baas in Giro 3i De Giro heeft veel losgemaakt Priem: honderden complimenten HANI-DUMP Goud voor Bouwmeester OTHïïM Biljartteam Jaspers ook landskampioen A- merken sanitair tegen bodemprijzen 299,00 k Kom langs en neem uw offerte mee. Wij zijn altijd goedkoper! 4F; maandag 31 mei 2010 foto Alessandro Trovati/AP door Theo Ciele digde op de twaalfde plaats, Ste ven Kruijswijk werd achttiende. De eerstvolgende koers voor Kruijswijk is de Delta Tour Zee land. Afgelopen zaterdag reed hij nog op 2600 meter hoogte langs metershoge muren van sneeuw. „Het ging weer goed en dan is het ook mooi om daar te rijden", zegt de 22-jarige neo-prof Het Rabobank-jonkie werd in die rit over de Gavia keurig veertiende en een dag later gaf hij in de afslui tende tijdrit in Verona als num mer 22 minder dan een minuut toe op winnaar Larsson. Het leek wel of Kruijswijk de laatste week steeds beter ging rijden. Net als Bauke Mollema, die ook knap over eind bleef in de zware slotweek. Mollema turfde dat hij drie keer behoorlijk wat tijd heeft laten lig gen: „In Nederland op weg naar Middelburg, in de rit over de witte onverharde wegen en in de etappe naar l'Aquila." Hij voegt er direct aan toe dat de schade wat hem be treft nog mee is gevallen. „Twaalf de in plaats van negen, dat is voor mij niet echt een groot verschil." MIDDELBURG - Bijna drie weken na de Giro-etappe naar Middelburg kun je de werkkamer van Willem van Kooten nog steeds niet zonder zonnebril binnengaan. Een kast vol roze ordners, roze shirts, sta pels roze kranten. „Misschien was die kleur toch een van de geheimen van het succes. Dat roze, dat Italiaanse, het vakan tiegevoel...", zegt de man die bin nen de gemeente het team leidde dat alles rond de Giro regelde. Al leen al in Middelburg waren op die tiende mei 75.000 mensen op de Giro afgekomen. Middelburg was verantwoordelijk voor het re gelen van de derde etappe van Am sterdam naar de Zeeuwse hoofd stad. Dat betekende onderhande len met gemeenten, Rijkswater staat, provincies en andere wegbe- heerders langs het ruim 200 kilo meter lange parkoers. Voor een pe loton van wielrenners en volg auto's moest op een doordeweek se maandag dwars door de Rand stad letterlijk vrij baan worden ge maakt. „Het is een heel complexe zaak geweest. Maar naarmate de dag van de etappe in zicht kwam, zag je dat alles vloeibaar werd." Door de onderhandelingen met collega-overheden kreeg de ge meente een spiegel voorgehouden. „We stelden ons de vraag: hoe zou den we zelf reageren. Zijn we zelf ook flexibel genoeg om dit op te pakken. Het is voor ons een leerfa se geweest." Van Kooten voelde zich af en toe een 'stofzuigerverko per' als hij bestuurders en colle ga-ambtenaren warm probeerde te maken voor de Giro. „Ik wist dat het een hele goede stofzuiger was, maar mensen moesten dat wel van me aannemen. Persoonlijke contacten zijn erg belangrijk ge weest. Ook met mensen van de Gi ro zelf Wat dat betreft hebben we mazzel met een burgemeester en lid van het projectteam die Itali aans spreken. Ik heb zelf er nooit aan getwijfeld dat we het voor el kaar zouden krijgen. Het was voor mij heel bijzonder om met een ge weldige ploeg mensen je op één project te kunnen richten." De Gi ro heeft veel positiefs losgemaakt in de stad. De kunst is om dat ge voel vast te houden. Middelburg houdt contact met RCS, de eige naar van de Giro. Het Italiaanse media- en sportconcern heeft meer in huis dan RCS. De contac ten zijn nu gelegd. Wie wat ons dat nog brengt in de toekomst." door Frits Bakker WEMELDINGE - De hectiek is achter de rug, wat blijft is de mooie herin nering. Cees Priem, die met zijn team van Libéma de Ronde van Italië naaf Nederland haalde, heeft honderden complimenten gekre gen na de etappes in Amsterdam, Utrecht en Middelburg. „Zelfs mensen op straat spraken me aan om te vertellen hoe mooi ze het hebben gevonden." De ex-ploegleider had de drukte en het enthousiasme wel verwacht. „Ik was er alleen bang voor dat mensen zouden wegblijven, om dat er niet echt bekende Neder landse renners aan de start ston den. Dat heeft totaal niet meege speeld, want iedereen vond het al leen maar mooi. Ze kunnen in Ita lië jaloers zijn op wat we hier in Nederland hebben laten zien. Die etappe op maandag, een gewone dag in de week, was een hoogte punt in deze Giro. Daar mogen we in Zeeland best een beetje trots op zijn. Wat ik had verwacht, is uitge komen. De mensen komen op de Giro af omdat Italië zo geweldig leeft met zijn mode, auto's en als vakantieland." Cees Priem reed zelf de etappe ben ik bij de start in Amsterdam geweest en daarna doorgereden naar Zeeland. Je wilt toch even kij ken of het allemaal is geregeld zo als we hadden afgesproken, maar eigenlijk ben je overal en nergens. Ik had wel een vliegtuigje moeten hebben om er bovenop te zitten." De koers zelf, vindt Priem, heeft zijn sporen nagelaten in het pelo ton. De valpartijen, de waaiers en de achtervolgingen hebben de ranglijst in die eerste dagen al op zijn kop gezet. „Je verwacht in Ne derland toch meestal een etappe die eindigt in een massasprint. Daar was geen sprake van. Zowel naar Utrecht als naar Middelburg was het een slijtageslag, waarin de kopstukken gelijk op de proef wer den gesteld." Het heeft meegespeeld in de inte resse van de media. „De NOS was eerst nog wat terughoudend, maar toen ze zagen wat het teweeg bracht, konden ze niet meer ach terblijven." Priem loopt alweer met andere plannen rond. „Je moet niet aan zo'n zelfde ronde denken, want ik zie de Giro bin nen tien jaar niet terugkomen. Maar we hebben in Zeeland bewe zen dat we dit soort grote evene menten aankunnen." Cees Priem van Amsterdam naar Utrecht mee in koers. „Het leek wel één grote triomftocht langs die rijen van toe schouwers. Je moest in elk dorpje voorzichtig zijn, want de mensen stonden op de weg zoals ze op een berg in de Tour staan. Maandag Villeroy Boch Wandcloset (wtu Grohc Raplfl-SL inbouwreservoir Grafie afdekplaat SANHKJMP normaal 667. Justine Henin balt haar vuist na haar zege op Maria Sjarapova. foto Guillaume Horcajuelo/EPA U Vindt ons in: Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 210 740 Breda Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 6212 Wijchen Graafseweg 777 Tel.: 024 - 645 06 66 BIJ ONS BESTAAT DE AKTIESET «„„sluitmthmen WWW. SAN ID U M P.CO M RIDDERKERK - Het biljartteam Van Donge De Roo van kopman Dick Japsers heeft gisteren de landstitel veroverd in het drieban den. Het team versloeg in de finale van de play-offs in Ridderkerk Crystal Kelly, met onder anderen de onverslijtbare Belgische biljartle- gende Raymond Ceulemans in de gelederen. Crystal Kelly schakelde vrijdag Delta/Fast nog uit. Jaspers nam in de finale zijn team bij de hand door twee keer Frédéric Caudron te verslaan (50-36 en 50-33). De Zweed Torbjörn Blomdahl bracht vervol gens punten binnen door Frans van Kuyk te kloppen (50-33). Jean van Erp bracht de beslissing. De Brabander verloor eerst met 50-49 van Ceulemans, maar revancheer de zich met een zege in de tweede partij: 50-38. Van Donge 8c De Roo won ook al de beker. MEDEMBLIK - Nederland heeft er een nieuwe zeilprinses bij. De 21-jarige Marit Bouwmeester uit het Friese Wartena beleefde bij de 26e editie van de Delta Llyod Re gatta in Medemblik haar grote doorbraak. Koel, vastberaden en tactisch slim stuurde de ambitieu ze blondine haar bootje in de olympische Laser Radial-klasse naar de eindzege in het vijfde we reldbekertoernooi. „Supervet", sprak ze vrolijk na haar indrukwek kende machtsgreep. Ook de 470-wereldkampioenen Lisa Wes terhof en Lobke Berkhout hadden alle reden tot lachen. Na een matig voorseizoen liep het gezamenlijke debuut van het 'koningskoppel' bij het jaarlijkse zeilspektakel op het IJsselmeer wel goed af. Met de zil veren medaille op zak gaat het duo zich nu voorbereiden op het WK in Scheveningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35