entertainment 121 Nikki is do vrees voorbij Excursiereis Devon Cornwall Hij zei niet veelmaar het voelde een beetje ongemakkelijk voor ons beiden' «NL Met een nieuwe sound, een ander uiterlijk en een kersverse liefde staat dit jaar voor Nikki Kerkhof (26) in het teken van verandering. De pop- en rockzangeres, die in 2008 Idols 4 won, trekt momenteel met een clubtour door het land. „Sinds ik de angst losliet dat mensen me niet serieus nemen, ben ik veel relaxter." voor de lezers van deze krant! 8-daagse busvakantie Zuidwest-Engeland incl. hotel, ontbijt en diner! Nikkï Kerkhof. maandag 31 mei 2010 Harry Potter-acteur Rupert Crint (Ron Wemel) moest bijna bloot een scene opnemen met collega Bill Nighy (Nu.nl) naar het kunnen loslaten van din gen. „Zoals verdriet. De afgelopen twee jaar zijn vier mensen in mijn omgeving overleden: de schoonva der van mijn zusje stierf aan kan ker en mijn oom ging afgelopen september vlak voor een familie feest even een dutje doen en werd niet meer wakker. Ook zijn een jongen die vroeger tot mijn vrien dengroep behoorde en zijn vader, die goed bevriend was met mijn vader, vermoord." Zélf liet Nikki de vrees los dat ze door Idols niet serieus genomen werd als artiest. „Idols heeft een door Thalia Brandt en schuchter Brabants meisje', oordeelde Idols-jurylid Gordon toen Nikki Kerkhof met grote pet en in casual kleding audi tie deed voor het programma. An no 2010 oogt de zangeres met haar korte blonde kapsel en pittige out fits als verleidelijke vamp. „Het schuchtere meisje is weg, maar ik woon nog steeds in hetzelfde Bra bantse dorp", lacht de zangeres, die in Sint-Oedenrode resideert. „Lekker dicht bij mijn ouders. Ik ben een vaders- en moederskindje en veel minder stoer dan mensen vaak denken." Na Idols scoorde de Brabantse een nummer-i-hit met Hello World en haar Engelstalige debuutalbum Na ked (2008) bracht de top-io-hit Bring Me Down voort. Nu haar tweede album een feit is, voelt ze een zekere druk om zichzelf op nieuw te bewijzen, zegt Nikki. „Toch ben ik niet zenuwachtig: ik gelóóf in Let It Go. Voor mijn ge voel klinkt het volwassener en ge varieerder dan Naked, er staat bij voorbeeld meer soul op." De titel van het schijfje verwijst commercieel imago en ze zoeken iemand die verschillende soorten nummers kan vertolken. Daardoor raak je je eigen stijl kwijt en ziet het publiek je eerder als meisje dat leuk zingt dan als artiest met een eigen sound. Het idee dat ik door Idols misschien in een hokje werd geduwd, hield me zó bezig, dat ik bij optredens niet als 'Nikki van Idols' aangekondigd wilde wor den. Terwijl het een groot compli ment is dat mensen je van zo'n programma herkennen. Vorig jaar dacht ik opeens: waar maak ik me druk om? Sindsdien ben ik veel re laxter naar de buitenwereld toe." Zo staat ze de pers met een gerust hart te woord. „Vroeger was dat an ders, op de eerste persdag na Idols stond ik echt met een bezemsteel in mijn reet. Ik had er voor aan een journalist verklapt dat ik ooit met een meisje had gezoend - ik ben een flapuit! - waardoor er ver halen opdoken dat ik lesbisch was. Nu boeit het me niet meer als ik iets onwaars over mezelf lees. Dat trek ik later wel recht." Haar favoriete nummer op Let It Go is het uptempo liefdeslied Can't Stop Thinking About You. „Toen ik het inzong, dacht ik zelf de hele tijd aan een jongen op wie ik heel verliefd ben en dat hoor je gewoon." Glundert: „Hij heet Wouter Nohlmans, is 30 en gita rist in de band William Wixley. Ik heb eerder vriendjes gehad waar ik gek op was, maar hij raakt mij op een manier die ik nog nooit heb meegemaakt. In You, een an der liefdesliedje op de plaat, zing ik dat ik niks nodig heb, zolang ik maar bij mijn geliefde ben. Zo voel ik dat bij Wouter. Hij woont in een héél lelijk antikraakpand in Nieuwegein, maar ik zou mórgen bij hem intrekken als hij wil." De vonk tussen de twee sloeg over in januari. „Ik was herstellende van een operatie aan mijn stem banden." Al jaren kampte ze na op tredens met heesheid. De boosdoe ners bleken twee poliepen op haar stembanden. „In oktober heb ik ze laten verwijderen, daardoor moest ik helaas wel mijn clubtour verzet ten." Achteraf was ze liever niet onder het mes gegaan. „Met een halfjaar rust hadden die poliepen vanzelf kunnen verdwijnen. Nu kon ik alsnog dik een halfjaar niet zingen omdat mijn stem langer dan gepland nodig had om te her stellen. Daarbij was de onzeker heid of mijn broodwinning en mijn passie misschien tot het verle den zouden behoren, slopend. Ook voelde mijn stem na de opera tie niet meer als mijn vertrouwde instrument. Toen ik met mijn 'nieuwe stem' een noot probeerde te raken, kwam er iets anders uit mijn mond dan ik in mijn hoofd had. Gelukkig kan ik nu weer met passie mijn instrument bespelen, al heb ik een heel nieuwe manier van zingen moeten aanleren." Het was de tweede keer dat Nikki een muzikale tegenslag kreeg. Op haar 14e besloten haar ouders, die tien jaar eerder naar het Australi sche Perth waren verhuisd, te remi greren naar Sint-Oedenrode. „Ik zat op dat moment in een zang groepje en zou meedoen aan een kindertvprogramma. Ik vond die verhuizing dus heel erg." In de toekomst hoopt ze in Austra lië muzikaal voet aan de grond te krijgen. Tevens behoort een gezin met 'tenminste vier' kinderen tot haar wensen. „Voorlopig staat mijn carrière op één." Nou ja, mét de liefde. Lacht: „Het liefst ben ik op beide fronten suc cesvol." foto Laura Oldenbroek/GPD ■n'iy'MW'iiMWiwiiWiiwwi'iiirpiiiiiiijiitiiii'iii'Mii'^iiiiaiiPfiMjiiOMiiiiip^iiiïirr"!' Zuidwest-Engeland staat ook wel bekend als de Engelse Rivièra, een stukje Engeland met een geheel eigen karakter. Mooie baaien, gril lige rotskusten, groene heuvels en historische vissersdorpjes geven deze streek een Engels maar zeker ook een Mediterraan karakter. Op deze reis nemen wij u komende zomer mee naar de graafschappen Devon en Cornwall, in het uiterste zuidwesten van Engeland. De mooiste periode van het jaar om deze streek te ontdek ken! U verblijft in de schilderachtige badplaats Torquay, wat heerlijk gelegen is aan een baai en bekend staat om het zachte klimaat. Deze 8-daagse busvakantie boekt u al vanaf slechts 519, maar als u als lezer van deze krant, gebruik maakt van de actiecode WEG40004 krijgt u ook nog eens 40 korting bij 2 personen! En dat is inclusief reis per Comfort Class bus, hotel, 7x Engels ontbijt en 4-gangendiner, overtochten en excursieprogramma. Er zijn slechts 7 vertrek data, dus... UW DAGPROGRAMMA Dag 1. Via diverse opstapplaatsen rijden we via Breda naar de Franse havenplaats Calais voor de overtocht per ferry naar Dover. Door naarTorquay waar we in de loop van de avond zul len aankomen voor het diner. Dag 2. In de ochtend naar Exeter, hoofdstad van Devon en ooit een Romeinse nederzetting. In de middag vrije tijd in Torquay. Dag 3. De Engelse Rivièra, met bezoek aan de Caves of Torquay, waar u rondwandelt door pre historische grotten. Ook is er tijd voor o.m. het schilderachtige havenplaatsje Dartmouth. Dag 4. De abdij 'Buckfast Abbey', gesticht in de Normandische tijd en herbouwd door Franse benedictijnen, daarna door naar Plymouth, één van de oudste havens van Engeland. Dag 5. Na een bezoek aan The house of Marbles (glas- en handarbeid) rijden we door de mooie natuur van Dartmoor National Park naar Buckland Abbey, gesticht in 1278 door de Cisterciënzers. Veel kloostergebouwen bevinden zich hier nog, omgeven door heerlijke tuinen. Dag 6. Naar het indrukwekkende landgoed van Mount Edgecombe, met een fraai 'Tudor' landhuis en prachtig aangelegde tuinen. Verder naar Polperro, opvallend gelegen in een smal ravijn. Dag 7. Vrije dag in Torquay voor een wandeling of een terrasje. Of gaat u in de middag mee naar het nostalgische Cockington Village (niet inbegrepen)? Dag 8. In de vroege ochtend nemen we afscheid van Torquay en gaan we op weg naar Dover voor de overtocht. Via België brengen we u weer terug naar uw opstapplaats in Nederland. The Richmond Hotel Dit in Engelse stijl gebouwde hotel ligt ideaal in Torquay, op slechts ca. 10 minuten lopen van het centrum, de boulevard, het strand en de haven van Torquay. VERTREKDATA LR 35.552 Op zondag 13 27 jun., 25 jul., 8 22 aug. en 5 19 sep. 8 dagen v.a.£-5t9* nüv.a.€499 Prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen, opstapplaatsen: Amsterdam, Breda, Rotterdam en Utrecht Inclusief: reis per Comfort Class bus, en/aren chauffeur/reisleider, ferry overtochten, verblijf in The Richmond Hotel, 7x ontbijt en 4-gangendiner en het beschreven excursieprogramma. Exclusief: niet genoemde maaltijden, facultatieve excursies, entreegelden, fooien, verzekeringen, bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 per boeking van max. 9 pers. en res.kosten 17,50 per boeking (verplicht). Voor meer informatie en boekingen: Typ in uw internet browser www.kras.nl/LR35552 Kies uw vertrekdatum, klik hierop, bekijk de prijsberekening, ga naar BOEK NU en voer de actiecode WEG40004 in bij stap 1 'Uw Vakantie'van het boekingsproces. Of bel: 0900-9697 (15cpm) /föy o.v.v. reisnummer LR 35.552 en actiecode WEG40004

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23