zeeland 129 met Danny de Munk VET-team wijst meer dan 500 jongeren met problemen goede weg Y* vAVermeulen Dorpsraad Nieuwdorp ziet lepelaars als een verrijking voor Sloekreek Goese school winnaar dag van de pannenkoek Contactmiddag over verworven hersenletsel Autoverhuur Danny de Munk Altijd de auto die u nodig hebf, wanneer u hem nodig hebi www.ambiance-zonwering.nl SPEEL MET LICHT, MET SHUTTERS IN UW EIGEN STIJL Mobiliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf! Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.ni zaterdag 29 mei 2010 Muziekvereniging Concordia wil met het jubileumcon cert Tholen in de schijnwerpers zetten. De komst van de Amsterdamse musicalster en zanger Danny de Munk naar zwembad De Spetter moet daaraan een flinke bijdrage leveren. zonder pauze. Danny de Munk zal voor een daverende afsluiting zor gen en er zullen verder nog din gen gebeuren die ik nu nog niet ga verklappen." Met de steun in de rug van een aantal belangrijke sponsoren kon de SJCT op zoek gaan naar een groot artiest. De stichting kwam bij Danny de Munk terecht die de datum geen enkel probleem vond, maar geen datum kon vinden om naar Tholen te komen voor een re petitie. „Daarom gaan wij morgen met de bijna complete harmonie naar Purmerend om te repeteren," zegt Dietvorst. door Emile Calon VLISSINGEN - Meer dan vijfhon derd jongeren zijn de afgelopen vijf jaar geholpen door het VET-team, het samenwerkingsver band van politie, overheden en hulpverleners. Met enige slagen om de arm schat Henk Wijkstra van de Jeugdpolitie Zeeland dat zeventig procent van die jongeren niet meer in contact is gekomen met politie, omdat het nu beter met hen gaat. „We heb ben bij wijze van spreken een hele school geholpen." Vijf jaar geleden startte het VET-project in Vlissingen om er voor te zorgen dat jongeren met problemen snel in contact konden komen met hulpverleners. Het ging vooral om jongeren die door de politie waren gesignaleerd. „Bij voorbeeld een elfjarige die om half twee 's nachts op straat werd aan getroffen", aldus teamchef jeugdpo litie Bram van Molenbroek. Hij stelde dat in het verleden het vaak een probleem was voor de politie om hulpverleners attent te maken op zulke jongeren, die wel proble men hadden maar niet iets crimi neels deden. Het Vlissingse project was zo suc cesvol dat het al snel een Walchers project werd en vervolgens een voor heel Zeeland. Vooral door de korte lijnen tussen de verschillen de instanties werkt het, aldus Van Molenbroek. „Binnen 48 uur na melding wordt er contact opgeno men met de ouders en binnen een week is er een huisbezoek", vertel de Ingrid van Mallaard (Maatschap pelijk Werk Walcheren). „Wij wer ken niet met wachtlijsten." Een achttienjarige jonge vrouw uit Schouwen-Duiveland sprak giste ren zeer lovend over het project. Twee jaar geleden gleed ze af door het gebruik van drugs en drank. Dankzij het project is ze weer goed terechtgekomen, zei ze. Wel uitte ze kritiek op haar gemeente omdat Schouwen-Duiveland uit het project is gestapt. Volgens haar vader duurt het nu een halfjaar voor er hulp wordt geboden. Kitty Provoost, pr-vrouw van Concordia, Pierre van Broekhoven, dirigent van het Schorrekoor en Gert Dietvorst van de jubileumstichting presenteren het affiche voor het jubileumconcert. foto Tonny Presser/het fotoburo IHBMaMnMHMHHHMniMHHi m M Éi IIHI fWiTHtll—i«»riHrnwiiiT-Trr'iT"«rii»rrii NIEUWDORP - Havenbedrijf Zee land Seaports zit in zijn maag met een aantal lepelaars, die in het Sloegebied huizen. Het bedrijf wil de vogels graag verplaatsen naar de Sloekreek bij Nieuwdorp. De dorpsraad van Nieuwdorp juicht dat toe. „Als dat kan worden gecombineerd met onze omme tjes-routes en het recreatieve ge bruik van de Sloekreek, zien wij dat wel zitten", zegt dorpsraadse cretaris Hans van Dam. „We moe ten er in de winter wel gewoon kunnen schaatsen en met mooi weer zonder hekken te passeren, kunnen struinen. De Sloekreek herbergt al aardig wat flora en fau na. Met een paar aanpassingen voor de aanwezigheid van lepe laars kan dit gebied worden ver sterkt." GOES - De openbare Prof dr. Kohn- stammschool in Goes is winnaar geworden van de nationale Pan nenkoekendag. Tienduizenden basisscholieren uit het hele land bakten eind maart pannenkoeken voor ouderen in verzorgings- en verpleeghuizen. De leerlingen van de Kohnstamm- school deden dat voor bewoners van zorgcentrum Het Gasthuis vol gens een vakjury zó goed, dat zij de landelijke hoofdprijs krijgen toebedeeld: een schoolreis naar een pretpark voor alle 196 leerlin gen en 38 begeleiders. De wedstrijd is een initiatief van keukenmerk Tefal. GOES - De Vereniging Cerebraal houdt maandagmiddag 31 mei een ontmoetingsdag voor mensen met niet aangeboren hersenletsel in ho tel Terminus in Goes. Tijdens de bijeenkomst, die ook bedoeld is voor naasten van men sen met verworven hersenletsel, wordt ingegaan op het thema 'ver anderingen in de relatie en familie verhouding na het oplopen van hersenletsel'. Voor de verstrekking van informatie zijn niet alleen bro chures en boeken beschikbaar, maar ook medische deskundigen en ervaringsdeskundigen. De bij eenkomst is gratis toegankelijk en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. En niet als u hem niet nodig hebt Anna Blamanlaan 68, Vlissingen NIEUWE SCHERPE VRAAGRPIJS! In de fraaie en groene wijk fRosenburg' vindt u dit in 1997 gebouwde hoekhuis met garage. De indeling van dit huis is verrassend! De woonka mer bevindt zich op de eerste verdieping en als buitenruimte is er een fraai terras op het westen. Vraagprijs 179.000,- k.k. Buiten- en binnenzonwering, terrasoverkappingen, shutters, horren, rolluiken en raamdecoratie Livingstoneweg 8, Goes Tel. 0113 - 22 22 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 95