Nieuwdorp: Sloepoort is ongewenst PZCU Zeeland Gratis Rockbands sluiten festival af PZC MEXICO □3 oad.nl 28 en 29 26 en 27 INDUSTRIETERREIN Dorpsraad baalt van compensatie aan de Verkeerde kant' van de Sloeweg BEVELANDEN-THOLEN WK voetbalspel COUNTDOWNDEAL VAN DE DAG REIZEN almanak Hangslot door Raymond de Frel NIEUWDORP - De dorpsraad van Nieuwdorp vindt het onzin dat het bedrijventerrein Sloepoort per se moet worden aangelegd, omdat havenbedrijf Zeeland Seaports er al zo'n acht miljoen euro in heeft geïnvesteerd. „Als dat een argu ment is, dan is de hele wereld te koop", zegt dorpsraadsecretaris Hans van Dam. Het Borselse college van B en W heeft in zijn programma voor de komende vier jaar staan dat zij zich inzet voor een gefaseerde in vulling van het bedrijventerrein. De Raad van State verbood Sloepoort vorig jaar, omdat er tot 2020 genoeg ruimte voor bedrij ven in de gemeente Borsele voor handen zou zijn. Dat was voor WD, D66, LPB en de latere coali tiepartij PvdA, reden om zich in verkiezingstijd tegen de ontwikke ling van het terrein uit te spreken. Zeeland Seaports wil haast maken om zo havengebonden bedrijven een betere plaats te kunnen geven. Seaports-directeur Hans van der Hart hoopt in de zomer voldoen de overtuigende argumenten op ta fel te kunnen leggen. Dan kan de bestemmingsplanprocedure op nieuw worden opgestart. Van Dam sluit niet uit dat de dorpsraad dan in de pen klimt. „Zonder de afgeblazen tunnel ter hoogte van de Driedijk of Stoof- weg, waarmee Sloepoort en de rest van het gebied achter de Sloe- weg kan worden ontsloten, heeft dit bedrijventerrein voor Nieuw dorp geen waarde. Behalve dan dat er aan een ongeschonden kant van het dorp een extra geluidbron wordt toegevoegd." De dorpsraad vindt het logischer om het gebied in te richten met kantoren van dienstverleners (zoals politie en tunnelbrandweer), omdat dan geen overlast van op- en overslag mogelijk is. De dorpsraad vindt ook dat de ge meente Borsele en provincie Zee land tot nu toe niet al te scheutig zijn geweest met compensatie maatregelen voor industriële uit breiding. Van Dam: „Het compen seren stopt steeds aan de verkeer de kant van de Sloeweg. Steeds wordt aangegeven dat op basis van vrijwilligheid grond wordt aange kocht. Dat gaat makkelijker in com binatie met de verdubbeling van de Sloeweg. Maar wij zien ook dat het budget krap is en verwachten dat er nauwelijks geld overblijft voor de aankoop van groen." Groot onderhoud valt bewoners Rozenlaan in Yerseke wat tegen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GEERSDIJK - Met een 'battle of the bands' is gisteren in het Drenthe- huis in Geersdijk het muzikale deel van de Week van de Amateur kunst in Noord-Beveland afgeslo ten. Een werkgroep van de Jonge- renraad tekende voor de organisa tie. Inzet van de slag was een plaatsje in de line-up van de Noord-Beve- landse festivals Peerock in Colijns- plaat en het Molenfestval in Kort- gene. Bands uit heel Zeeland maar ook van daarbuiten, meldden zich op het podium, onder meer Zink, Dehumanization, Sweet Docu ment, North en Scarabee. Helemaal onvervalst Noord-Beve- lands was de band Fables and Fairytales, die op het podium van het Drenthehuis debuteerde. Hors concours speelde de jonge band Daybroke, die bezig is aan een opmars in de Nederlandse mu ziekwereld. De Week van de Amateurkunst is op Noord-Beveland met verschil lende voorstellingen en ClassicFe- ver, een succes geworden. De Noord-Bevelandse band Fables and Fairytales debuteerde tijdens de 'battle of the bands' op het podium van het Drenthehuis in Geersdijk. foto Willem Mieras Zaterdag 29 mei 2010 Colijnsplaat: klein dorp maar groot in oranje \v.:: nBHHHH Stel je eigen voetbalteam samen en speel zelf mee! Kijk op www.pzc.nl/wkvoetbalspel Playa del Carmen Ontdek de indrukwekkende Maya cultuur, ongerepte stranden en helderblauwe zee. Hacienda Maria Bonita^ o.b.v. logies Vertrek in sept./okt. Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterse is tot haar grote vreug de al een paar maandjes in blijde ver wachting. Het had wat moeite ge kost, maar er was nu onmiskenbaar sprake van een mooie voltreffer. Nu moet worden gezegd dat zij sinds haar jonge jeugd iets heeft met mode en ook nu ze steeds ronder begint te worden, doet ze nog steeds verwoede pogingen er op en top verzorgd uit te zien. Zo verscheen ze laatst op een feestje omgord door een riem van een dure designer met een goudkleu rig bedeltje aan de gesp. Het had de vorm van een hangslot met sleutel tje. Dat was een vriendin ook opge vallen. „Joh, wat heb je nou aanJe kuisheidsgordel? Die heeft ook niet echt geholpen hè!" sesMHBngmBBBn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91