261 zeeland 'Kleintje' Con Amore PZC Oosterscheldetocht is slot van fietsmaand Toeristisch veerpontje vaart op Tiengemeten Buis Vlaketunnel blijft nog week langer dicht Lezing over Ierland bij Vrouwen van Nu EEUWFEEST Con Amore in Noordgouwe bestaat 100 jaar. Ter gelegen heid daarvan heeft het fanfarebestuur de organisatie van de Eilandelijke Muziekdag dit jaar ter hand genomen Kamerleden WD uurtje op het eiland www.watisnouje.nl Vliegclub Haamstede naar Zeeuws toernooi 1 60% korting! 0P=0P Dagkaart trein van 44,- voor 17,50 www.pzc.nl/webwinkel Stijlvolle badkamers tegels zaterdag 29 mei 2010 WESTENSCHOUWEN De Meimaand Fietsmaand wordt morgen afgesloten met een tocht van 56 kilometer langs de Ooster- schelde. De start is om 11.00 uur bij het trampolinecentrum aan de ro tonde in Westenschouwen. Maar er kan ook worden gestart vanuit De Banjaard, Colijnsplaat of Zierik- zee. Alle deelnemers krijgen bij de start in of de passage van Westen- schouwen een klok van het Rovz aangeboden. Deze herinnert de ver keersdeelnemer eraan op tijd te vertrekken. Fietsrouteboekjes zijn verkrijgbaar bij de VW. STAD AAN 'T HARINGVLIET Voor 't eerst vaart deze zomer een toeristisch veerpontje van Stad aan 't Haringvliet naar het eiland Tien- gemeten in het Haringvliet. Op de lijn Kortgene-Wolphaarts- dijk vaart ook een nieuw schip. In totaal varen er vanaf 1 juli negen tien pontjes over de Zeeuwse en Zuid-Hollandse wateren. De dienst regeling is te koop bij de VW. Q www.rondjepontje.nl GOES De renovatie van de verlichting in de zuidbuis van de Vlaketunnel duurt een week langer dan ge pland. Siemens, dat overal Led-lam pen hangt, heeft nog een week lan ger nodig om de installatie te tes ten. Rijkswaterstaat verwacht dat de tunnel zondag 6 juni weer volle dig open gaat. Tot die tijd wordt het verkeer nog over één rijstrook geleid en blijft de maximumsnel heid van 70 kilometer van kracht. OOSTERLAND De Vrouwen van Nu, afdeling Schouwen-Duiveland sluiten hun seizoen af met een voordracht over Ierland door de heer Hamelink uit Axel. Hij vertelt met dia's, muziek en zang over bekende en vooral on bekende wetenswaardigheden over Ierland. De avond wordt ge houden in het dorpshuis van Oos- terland en begint om 19.30 uur. Toe gang leden gratis, introducees beta len twee euro. door Esme Soesman ZIERIKZEE De WD-kamerleden Atzo Nicolai, Helma Nepperus en Henk de Vla ming zijn vanmiddag een uurtje in Zierikzee. Het bezoek staat in het kader van de verkiezingen van 9 juni en be gint om 15.45 uur onder De Beuze aan het Havenplein in Zierikzee. De politici lopen door de stad en bellen aan bij mensen thuis. Het bezoek is onderdeel van de WD-canvasmarathon. Twaalf busjes met Kamerleden trekken door het land en doen 45 plaatsen aan. T MEEST CELEZEN 1. Brogum schudt U2-complex af 2. Bussluis met verlichting weer open 3. Schoolplein Haamstede heropend Bekijk de video over het examen vwo-Aardrijkskunde. Zie ook Maartjes examen-weblog. TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland AXEL De drie Zeeuwse zweefvliegclubs houden vandaag en morgen het Zeeuws kampioenschap zweefvlie gen. Dat vindt plaats op het vlieg terrein in Axel. De ruim twintig deelnemers zijn leden van de Vliegclub Haamstede, de Eerste Zeeuws- Vlaamse Aero Club uit Axel) en Vliegclub Mid den-Zeeland uit Arnemuiden. De deelnemers gaan beide dagen rond 13 uur met sleepvliegtuigen de lucht in. Afhankelijk van het weer leggen ze vervolgens 150 tot 300 kilometer af. Met onder meer satellietnavigatieapparatuur wordt bekeken wie dat het beste doet. De winnaar ontvangt de 'Wout Bakker Trofee'. ijdens de allereerste uit voering van Con Amo re in 1911 vermaakten de leden van deze Noordgouwse fanfare het publiek niet alleen met mu ziek maar ook met 'eenige komi sche voordrachten, die het publiek eens hartelijk deden lachen', zo blijkt uit een publicatie in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode begin vori ge eeuw. Dat plezier zit er bij de muzikanten, 100 jaar later, nog al tijd in. „Een grapje tussendoor, dat moet kunnen. De sfeer is bij ons heel belangrijk. Het is gezellig en ongedwongen", omschrijft Rob de Vlieger de Noordgouwse muziek vereniging. De secretaris van het op dit mo ment slechts 13 leden tellende Con Amore toont zich gepast beschei den bij het typeren van zijn club. „Ook wij proberen natuurlijk de lat elke keer weer wat hoger te leg gen, maar je moet realistisch blij ven. Je kunt niet dezelfde ambities hebben als een grote vereniging", wijst hij op de beperkte omvang van de Noordgouwse club. „Dat le denaantal heeft Con Amore altijd wel achtervolgd", weet de slagwer ker. Tijdens hoogtijdagen telde de fanfare een stuk of 30 leden, maar massaler is het op het kleine dorp nooit geworden. Niet dat dat de muzikanten van Con Amore ervan weer houdt muziek te maken. Met eni ge regelmaat (zoals met Koningin nedag, Kerstmis en het Zomera vondconcert) galmt er fanfarere pertoire door het dorp. Sinds een jaar of drie is Jeroen van der HofF (van de Schouwse Slagwerk- school) als dirigent bij Con Amore betrokken. Een enthousiasmerend type, volgens De Vlieger. „En we kunnen gelukkig bouwen op een mooi bestand van gastspelers. Daar proberen we terughoudend mee om te gaan, maar ze staan al tijd voor ons klaar." Het Noordgouwse orkest werd pre cies een eeuw geleden opgericht door hoofdonderwijzer J. Vijver berg. Voor het Con Amorebestuur reden om dit jaar de organisatie van de Eilandelijke Muziekdag op te pakken. „Dat wordt altijd bij toerbeurt gedaan. Maar ik vind: als je jarig bent, doe je dat gewoon." Ook bij de viering van de 90ste verjaardag was de Eilandelijke Mu ziekdag een Noordgouwse zaak. Hoewel het recente overlijden van voorzitter Suus van der Velde niet aanspoort tot het vieren van een groots feest, heeft het bestuur toch besloten dit festival door te zetten. t WEBWINKEL Ga mee 1 dag onbeperkt reizen met NS door héél Nederland! Profiteer als lezer van de PZC van deze speciale actie en ontvang liefst 60% korting op een Dagkaart voor de trein. Zo geniet u dit voorjaar van een heerlijk en voordelig dagje weg met de trein in eigen land. Ook een leuk idee voor Pinksteren of Vaderdag. Geldig van vrij. 14 mei t/m zon. 27 juni 2010. Op ma. t/m vrij. na 9 uur en in het weekend de gehele dag. Ga voor meer informatie en bestellen naar de webwinkel! Normale prijs €44,- Lezersprijs 17,50* "exclusief 0,50 transactiekosten per dagkaart categorie Diversen Wordt het prachtig modern of sfeervol klassiek? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.ni Con Amore tijdens het 25-jarig jubileum met voorzitter J. Vijverberg in het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68