28 Concordia feest Icii nd 'Het is gewoon een doffe ellende' BIJL GERRITSMA ONDA speelt in Filatelisten in de Manhuistuin Kloetinge bijeen Ambras bij 't Nut in De Pomweie Pleintjesfeest voor iedereen bij 't Kompas Vijfde Coudorpse Fair tussen fruitbomen Ontmoetingsochtend voor jonge moeders JUBILEUM Koninklijke Muziek Vereniging Concor dia Tholen viert zijn 125-jarig bestaan vanavond met een jubileumconcert. Laatste fietsdag van mei op Zuid-Beveland Vliegvissers doceren kunst van het werpen RIOOLSER VICE zaterdag 29 mei 2010 Lian Haverkort (links) en Linda Meijer kunnen wekenlang niet in hun compleet gestripte huizen wonen, terwijl de woningbouwvereniging volgens hen had gezegd dat die tijdens het onderhoud 'leefbaar' zouden blijven. foto Willem Mieras door Luc Oggel YERSEKE - Bewoners van de Rozen- laan in Yerseke voelen zich in de kou gezet door woningcorporatie R&B Wonen. Hun huizen zouden bewoonbaar blijven tijdens een op knapbeurt, maar dat is absoluut niet het geval, ondervinden Linda Meijer en Lian Haverkort. Aan twaalf woningen wordt mo menteel 'groot onderhoud' ge pleegd. „Noem het maar een com plete renovatie", zeggen de buur vrouwen Meijer en Haverkort, die respectievelijk sinds augustus vo rig jaar en al vijftien jaar in de Ro- zenlaan wonen. „Er is mij verteld dat de huizen leefbaar zouden blij ven en dat alle spullen konden blij ven staan", zegt Meijer. De wonin gen blijken echter compleet te wor den gestript. Badkamers, keukens, alles gaat eruit. „Tot afgelopen woensdag heb ik het geprobeerd, daarna ben ik gevlucht. Je wordt gek van het stof', foetert Haver- KORTGENE 't Nut Noord-Beveland heeft voor vanavond, de Zeeuws-Vlaamse band Ambras uitgenodigd in dorps huis De Pompweie in Kortgene. Ambras bekoort met authentieke volksmuziek of daarop geïnspireer de eigen composities al jaren het Zeeuwse publiek, niet in het minst vanwege de rake teksten en confe rences. Aanvang 20.00 uur. Entree: leden 6 euro, niet-leden 8 euro. ANNA JACOBAPOLDER De werkgroep Dorp Anna Jacoba- polder houdt vandaag van 11.00 tot 15.00 uur het pleintjesfeest op het schoolplein van christelijke basis school 't Kompas. Er zijn activitei ten voor kinderen, zoals een grab belton, ponyrijden en spelletjes, maar ook volwassenen komen aan hun trekken. Er is een boeken markt, een plantjesmarkt en een er is volop zomerfruit. kort. Beide vrouwen spreken van een doffe ellende. „Je kunt niet douchen, niet koken, niks. Maar je kunt ook moeilijk wekenlang bij ie mand gaan logeren. Dat moeten we zelf maar oplossen, krijg je dan te horen." De bewoners zijn inmiddels 'alle maal overspannen', stelt Haver kort. Ze lijdt aan een darmziekte, maar heeft sinds gisteren geen toi let meer in haar huis. „We kunnen gebruik maken van een leegstaand huis een eindje verderop, maar daar heb ik nog steeds geen sleutel van." Waar Meijer en Haverkort zich ook kwaad over maken, is het feit dat tijdens de werkzaamheden ge woon de volle mep huur moet worden betaald. Meijer: „Omdat dit volgens R&B om groot onder houd gaat, krijgen we een vergoe ding van 690 euro. Bij een renova tie is dat 5000 euro." De bewoners werden volgens de vrouwen ook zelf geacht de vloe- DRIEWEGEN De familie Van 't Leven aan de Cou- dorpseweg 7 in Driewegen houdt vandaag en morgen voor de vijfde keer de Coudorpse Fair op het fhiit- teeltbedrijf. Behalve standhouders, demonstraties en workshops zijn er ook exposities, over het verdron- kendorp Coudorp en schilderijen van Tosca Steutel. Ook voor kinde ren is er vanalles. De fair duurt tel kens van 10 tot 17 uur. GOES Maatschappelijk werk SMWO houdt vandaag een ontmoetings ochtend voor jonge moeders tot 23 jaar. Doel is met elkaar ervaringen uit te wisselen over vanalles: op voeding, financiën en uitgaan, bij voorbeeld. De kinderen kunnen meekomen, want er is goede op pas. De bijeenkomst begint om 9.30 uur in het Jeugdcentrum aan de Joseph Lunslaan 15 in Goes. door Ton Hopmans ren af te dekken met karton. „Je kon het ook laten doen, maar dat zou dan wel met de vergoeding worden verrekend. Belachelijk, maar de opzichter noemt het zeu ren." Directeur Peter Bevers van R&B Wonen zegt in een reactie dat het werk in de Rozenlaan 'kennelijk wat gevoeliger ligt dan elders'. „Ik wil niet zeggen dat wij geen fou ten maken, maar we zijn al sinds 2005 bezig met het opknappen van dit soort woningen en hebben tot nu toe nooit klachten gehad." Volgens Bevers zijn de bewoners 'uitermate zorgvuldig geïnfor meerd'. Hij bestrijdt dan ook dat de aard van het werk niet duide lijk zou zijn. „Maar als er proble men zijn, gaan we persoonlijk langs voor een gesprek." Een tijde lijke huursverlaging is wat Bevers betreft niet aan de orde. „De mes- nen krijgen straks een keurig opge knapte woning terug, maar de huurprijs blijft wel hetzelfde." GOES De laatste fietsdag van de mei maand-fietsmaand in Zeeland is vandaag, 29 mei. Tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen deelnemers be ginnen aan een tocht van 30 kilo meter over Zuid-Beveland, langs dijken en boomgaarden. De start is bij het VW-kantoor aan de Singel straat in Goes, waar tot 16.00 op de aankomst wordt gerekend. Deelna me kost 2,50 euro per persoon. 'S-HEER ABTSKERKE In het kader van de Nationale Hen- geldag demonstreert de vliegvisver eniging Lure et Emerger vandaag de kunst van het werpen bij dorps huis Versvliet in 's-Heer Abtskerke. Tussen 10.00 en 14.00 uur geven le den van de vereniging daar infor matie over vliegvissen en vliegbin- den. Belangstellenden kunnen ach ter het dorpshuis proberen zelf met de hengel te werpen. THOLEN - Omdat de Koninklijke Muziek Vereniging Concordia Tho len 125 jaar bestaat wordt er van daag in zwembad De Spetter een maritiem concert gegeven waar voor de bekende en populaire mu sicalster Danny de Munk is uitge nodigd. De geboren Amsterdammer, die als teenager naam maakte als Cis- ke de Rat en die met het nummer 'Ik voel me zo verdomd alleen' meteen een hit scoorde, zal samen met Concordia, dat onder leiding staat van Marcel Hartendorp, acht nummers brengen, waaronder: 'Bloemetje', 'Bona Sera', 'Hart en ziel', 'Vrienden voor het leven' en 'Copacabana'. Verder treden op Het Schorrekoor uit Sint Annaland, dat zes jaar gele den als shantykoor werd opgericht maar nu volgens dirigent Pierre van Broekhoven voor een serieuze re koers heeft gekozen en zangeres Anni K. Zij is geboren in Tholen, was ook vele jaren lid van Concor dia en studeerde vorig jaar af aan de Rotterdamse popacademie. Ze zingt nummers als 'Valerie', 'Wa- terloo'en 'Girl'. Het concert begint om 20.00 uur en duurt bij elkaar wel drie uur. Een tribuneplaats in zwembad De Spetter kost in de voorverkoop 19,50 euro, aan de kassa op de dag zelf 21,50 euro. Een staanplaats kost in de voorver koop 17 euro en aan de kassa 19 eu ro. Kaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij C1000 aan de Post weg Hage Textiel en bij Tweewie- lers Peter Terlouw. Na afloop van het concert is er een afterparty die tot ongeveer 1.00 uur zal duren. „Wij willen Tholen met dit con cert in de schijnwerpers zetten," zegt Gert Dietvorst van de Stich ting Jubileum Concordia Tholen (SJCT). „Wij willen iets origineels brengen dat uniek is. Daarom hebben we gekozen voor 'Maritiem Concert.' Daarom gaat een en ander zich af spelen in en rond het zwembad. Onze uitdaging is iedereen aan zijn trekken te laten komen en een plezierige avond te bezorgen. Het wordt een doorlopend concert GOES - Muziekvereniging ONDA uit Nieuw en Sint Joosland treedt morgen, zondag, op tijdens het we kelijkse Manhuistuinconcert in Goes. Het concert duurt van 12.00 tot 13.00 uur. De Manhuistuin is te bereiken via het poortje op Zuster straat 11 of achterlangs via het Schutterhof. Bij regen is het con cert in de Grote Kerk. KLOETINGE - De filatelistenvereni- ging De Bevelanden komt van daag, zaterdag, voor de laatste keer in het seizoen bijeen in dorpshuis Amicitia in Kloetinge. De bijeen komst voor de jeugd begint om 19.00 uur, die voor volwassenen een halfuurtje later. Er worden vijf tig kavels geveild en nieuwe uitgif ten verkocht. Ontstoppen - Aanleg - Onderhoud - Leveren en legen van vervangputten 0800- 5 41 96 93

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 94