op amateurniveau' Caudron plaaggeest Delta sport 139 GPC is klaar voor finale nacompetitie j^akani Boek nu voordelig uw vakantie via: vakantiekrant.nl Steun en toeverlaat r W>- wm1 [Turkije - MarmaHs, [8 dagen v.a. 299.- [Berlijn, [4 dagen v.a.€ 109.- p.p. yfrffiy Portugal en Spanje, 15 dagen v.a. 739.-p.p. [Oostenrijk - Alpenmeren, [8 dagen v.a. 399.- p.p. [Oostenrijk, (incl. wandel 4-daagse) [8 dagen v.a. 559.-p.p. [Spanje, I 10 dagen va 135.- [Mijl cruise, [8 dagen v.a. 399.- p.p. [Turkije - Bodrum, 18 dagen v.a. 479.- [St. Jean-de-Monts, 2 wk. camperen v.a. 438.30 zaterdag 29 mei 2010 Bij RCS werkt Michel Leonhart nauw samen met Ruud Verbeek, die assistent-, herstel- en keeperstrainer is. „Ruud is mijn steun en toeverlaat", zegt Leonhart. Met ingang van komend seizoen wordt FHip van de Bossche aan de technische s taf toegevoegd. Met de Belg werkte Leonhart eerder al samen bij HW 24. WÈÈm F ÊËk W JHMIBi i L -ï® - - Desk: „Het moet de slagroom op de taart worden. Misschien word ik dan weer heel even gek." foto Izaak Verkeste kom je aan hun geld." Die erva ring was achteraf bijzonder leer zaam, zegt Leonhart. „Trainer zijn is een vak, ook op amateurniveau. Je. moet een egoïst zijn en je gezin moet achter je staan, want je bent veel weg. Hoe hoger je komt, hoe meer energie het kost. Als wij mor gen tegen Desk spelen, heb ik bij vijf hoofdklassetrainers informatie ingewonnen. Ik wil alles weten van een tegenstander. Als ik mor genochtend onder de douche sta, begin ik in mijn hoofd al met mijn 'praatje-daadje'. In de auto werk ik dat verder uit. En als we dan in Halsteren zijn weet ik precies wat ik tegen de spelers wil zeggen. Ik probeer ze te raken, te motiveren." Zijn sleutelwoorden zijn resultaat, organisatie en goed verdedigen. „In de competitie ontbrak het tè vaak aan het laatste. Maar in de af gelopen vier nacompetitieduels Ml JC— &5SgBÏ l door Frits Bakker RIDDERKERK - De vraag is niet of Henk Habraken op zijn zestigste jaar nog kan biljarten. Dat liet de Brabander, die gisteren afscheid nam van het team van Delta/Fast in de play-offs van bekerfinale, wel zien tegen Raymond Ceulemans, de biljartlegende die hij versloeg met 50-40. De vraag was alleen of het genoeg was om de tweekamp met Crystal Kelly nog in winst om te zetten. Dat gebeurde niet. Delta won in het Van der Valk hotel in Ridder kerk wel met 6-2, maar de afreke ning na twee sessies en een 6-2-ne- derlaag op de eerste dag was dat Delta/Fast werd uitgeschakeld op caramboles en door de klasse van Frédéric Caudron. Jan Kikken, de teamleider, had na JL de 2-6 van donderdag zijn spelers I nog eens goed toegesproken en ge zegd: „We hebben maar één kans meer, dat is als we morgen (vrij dag) met 4-0 voor komen." Het leek een illusie, maar de herboren Jean Paul de Bruijn (50-48 winst tegen Frans van Kuyk) en Henk Habraken gaven de Zeeuwen weer hoop op succes. Maar omdat Eddy Leppens in de laatste sessie van de avond tegen een ruime afstraffing aanliep tegen Frédéric Caudron (50-20 in 20 beurten) was het een-ijdele hoop. Hoe goed Peter de Backer daarna ook speelde tegen Raimond Burg man (50-41), uiteindelijk liet Delta het liggen op het verschil in caram boles. Caudron bleek weer eens het struikelblok. De nummer één van de wereld gaf Leppens twee keer het nakijken, op dag twee was het verschil in klasse nog gro ter dan op de openingsdag. De teams van Crystal Kelly en Van Donge en De Roo spelen de finale. MIDDELBURG - Naast RCS komen dit weekeinde nog vier clubs in ac tie voor de nacompetitie, GPC Vlis- singen strijdt vandaag op het veld van Tholense Boys (15.00 uur) voor behoud van het eersteklasser schap. Tegenstander is Sliedrecht. Trainer Jurriaan van Poelje van GPC kan vandaag niet beschikken over Najim Boughmari en Rafael Vulin. Beiden zijn geschorst. Mat hijs Lugtenburg, die met een bles sure aan het bovenbeen kampte, kan waarschijnlijk wel in actie ko men. „De sfeer en de scherpte zijn aanwezig", zegt Van Poelje. „Men taal zit het dus wel goed, maar je moet in dit soort wedstrijden ook een beetje geluk op hebben. We hebben er goede hoop op." VCK en De Meeuwen strijden vandaag op het veld van Domburg voor een plek in de finale van de nacompetitie. Inzet is uiteindelijk een plek in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. VCK moet het vandaag stellen zonder Stefan Wielemaker en Sjoerd Gelok. Bei den zitten een schorsing uit. „Het is een lang en zwaar seizoen", zegt VCK-trainer Hans de Nooijer. „Het valt niet mee om de spelers weer op te laden. Aan de andere kant spelen we vandaag wel tegen De Meeuwen en dat is een echte derby." Bij De Meeuwen is Martijn Blom- maert vanwege een schorsing afwe zig. „We hebben niet de scherpte zoals we die in de competitie had den", zegt trainer Hans van de Ra felaar. Patrijzen trekt morgen naar Oss- endrecht (terrein Odio) voor de fi nalewedstrijd tegen Hoeven. Inzet is promotie naar de derde klasse van het zondagvoetbal. „Bij ons moet niks", zegt trainer Arjo den Dekker. „We zijn al een heel eind" gekomen." Patrijzen moet het stel len zonder Richard Hardebol. Hij is geschorst. Voor het complete reisaanbod! was het er ineens. Als we in de competitie hadden gespeeld zoals we nu spelen, dan waren we bij de eerste drie geëindigd." Hij spreekt over een missie met zijn spelers, die morgen voltooid moet wor den. „Het is altijd mijn doel geweest om een hoofdklasser te trainen. Nu kunnen we dat met RCS op ei gen kracht bereiken. Mooier kan niet." Het afscheid van Henk Habraken, die volgend jaar een stap lager in het tweede Zeeuwse team speelt, miste door die vroege uitschake ling de glans die hij verdiende. Het vertrek bij Delta is nog geen af scheid van de hoogste divisie. De Brabander speelt volgend jaar voor Verbrugge Terminals en wordt ver vangen door Glenn Hofman. „Die ik het overigens van harte gun", stelt hij voorop. „Ik kan me goed voorstellen dat Delta gaat verjon gen, dus ik leg me helemaal neer bij de beslissing." Habraken speelt vanaf 1985 in de eredivisie en kwam onder meer uit voor teams met Dick Jaspers, Semi Sayginer, Ludo Dielis, Roland Forthomme en Dion Nelin. Met het Goese Ockenburgh, de voorloper van Del ta, werd hij vijf jaar geleden voor nog Nederlands kampioen. Het is na de uitschakeling in Ridderkerk vrijwel zeker zijn laatste titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87