zeeland 129 blijft museum binnen bereik JÉ w Uitbreiding krijgt snel gestalte door inzet vrijwilligers Bloedkoralen aan dijken langs Oosterschelde Politie pakt indringer Mortiere op Uitbreiding Leven met water AlHjd de auto die u nodig j hebf, wanneer u hem nodig hebi Jr ^Vermeulen f Autoverhuur Tiv '~3 www.ambiance-zonwering.nl SPEEL MET LICHT, MET SHUTTERS IN UW EIGEN STIJ zaterdag 29 mei 2010 f I No een lange periode van voorbereiding, realisatie en afwikkeling is het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk aan het laatste punt van de uitbreiding toegekomen: de presentatie van de catalogus over het vernieuwde museum. Caisson 4 toont in het onderdeel 'Leven met water' het vriendelijke gezicht van de zee met vrolijke strandtaferelen, maar ook de grimmige kant met overstromingen en watersnoodrampen in alle delen van de wereld. kracht. Hoe militairen, buitenland se studenten en grote groepen vrij willigers aan de slag gingen met opruimen en schoonmaken. Een korte beschrijving van de in zet van caissons als drijvende ko lossen voor vrede én veiligheid dient in de catalogus als brug naar hoofdstuk 3: de wederopbouw. Daarin komen de buitenlandse ge schenkwoningen aan de orde evenals de machines en werktui gen die bij het dijkherstel werden ingezet. Verder geven foto's aan hoe het landschap als dorre woes tenij uiteindelijk de Delta werd waar het mooi wonen en recreë ren is. Aan de hand van de Delta werken worden in het derde caisson ook de ontwikkelingen van 1953 tot heden geschetst. In het vierde en laatste onderdeel wordt vooruitgekeken naar leven met water in de toekomst. Foto's tonen zowel de vriendelijke als de grimmige kant van zeeën en rivie ren wereldwijd. De catalogus wordt besloten met een impressie van maatregelen in een land, waar negen miljoen mensen onder de zeespiegel le ven. Tomeloze inzet van met name Ria Geluk, maar ook van alle andere vrijwilligers en spontane giften van veel fondsen en organi saties, maakten dat de uitbreiding van het Watersnoodmuseum in betrekkelijk korte tijd gerealiseerd kon worden. Die conclusie trok voorzitter Hans Simons van het Watersnoodmuseum gistermiddag bij de presentatie van de catalogus, het laatste onderdeel van die uit breiding en vernieuwing. Simons acht professionalisering én behoud van de karakteristieke vrij willigersorganisatie belangrijk. Ver der stond hij uitgebreid stil bij het afscheid van Ria Geluk als officiële functionaris bij dit museum. Sim ons schetste Geluk als een bevlo gen vrouw, die glashelder de bood schap van het museum overbrengt maar soms weinig tegenspraak duldt. Geluk blijft wel als vrijwillig ster bij het museum betrokken. Bloedkoralen van de Ooster- scheldedijken' is de klinkende naam van een wisselexpositie die de vervanging onder de aandacht brengt van dijkbekledingen. De tentoonstelling is vanaf 12 juni t/m 22 augustus te zien in het Wa tersnoodmuseum in Ouwerkerk. Foto's, tekeningen, maquettes en een film belichten de drie onder werpen waarin de expositie is in te delen. Zo is er aandacht voor nieuwe vormgeving en materialen voor dijkbekleding. Verder wordt aandacht besteed aan het ontwerp voor het dijkvak ter hoogte van de Plompe Toren, een cultuurhisto risch monument in de regio. Het derde onderwerp is gewijd aan de versterking van de Oester- dam, ter restauratie van de ver zwakte dijk en aanpak van de zandhonger waar dit gebied mee te kampen heeft. Nationaal monument Watersnood 1953 vanuit de lucht gezien, is het beeld dat prijkt op de omslag van de gloednieuwe brochure. foto Joop van Houdt En niet els u hem SP niet nodig hebt! a^k Mobiliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf! j Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.ni MIDDELBURG - De politie heef gis terochtend in de wijk Mortiere in Middelburg een 58-jarige man uit die gemeente aangehouden. De man zorgde al een aantal maan den voor overlast in de wijk door in tuinen te lopen en kleine dief stallen te plegen. Gisterochtend was hij binnengedrongen in een woning in de Bluesroute en had hij een portemonnee weggeno men. De bewoonster kon hem overmeesteren en de portemon nee van hem afpakken. Daarna bel de ze de politie. Die kon de man aanhouden in de B. Smithstraat. Anna Blamanlaan 68, Vlissingen NfEUWt SCHEDE VRAAGRPÜSI In de fraaie en groene wijk 'Rosenburg' vindt u dit in 1997 gebouwde hoekhuis met garage. De indeling van dit huis is verrassend! De woonka mer bevindt zich op de eerste verdieping en als buitenruimte is er een fraai terras op het westen. -TEOfFY Vraagprijs 179.000,- k.k mmmmmmmmmmmtrnmaHÊmmmsmm Buiten- en binnenzonwering, terrasoverkappingen, shutters, horren, rolluiken en raamdecoratie Livingstoneweg 8. Goes Tel. 0113 - 22 22 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71