20 I 'Zandsuppletie Galgeplaat heeft effect' Holland House Colijn: PZC gj «c IQ Werk aan Vlaketunnel duurt een week langer lie badkamers tegels üinia Succesje in strijd tegen zandhonger O'schelde VOETBALFEEST ROND WK ZUID-AFRIKA De voetbalmanie begint op Noord-Beveland voelbare vormen aan te nemen. Tijdens het aftellen naar het WK in Zuid-Afri- ka wordt in Colijnsplaat het derde Holland House ingericht. OP=OP Dagkaart trein van 44,- voor 17,50 www.pzc.nl/webwinkel zaterdag 29 mei 2010 prachtig modem of sfeervol klassiek? Laat u inspireren in onze showroom en raab ontvang advies op maat karcher Waldammeweg 2, 4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl door Luc Oggel YERSEKE - Zandsuppleties kunnen de zandhonger van de Oosterschel- de stillen, mits het op de goede plekken gebeurt. Een proef op de Galgeplaat kan in elk geval 'voor zichtig positief worden genoemd. Dat zei Eric van Zanten van Rijks waterstaat Dienst Zeeland gisteren tijdens de werkconferentie 'Koes ter de Oosterschelde' in Yerseke. De zandhonger, het afkalven van slikken, platen en schorren, vormt een serieuze bedreiging voor het nationaal park. De prognose is dat de platen in 2045 zullen zijn gehal veerd en in 2075 zelfs helemaal ver dwenen, hield Van Zanten de zaal voor. Dat heeft niet alleen grote ge volgen voor de natuur, maar ook voor de veiligheid. De dijken verlie zen namelijk hun golfremmend voorland. Dat het proces een halt moet worden toegeroepen of op zijn minst vertraagd, daar is ieder een het over eens. Het is dan ook Van Zantens taak als projectleider een structuurvisie te schrijven, waarin staat hoe dat het beste kan worden gedaan. Die moet er over drie jaar liggen. Inmiddels zijn er al diverse pjroe- ven gaande om de al aangerichte schade te herstellen door middel van zandsuppleties. Op de Galge plaat - die deels is opgehoogd - pakt dat volgens Van Zanten 'voor zichtig positief uit'. Er is daarom een plan voor een grotere proef langs de Oesterdam, maar de finan ciering daarvoor vertoont voorlo pig nog een gat van twee miljoen. Dat moet echter geen probleem zijn, verwachtte CDA-Tweede Ka merlid Ad Koppejan. De Reimerswaalse burgemeester Jan Huisman vroeg zich af of groot schalige suppleties gevaar opleve ren voor de mosselbanken in de Oosterschelde. Van Zanten zei niet te kunnen garanderen dat dat niet zo is. „Daarom is goed overleg no dig met de mosselsector." Hidde van Kersen van de Wadden vereniging, die als 'buitenstaander' zijn licht liet schijnen over de Oos terschelde, adviseerde de weten schap te mobiliseren en vooral het nationale belang te benadrukken. door Raymond de Frel VLAKE - De werkzaamheden aan de zuidbuis van de Vlaketunnel duren zeker een week langer dan gepland. Het werk zou eigenlijk aan het ein de van deze week worden afge rond. Het bedrijf Siemens, dat de renovatie uitvoert, heeft nog een week langer nodig om de installa tie te testen. „Pas daarna keuren wij de verlichting", zegt projectma nager Hans Koevoets van Rijkswa terstaat. Vervolgens kan de ver- keersafzetting worden verwijderd. „Maar dat doen we in verband met verkeersdrukte niet op een weekdag. We verwachten de boel in het weekend van 5 en 6 juni te kunnen opruimen", aldus Koe voets. Tot die tijd wordt het ver keer nog over één rijstrook geleid en blijft de maximumsnelheid van zeventig kilometer van kracht. Rijkswaterstaat vervangt de be staande armaturen door led-ver lichting. door Claudia Sondervan - Een doodenkel oranjevlag getje zie je nog maar, op straat - als het al niet over is van Koninginne dag. „Ik heb het idee dat het deze keer toch wat minder leeft, dat oranje-gevoel", peinst Ko Kallewaard. Dat ligt bepaald niet aan hem. En ook niet aan Colijns plaat. Voor de derde keer bouwen Kalle- waard en zijn dorp een oranjefeest rond een voetbalkampioenschap. Dit jaar wordt zijn Holland House Colijn groter dan ooit: in de boten- stalling van Delta Yachts aan de Oostzeedijk. „De laatste wedstrijd in 2008 trok immers vierhonderd vijftig mensen." De ruimte wordt inmiddels al in gereedheid gebracht, nu de boten in het water liggen voor een nieuw vaarseizoen. „Ik hoef maar met mijn vingers te knippen en mensen snellen toe om te helpen. Gewoon fantastisch", zegt de cate raar waarderend. Maar eerst stapt Kallewaard met honderd Noord-Bevelandse voet balfans in de bus om de vriend schappelijke oefeninterland Neder- land-Ghana te zien, dinsdag 1 juni in de Kuip. De kaarten gingen vooral naar de jonge voetballertjes van de Bevelanders en de Colijns plaatse Boys, en het vrouwenteam waar zijn eigen dochters Michelle en Tamara bij spelen. De kaarten waren snel op. „Ik heb een wacht lijst, maar er is tot nu toe geen en kele afzegging." Ik kon toevallig kaarten krijgen bij de KNVB," vertelt Kalle waard terloops. Het was vast niet geheel toevallig. Kallewaard is specialist in relatie-onderhoud en netwerken. Zo profiteert de organi satie van Holland House Colijn ook volop van de recente koningin nedagvieringen. Wemeldinge lever de heel wat passende decorstuk ken voor een oranje entourage. Kallewaard caterde daar immers ook. Het oranje tapijt waarop Hare De E1-spelers van De Bevelanders en de Colijnsplaatse Boys zijn in training na, dinsdag 1 juni in de Kuip van Rotterdam. Majesteit in de druilregen de schoenen schoon hield: dat ligt straks in de botenstalling onder de tribune-inrichting. Het autootje dat als reclamevehi kel her en der de aandacht trekt: een veteraan van de oranjeop tocht, van een Wemeldings fami lielid dat er toch al vanaf wilde, al dacht die aanvankelijk niet aan een ruil voor een hand consump tiebonnen. „In een avond was het ding oranje gerollerd. Ik heb er later de stickers opgeplakt. De apk is nog geldig tot en met 11 juli. Het is blijkbaar het lot van 't otootje." En de twee hoge, houten, oranje leeuwen die langs de straatkant in Wemeldinge de majesteit een sa luut brachten: die staan straks in de botenhal beschermend aan weerszijden van het televisie scherm van vier bij vier meter. WEBWINKEL 60% korting! Ga mee 1 dag onbeperkt reizen met NS door héél Nederland! Profiteer als lezer van de PZC van deze speciale actie en ontvang liefst 60% korting op een Dagkaart voor de trein. Zo geniet u dit voorjaar van een heerlijk en voordelig dagje weg met de trein in eigen land. Ook een leuk idee voor Pinksteren of Vaderdag. Geldig van vrij. 14 mei t/m zon. 27 juni 2010. Op ma. t/m vrij. na 9 uur en in het weekend de gehele dag. Ga voor meer informatie en bestellen naar de webwinkel Normale prijs €44,- Lezersprijs 17,50* •exclusief 0,50 transactiekosten per dagkaart categorie Diversen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 92