8| Veel doden bij aanslagen GEWELD Bloederige dag in India en Pakistan De afgelopen week zijn op verschillende locaties in het land vermomde schapen opgedoken. De vreemd uitgedoste dieren waren duidelijk voor 'iets' op de vlucht en probeerden daarom wanhopig op te gaan in hun omgeving. Inmiddels is duidelijk waarvoor de schapen op de vlucht zijn: de draak in de Efteling! In het moeras bij de nieuwe houten racer-achtbaan Joris en de Draak heeft een enorme schaapetende draak zijn intrek genomen! Daarom roep ik alle moedige jongens en meisjes van Nederland op voor een belangrijke opdracht: Treed in de voetsporen van Joris en ga ook de strijd aan tegen de draak! De attractie opent op 1 juli a.s., maar vanaf vandaag kun je online al Drakenstrijder worden op www.jorisendedraak.nl Alle schapen van Nederland rekenen op jullie, dappere Drakenstrijders, zodat ze zich weer veilig kunnen ontdoen van hun vermomming. zaterdag 29 mei 2010 Explosief geplaatst door maoïsten zorgt in India voor treinramp waarbij minstens honderd mensen zijn omgeko men. In Lahore kosten aanvallen op moskeeën zeker tachtig men sen het leven. LAHORE/CALCUTTA - Bij aanslagen zijn gisteren in zowel India als Pa kistan vele doden gevallen. Zeker honderd mensen kwamen om het leven door een aanslag van maoïsten op een trein in het oos ten van India. Daarnaast raakten meer dan tweehonderd mensen gewond. Sommigen van hen zijn er ernstig aan toe. Dat hebben de lokale autoriteiten gemeld. Nog nooit heeft een aan slag van maoïsten in India aan zo veel mensen het leven gekost. Het 'record' stond op de actie die op 6 april dit jaar aan 75 agenten het le ven kostte in de deelstaat Chhattis- garh. Zij werden vanuit een hin derlaag beschoten. Dertien wagons van een luxueuze slaaptrein die onderweg was van Calcutta naar Mumbai (Bombay), ontspoorden rond half twee 's nachts (lokale tijd) door een explo sie op of langs het spoor. Dat ge beurde ongeveer 135 kilometer ten westen van Calcutta in de deel staat West-Bengalen. Vervolgens reed een goederentrein uit de te genovergestelde richting in op de ontspoorde wagons. Volgens de politie kan het dodental nog ver der oplopen. De rebellen voeren geregeld aansla gen uit op de politie, overheidsge bouwen en infrastructuur. De afge lopen maanden hebben ze meer aanvallen uitgevoerd als antwoord op een regeringsoffensief om de maoïsten uit hun bases in de jungle te verdrijven. In de Pakistaanse stad Lahore be stormden mannen met geweren en handgranaten twee moskeeën van de Ahmadiya-sekte. Bij de zelf- moordaanvallen zijn volgens de au toriteiten meer dan tachtig men sen gedood en ruim tachtig ge wond geraakt. De Ahmadiya zijn vaker mikpunt van radicale soen nieten, maar zijn nog nooit doel wit geweest van zulk omvangrijk en gecoördineerd geweld. De Ahmadiya worden door veel mos lims als ketters beschouwd. Reddingswerkers en politie proberen lichamen te bergen uit een trein die gisteren ontspoorde in India. Maoïsten Een ver koninkrijk, roei 2010 Met de meeste hoogachting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8