zeeland 127 viert eeuwfeest met verve Excelsior ook in Renesse bin Groot Excelsior op Eilandelijke Muziekdag WAK strijkt neer in Noordgouwse kerk en op Ring Schriftelijke verslagen raad en commissie straks verleden tijd 1 L u Kunst en Eer leidt opvoering van Oproer in n9n uit REPETITIE HISTORIE '%r Genieten van ons Lifestyle Event 28 en 29 mei zaterdag 29 mei 2010 Altijd gezellig, de woensdag in het dorpshuis gehouden repetities (fo to: Ria Wichers). Komende week gaan de muzikanten langs de deur voor het Anjerfonds. Con Amore betekent Met Liefde. Het is precies wat oprichter Vijverberg (hoofdonderwijzer en bekend vogelfotograaf) voor ogen had met zijn muziekclub: dat er door gedreven mensen met liefde muziek zou worden gemaakt midden op de voorste rij. „Als kleine club ben je haast fami lie. En zij was heel betrokken. Dit is een eerbetoon aan haar." Aan de organisatie doet het hele dorp 'belangeloos en vriendelijk' mee, volgens De Vlieger. „Even nog iets aan de muziektent op knappen enzovoorts. Dit is goed foto Gemeentearchief Schouwen-Duiveland voor de saamhorigheid." Op naar de volgende honderd jaar? Wat de slagwerker betreft wel. „Desnoods in mijn eentje. Nee hoor, maar muziek maken is ge woon hartstikke leuk. In 1910 was het ongeveer het enige dat men sen hadden. Een jaarvergadering was toen een compleet feest." Maar ook nu nog wordt er door zo ontzettend veel mensen van het musiceren genoten. „Je eigen par tijtje spelen. En in het samenspel tot een mooie melodie komen. Dat maakt samen muziek maken zo leuk." De Eilandelijke Muziekdag van daag op de Ring in Noord- gouwe begint om 12.30 uur. Afge sloten wordt (tussen 17.00 en 17.45 uur) met een gastoptreden van Groot Excelsior uit Amsterdam. Dit ruim 50 leden tellende harmo nieorkest, dat onder leiding staat van de van oorsprong uit Dreischor afkomstige Ronald Sla ger, speelt op hoog niveau onder meer licht klassiek en musicalre pertoire. Het programma bestaat verder uit optredens van Con Amore, Brass band Apollo, Drumband Kunst en Eer, Oefening en Uitspanning, Crescendo Oosterlands Fanfare, Harmonie Kunst en Eer, Drum band Apollo, Nieuw Leven, Luctor et Emergo, Slagwerkgroep Luctor et Emergo Witte van Haemste- de, Harmonie Nut &c Uitspanning, Witte van Haemstede en Apollo- nia. Voor de exacte tijden zie de website www.wak-sd.nl. De Eilandelijke Muziekdag is dit jaar één van de onderde len van het WAK, de Week van de Amateurkunst op Schouwen-Dui veland. Terwijl diverse muziekclubs op de Ring van Noordgouwe van zich la ten horen, is in de plaatselijke kerk een expositie (schilderijen, bloem- sierkunst, quiltwerk en keramiek) te zien. De tentoonstelling met werk van 15 makers uit Noordgou we en Schuddebeurs is vandaag ge opend van 11 tot 16.30 uur. In de kerk treedt het jong gemengd koor Ruach op van 11.00 tot 12.00 uur. Uitnodiging 'Uw Nieuwe Toekomst' Wat zijn de uitdagingen voor Zeeland door een veranderende bevolkingssamenstelling? Woensdag 2 juni 20X0 19.30 uur HCR Dallinga Nieuwe Kerkstraat 5 Sluiskil Met: ANK BIJLEVELD AD KOPPEJAN HARRY VAN WAVEREN GERTJAN VAN DER BRUGGE U bent van harte welkom op deze bijeenkomst! Zie voor meer informatie: www.cdazeeland.nl RENESSE - Dirigent Ronald Slager keert morgenmiddag voor heel even terug op 'het oude nest' tij dens een gezamenlijk concert in Renesse van Fanfarekorps Luctor et Emergo en Groot Excelsior uit Amsterdam. Slager, voormalig dirigent van de Renesser fanfare, is sinds begin dit jaar de vaste dirigent van het Am sterdamse Groot Excelsior, nadat hij ook al sinds 2002 de muzikale leiding heeft bij het ambitieuze muziekkorps Jong Excelsior. „Wij hadden zin in een weekend uit in combinatie met een optre den. Uiteraard stelde ik toen Zee land voor en een concert samen met Luctor et Emergo. Nu - bij toe val - voor ons zaterdag ook de Ei landelijke Muziekdag word gehou den, doen we daar dus ook nog even aan mee", zegt Slager. De beide orkesten verzorgen zon dag ieder een deel van het concert en spelen daarnaast gezamenlijk nog twee nummers. Dat zijn Pira tes of the Caribbean onder leiding van Dirk- Jan de Boer, de huidige dirigent van Luctor et Emergo en La Storia onder leiding van Slager. Het concert zondagmiddag wordt gegeven bij de Watermeter aan de Hogezoom in Renesse en begint om 13.00 uur. ZIERIKZEE - De schriftelijke verslag legging van de raads- en commis sievergaderingen is per 1 juni histo rie. Een meerderheid van de ge meenteraad heeft ingestemd met een voorstel om in het vervolg te volstaan met een (schriftelijke) be sluitenlijst en een audioverslag via het internet. Een voorstel van de CDA-fractie en Alert! om de moge lijkheid open te houden over een halfjaar het schriftelijke verslag op nieuw in te voeren haalde het niet. Beide fracties zijn niet over tuigd van de gebruiksvriendelijk heid van het elektronische sys teem. Op verzoek van Alert! wor den de mededelingen van het col lege (formeel geen besluit) toege voegd aan de besluitenlijst. vrijdag 28 mei van 14:00 tot 21:00 uur en zaterdag 29 mei vanlOtfO lot I9:00uur Schouwersweg 98 Heinkenszand tel.:0113 - 564320 info@leointerieurgroep.nl ZIERIKZEE - Met een compilatie van muziekstukken uit eerdere producties van de stichting Histori sche Spelen, leidt de koninklijke harmonie Kunst en Eer de vier op voeringen in van het spel Het Op roer van Zierikzee. Het Oproer is een reprise van de eerste productie van Historische Spelen uit 1999. De herhaling komt op verzoek van het publiek. De uitvoeringen zijn op 15, 16, 17 en 18 september. Historische Spelen heeft een ver nieuwde website, waarop inmid dels de voorverkoop van kaarten is begonnen. www.historischespelen.nl Kom vandaag nog genieten van ons Lifestyle Event: Geniet in en om ons pand van al het moois wat er te koop is. Mis dit bijzondere Event niet, kom met ai uw zintuigen genieten! Een keur aan fantastische gastbedrijven laten u hun nieuwste producten en diensten zien. Lifestyle Event: Vrijdag 28 mei 14:00 - 21:00 uur Zaterdag 29 mei 10:00 - 19:00 uur Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69