381 sport 'Trainer zijn is een vak, ook De laatste van een fanatieke tweeling Van Sparrentak snel in Domburg Guus de Graauw sprint naar de zege Arno Verlinde weg bij Sluiskil Boonman assistent bij finale jeugd-EK Feyenoord-keeper Rob van Dijk in Goes Merijn Dek van VCK naar GPC Vlissingen FLAMBOYANT Michel Leonhart was als voetballer een flamboyante kerel. Als trainer rijgt hij de successen aaneen. Morgen kan hij met RCS naar de hoofdklasse promoveren. Voetballen voor het goede doel in Vlissingen zaterdag 29 mei 2010 's-HEER ARENDSKERKE Guus de Graauw heeft zich behoor lijk snel aangepast aan het niveau van de amateurs A. De wielrenner uit Wouwse Planta ge kon gisteravond in 's-Heer Arendskerke tijdens het wieier- feest zijn eerste overwinning op dit niveau vieren. Hij was de snel; ste in de sprint van achttien man. Ondanks een paar pogingen om de spurt te ontlopen, bleef de groep bij elkaar. In de sprint wist De Graauw Rein-jan Elenbaas en Eric Vereecken uit Hulst achter zich te houden. MIDDELBURG Voetbalclub Sluiskil moet per di rect op zoek naar een andere trai ner. Oefenmeester Arno Verlinde is opgestapt. Zijn positie stond al enige tijd ter discussie, omdat hij niet over de juiste papieren beschikt, ondanks de toezegging een trainerscursus te zullen gaan volgen. Afgelopen zondag promoveerde Verlinde nog met Sluiskil naar de vierde klasse van het zondagvoet bal na een 0-1-zege op Koewacht. Wie de opvolger wordt van Verlin de is nog niet bekend. VADUZ Na de halve finale heeft Angelo Boonman ook de finale van het EK voor spelers tot zeventien jaar toe gewezen gekregen. De Zeeuws- Vlaamse assistent-scheidsrechter vormt morgen in Liechtenstein een kwartet met de Finse scheids rechter Munukka, de Sloveense as sistent Zunic en vierde official To- dorov uit Bulgarije. Boonman was donderdag al assistent bij de halve finale tussen Spanje en Turkije. De finale tussen Spanje en Engeland wordt om 17.30 uur gespeeld. GOES Rob van Dijk, keeper van Feye- noord, is vanmorgen te gast bij de voetbalvereniging Goes. Jeugdspelers mogen van half tien tot halftwee penalty's nemen op de doelman. Dat gebeurt op sport park De Schenge in Goes. De beste penaltynemer krijgt een bokaal. Na de strafschoppenserie is er uit leg over de nieuwe jeugdopleiding van W Goes. 's Middags (13.00 uur) is er voor de jeugd training onder leiding van ge diplomeerde trainers. KOUDEKERKE Merijn Dek komt volgend voetbal seizoen uit voor GPC Vlissingen. De aanvaller komt over van VCK. In een eerder stadium werden bij GPC Vlissingen doelman Steven Manz (Jong Ambon), Mohammed Mekkaoui (Baronie) en Ozkan Cakir (RBC Roosendaal) al vastge legd. Trainer Jurriaan van Poelje hoopt vandaag het eersteklasserschap met GPC veilig te stelen. In dat ge val kunnen er nog twee spelers aan de selectie worden toegevoegd. Veert/en clubs diende Michel Leonhart als voetbal ler. Hij begon bij Vlissingen en eindigde bij HW24, waar hij als trainer nog een keer inviel. door Barry van der Hooft CLINGE - Hij geeft het zelf toe: „Ik was als voetballer en in het begin van mijn trainerscarrière een beet je gek." Michel Leonhart (43) voegt er meteen aan toe dat hij de afgelopen jaren veranderd is. „Ik denk dat ik me als mens en als trai ner ontwikkeld heb." Hij heeft steeds een stap omhoog gezet en kan dat morgen opnieuw doen. Als RCS wjnt van Desk, is de Souburgse club voor het eerst in de historie hoofdklasser. „Het moet de slagroom op de taart wor den. Misschien word ik dan weer heel even gek." Leonhart zegt het met een knip oog. Hij weet dat er de afgelopen jaren veel en vaak over hem is ge praat. Die flamboyante voetballer, die voor veertien clubs speelde en als één van de eersten op gekleur de schoenen speelde, dat kon toch nooit een serieuze, goede trainer zijn? „Mijn imago heeft niet altijd in mijn voordeel gewerkt. Ik noem dat het 'Maaskant-effect'. Robert Maaskant was als jonge trainer in het betaalde voetbal succesvol en vervolgens zag je hem overal ver schijnen. Ik stond ook veel te vaak met mijn kop in de krant en werd in Zeeuws-Vlaanderen voor aller lei panels uitgenodigd. Ik ben er toen veel te snel en gulzig ingedo ken." Nadat hij in België zijn Uefa A-di ploma had gehaald, besloot Leon hart het wat anders aan te pakken. „Ik was een voetballer die de fran ken en guldens nooit heeft laten liggen. Misschien heeft dat wel doorgewerkt, dat imago van een gladde jongen. Maar veel mensen weten niet dat ik bewust in mijn trainerscarrière heb geïnvesteerd. In het begin heb ik me wel eens Voor Dennis en Gérard de Nooijer is de finale van de nacompetitie tegen Desk hun laatste officiële wedstrijd voor RCS. De 41-jarige tweeling krijgt op 12 juni nog wel een afscheids- wedstrijd aangeboden. Michel Leonhart zegt prima te hebben sa mengewerkt met de fanatieke broers. „Toen ik naar RCS ging riepen veel mensen dat ik door hun aan wezigheid weinig te vertellen zou hebben", zegt de trainer. „Dat is flauwekul. Het is logisch dat ik veel met ze praat en overleg. Ze hebben allebei zo'n vijfhonderd wedstrijden in het betaalde voet bal gespeeld. Het zou dom zijn om geen gebruik te maken van hun er varing." Met kritiek hebben de broers ondanks hun staat van dienst geen probleem, weet Leon hart. „Ik moet ook hen wel eens corrigeren. Dat aanvaarden ze en ze gaan er goed mee om. Ook als ik beslissingen neem waar ze het niet mee eens zijn. Als voetballer zijn ze nog zó professioneel. Soms hebben scheidsrechters en me despelers daar wel eens moeite mee. Dit seizoen hebben Dennis en Gérard nog veel waarde voor ons gehad. Ze wilden met RCS naar de hoofdklasse. Ik hoop dat dat morgen lukt." vergaloppeerd. Toen we met HW'24 de titel in de vierde klasse hadden gepakt, riep ik op de kam- pioensrèceptie dat we het volgen de seizoen weer op de kampioens receptie zouden staan. Louis van Gaal kan dat doen, maar als je Mi chel Leonhart heet kun je dat be ter achterwege laten. We werden een jaar later weer kampioen, maar toch had ik dat toen niet moeten roepen. Dat was Michel Leonhart. Was." De Michel Leonhart-van nu is een trainer die veertien keer naar Hoenderloo rijdt voor een cursus van Raymond Verheijen over pe riodisering. „Dat was bijzonder leerzaam. En met die kennis kan ik mijn spelers iets extra's bieden." De Michel Leonhart van nu rijdt op een doordeweekse avond naar Limburg om een bekerwedstrijd van Groene Ster, tegenstander in de nacompetitie, te bekijken. „Hoeveel trainers doen dat? Niet veel, denk ik." Vorig seizoen dwong hij als interim-trainer van het Belgische Bazel promotie af, via de nacompetitie. „Daarin moes ten we de eerste wedstrijd naar Knesselare. Ik was er nog nooit ge weest. Omdat ik wilde weten op wat voor complex we zouden spe len, ben ik toen op een maanda gochtend naar Knesselare gereden. Ik wil altijd zo veel mogelijk infor matie verzamelen. In de volgende ronde speelden we tegen Dender- houtem. Daar ben ik op een door deweekse dag over het hek geklom men, om te zien op wat voor veld we moesten spelen. Voor de finale tegen VSV Gent heb ik hetzelfde gedaan. Ik werd bijna het veld afge schopt door een man die het gras aan het maaien was. Maar ik wist wél wat we konden verwachten." Bij Bazel vertrok hij met een pro motie, na eerdere successen bij Hulsterloo en HVV'24. Daartegenover staat het avontuur VLISSINGEN - Een selectie van oud-voetballers van VC Vlissingen heeft gisteravond met 0-0 gelijkge speeld tegen het World Master Team, waarvoor verschillende oud-internationals en BN'ers in actie kwamen. De opbrengst van het duel, zo'n 3500 euro, gaat naar stichting KiKa (Kinderen Kanker Vrij). Op het duel waren zo'n vierhonderd toeschou wers afgekomen. Bij het World Master Team speel den onder anderen Stan Valckx, Ger ry Mühren, Jimmy Calderwood en Rob Maas mee. Voor oud-Vlissingen stonden onder anderen Ronald van Oeveren, Ro meo van Aerde en Roy Hendriksen in het veld. Kees Vermunt fungeer de als coach van oud-Vlissingen, Joop van Daele zat op de bank bij het World Master Team. Vermunt: „Het was een boeiend duel. Helaas werd er niet gescoord, hoewel er wel genoeg kansen wa ren." De wedstrijd was een initiatief van de stichting Business Club Sealand Soccer. Michel Leonhart over het duel tegen bij Vrasene, dat op een deceptie uitliep. „Het leek een mooi ver haal, maar na zes wedstrijden werd ik al afgeschoten als trainer. Ik stond weer met beide benen op de grond. Mijn ontslag daar zat heel diep, omdat ik als trainer al tijd tweehonderd procent geef Maar ik kon niet met de vedetten van die ploeg omgaan. In België verdienen die mannen veel geld. Dus als je aan die vedetten komt, door Sjaak Sinke DOMBURG - Wim van Sparrentak was gisteravond de sterkste in de Domburgloop over twaalf kilome ter. De atleet uit Sint Laurens ver trok na negen kilometer uit een groep van vier lopers. Huub van Noorden (Yerseke), Erwin Harmes (Nieuw- en Sint Joosland) en Rob bert Meeuwse (Kwadendamme) "konden niet volgen. Van Sparren tak won in 44 minuten en 52 se conden. Meeuwse won de sprint voor de tweede plaats door Har mes op de meet te kloppen. Ingrid Koene (Yerseke) won de wedstrijd bij de vrouwen. Ze deed er net iets meer dan een uur over. Op de acht kilometer vochten Wil lem de Korte (Aagtekerke) en Flo- ris Willeboordse uit Vrouwenpol der een leuk duel uit. De Korte was net iets sterker. Roely Prenger uit Domburg was de snelste bij de vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86