321 sport Nummers Wesley Sneijder leeft in roes geven een hint Nederlanders stellen Laatste horde te hoog voor Robles teleur op FBK-games ORANJE Het trainingskamp van het Nederlands elftal in Seefeld zit er bijna op. Morgen speelt Oranje een oefenwedstrijd tegen Ghana in De Kuip. maandag 31 mei 2010 Het Nederlands elftal wil dinsdagavond in de oefenin terland tegen Chana geschiedenis schrijven. Oranje kan voor de achttiende keer op rij ongeslagen blij ven. Het record staat nu op zeventien. SEEFELD - Bert van Marwijk zei het allemaal aan de fantasie van de journalisten over te laten. Maar hij deed gisteren in Seefeld ook niet veel moeite om de theorie te ont krachten dat de rugnummers van Oranje een stevige hint voor zijn WK-opstelling vormen. „Iedereen moet maar de conclusie trekken die hij moet trekken. We hebben waar mogelijk rekening gehouden met wensen van de spelers. Maar we kunnen niet iedereen tevreden stellen." De basis van het elftal zou volgens de nummering gevormd worden door Maarten Stekelenburg, Grego ry van der Wiel, John Heitinga, Jo ris Mathijsen, Giovanni van Bron- ckhorst, Mark van Bommel, Dirk Kuijt, Nigel de Jong, Robin van Per- sie, Wesley Sneijder en Arjen Rob ben. Rafael van der Vaart, de grote con current van Kuijt voor een plaats op de aanvalsflank, heeft op eigen verzoek het hoogste nummer (23) gekregen. Het is al jaren zijn vaste nummer. Van Marwijk schrapte gisteren de avondsessie, nadat eerder al in het weekeinde drie keer getraind was. Arjen Robben trainde apart, maar zorgelijk lijkt zijn lichte blessure niet. Onzeker is wel of hij morgena vond in Rotterdam tegen Ghana in de basis begint. Bert van Marwijk wil geen enkel ri sico nemen met de blessuregevoeli- ge aanvaller van Bayern Mtinchen. Vandaag sluit het Nederlands elf tal het bijna twee weken lange ver blijf in Seefeld af met een ochtend training. Wesley Sneijder: „Bij Inter loopt een priester rond, met hem hebben we heel veel contact. Dat geeft me rust en kracht." foto Koen van Weel/ANP door Wilko Voordouw door Wilko Voordouw HENGELO - Bram Som was het licht punt in een voor de Nederlandse atletiek verder teleurstellende FBK-games. Hoewel hij de limiet voor de EK in Barcelona niet liep, noemde hij zijn tijd van 1 minuut 46,70 seconden 'niet goed en niet slecht'. „Alle kans dat ik vrijdag in Oslo een tijd van 1,44 minuten loop", aldus de regerende Euro pees kampioen. Som werd vierde in zijn race, die in 1.45,66 werd gewonnen door de Soedanese wereldkampioen in door Abubaker Kaki. Som vond het jammer dat de omstandighe den in Hengelo bepaald niet zo mers te noemen waren. „Iedereen loopt hier anderhalve seconde langzamer dan in zijn normale ni veau. Dus ik maak me helemaal geen zorgen", aldus Som. Yvonne Hak wilde op de 800 me ter tonen dat ze zich niet voor niets in Ostrava had gekwalifi ceerd voor de EK met een tijd van 2.00,53 minuten. Maar de pupil van Pater Winkel had ook last van de omstandigheden en eindigde als zevende in 2.03,60. Winnares werd de Keniaanse oud-wereld kampioene Janeth Kepkosgei. Adrienne Herzog miste op vier se conden de EK-limiet op de 5000 meter. Haar tijd was wel een per soonlijk record, 15.34,37 minuten. Erik Cadée kon geen vervolg ge ven aan zijn prachtige voorsei zoen. De discuswerper vestigde eerder dit jaar een nieuw persoon lijk record en slingerde de discus over 66,20 meter. In Hengelo kwam hij tot een teleurstellende zesde plaats met 62.03 meter. Meerkampster Dafne Schippers onttrok zich aan de Nederlandse malaise. Ze liep de 100 meter in een tijd van 11,56 seconden. Helaas werd ze geholpen door te veel rug- wind. HENGELO - Negen hordes precies duurde zijn 110 meter horden. De tiende horde was te veel voor de Cubaanse ster Dayron Robles. De 23-jarige wereldrecordhouder strui kelde over het hek en ging plat op zijn gezicht. „Zulke dingen gebeu ren." Zichtbaar teleurgesteld trok Robles zijn sprinterspak half uit in de kil le regen tijdens de FBK-games van Hengelo. Zijn onvrijwillige buikschuiver, enkele meters voor de meet, was de topatleet die ge roemd wordt om zijn fabelachtige techniek onwaardig. Hij bleef ha ken achter het laatste hek. Robles is op Cuba een gezien man. Hij is dan weliswaar niet een van de échte sterren van de eilandstaat (die status is voorbehouden aan honkballers) maar de atleet geniet veel privileges. De in Guantanamo geboren atleet woont en traint in Havana. De wereldrecordhouder (12,88 seconden) en olympisch kampioen (Peking 2008) ont breekt het aan niets. Wanneer er al tekorten zijn of er gebrek is aan faciliteiten: Dayron Robles zal er niets van merken. Hij is zich daar van bewust. „Ik heb alles aan Cu ba te danken. Mijn land heeft me in staat gesteld om te worden wie ik ben. Ik ben een gelukkig mens en heb een prachtig leven." Wie zou denken dat hij een vedettenei gingen heeft, zit er naast. „Ik heb nog steeds een groot doel, en dat is wereldkampioen worden op de 110 meter horden. Ik zou daarmee de eerste Cubaanse atleet zijn. Want Anier Garcia is weliswaar ook olympisch kampioen gewor den, maar hij heeft ook nooit het goud op een WK gehaald." Vorig jaar hield iedereen er reke ning mee dat de Cubaan in Berlijn met gemak het goud zou gaan op halen. Immers, hij had net het we reldrecord afgepakt van de Chi nees Liu Xiang. Zijn grote rivaal zat nog altijd in de lappenmand en dus hoefde Robles slechts in zijn kenmerkende prachtige stijl over de hordes te zweven om daar na de medaille, zoals hij had be loofd, in Havanna te schenken aan Fidel Castro. Maar de zwaar zieke Lider Maxi mo wacht nog altijd, want in de halve finale greep Robles na de derde horde naar zijn rechterham- string, stortte op het kunststof en werd tussen twee stewards afge voerd. De titel ging naar Ryan Bra- thwaite, de atleet van Barbados die nu voor de FBK-games heeft moeten afzeggen wegens een bles sure. „Het was een pijnlijke periode", blikt Robles terug. „Gelukkig was er niets gescheurd en kon ik vier weken later weer de training her vatten." In maart werd Robles ove rigens wereldkampioen op de 60 meter horden indoor. Maar die kroon noemt hij minder presti gieus. „Volgend jaar, in Korea, dan pak ik het goud op de 110 meter horden voor Fidel Castro", belooft hij. Dayron Robles trekt een zuur ge zicht na zijn valpartij op de 110 me ter horden tijdens de FBK-games in Hengelo. foto Peter de Jong/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36