zelfverze kerd over zijn prestaties op het ko mende WK: „Ik ga doelpunten ma ken en mijn ploeg aan de overwin ning helpen", aldus de sterspeler van het Portugese elftal. Hij zei dit in een interview met de Portugese krant Publico. Ronaldo en zijn ploeggenoten be reiden zich in eigen land voor op het WK. De selectie traint in Covil- ha. De afgelopen weken heeft Ro naldo nadrukkelijk de rust opge zocht. De aanvaller van Real Ma drid ontweek regelmatig de media. „Ik weet dat ik hiermee moet le ven", aldus Ronaldo over de enor me media-aandacht voor zijn per soon. „Het belangrijke is dat ik me goed voel en mijn rust kan pak ken." Ronaldo vindt dat Portugal in de zwaarste poule van het WK zit. In groep G treft de ploeg Brazi lië, Ivoorkust en Noord-Korea. „Het is heel belangrijk dat we de eerste wedstrijd tegen Ivoorkust ge lijk winnen. Als we eenmaal de halve finales hebben bereikt, dan kunnen we ook de finale halen. Waarom niet?" PSV-aanvaller Ola Toivonen heeft zaterdag gescoord voor Zwe den. Hij deed dat in de door zijn land gewonnen oefenwedstrijd te gen Bosnië-Herzegovina: 4-2. Voor de spits was het zijn eerste treffer in een interland. Toivonen speelde zaterdag voor de zesde keer voor Zweden. Marcus Berg, oud-speler van FC Groningen, behoorde eveneens tot de schutters. Zweden is in juni niet vertegenwoordigd op het WK in Zuid-Afrika. Luis Suarez in actie tijdens een vriendschappelijke wedstrijd van Uruguay. foto Ivan Franco/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37