PZC Us Vaart achter plannen Brouwersdam yd Gratis PZC Museum Bruinisse heropend MEXICO oad.nl Hangslot ;C. -K ft a SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 28 en 29 TOERISME Gemeenteraad geeft groen licht voor verdere ontwikkeling van plannen COUNTDOWNDEAL VAN DE DAG REIZEN WK voetbalspel almanak 'Kleintje' Con Amore viert eeuwfeest met verve Zaterdag 29 mei 2010 Met catalogus blijft Watersnoodmuseum binnen bereik Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Ondernemers rond de Brouwersdam kunnen verder gaan met het ontwikkelen van plannen voor dit gebied. Hoewel lang niet alle plannen met gejuich worden ontvangen is de raad in meerder heid akkoord gegaan met de vol gende stap. Het uitvoeringspro gramma is vastgesteld. Het is geen vrijblijvende stap, vol gens wethouder Ad Verseput. „Je geeft nu aan welke plannen goed zijn om verder te ontwikkelen." Dit betekent niet dat alle plannen automatisch door kunnen gaan. De ondernemers lopen nog steeds de kans dat hun plannen uiteinde lijk niet de goedkeuring krijgen van de gemeenteraad. „De ge meenteraad heeft nog altijd de mo gelijkheid om uiteindelijk 'nee' te gen een plan te zeggen. Ieder plan moet nog in het kader van het be stemmingsplan worden goedge keurd en daarmee verschilt dit niet van alle andere plannen die bijvoorbeeld in het buitengebied worden ontwikkeld", zegt Verse put. Voor de Brouwersdam is een scala aan ideeën en plannen gelanceerd. Van ecologische huisjes, een duik- hotel, een bezoekerscentrum tot de jachthaven van de toekomst en het uitschrijven van een prijsvraag voor een 'Landmark', een kunst werk als herkenningsteken. Zoals ook al bleek bij de vaststelling van het Raamplan voor de Brouwers dam stuit de jachthaven van de toekomst op de meeste weerstand bij de politiek. Het is een plan waarbij wordt uit gegaan van van een watersportbou levard met openbare ligplaatsen en recreatiewoningen. Duurzaam heid staat hoog in het vaandel bij dit project en van de positieve eco nomische effecten (de spin-off) wordt veel verwacht. De fracties van PvdA, D66, GroenLinks en Alert! vinden dat de grootschalig heid van het plan afbreuk doet aan de kwaliteit van de Brouwers dam en zijn daarom tegen. De ove rige fracties willen het plan een kans geven en wachten de plan nen van de initiatiefnemers af De raad heeft unaniem aangege ven dat de surfoever aan de Noord kant van de Middelplaat behou den moet blijven. BRUINISSE - Met hulp van Jan Jume let, de oudste suppoost, heeft bur gemeester Gerard Rabelink de Oudheidkamer van Bruinisse hero pend. De 85-jarige Jumelet was in 1968 een van de initiatiefnemers van het museum, dat afgelopen winter voor 183.000 euro werd gereno veerd. De Bruse Oudheidkamer kreeg een nieuwe klimaatbeheer sing en twee gebrandschilderde glazen binnendeuren. Ook metsel werk, betimmering en goten wer den onder handen genomen. Aan nemer, installateur en schilder schonken het museum gistermid dag een cheque van 1100 euro, waarmee verlichting kan worden aangeschaft. Museumvoorzitter Theo Ketting bedankte de bedrijven en zijn vrij willigers voor het vele werk dat is verzet. „Jullie hebben keihard ge buffeld." Vanaf maandag zijn zo wel de Oudheidkamer als het naastgelegen Visserijmuseum geo pend voor het publiek. meer foto's op ii-— www.pzc.nl/schouwen-duiveland Playa del Carmen Ontdek de indrukwekkende Maya cultuur, ongerepte stranden en helderblauwe zee. Hacienda Maria Bonita' f o.b.v. logies Vertrek in sept./okt Stel je eigen voetbalteam samen en speel zelf mee! Kijk op www.pzc.nl/wkvoetbalspel Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterse is tot haar grote vreug de al een paar maandjes in blijde ver wachting. Het had wat moeite ge kost, maar er was nu onmiskenbaar sprake van een mooie voltreffer. Nu moet worden gezegd dat zij sinds haar jonge jeugd iets heeft met mode en ook nu ze steeds ronder begint te worden, doet ze nog steeds verwoede pogingen er op en top verzorgd uit te zien. Zo verscheen ze laatst op een feestje omgord door een riem van een dure designer met een goudkleu rig bedeltje aan de gesp. Het had de vorm van een hangslot met sleutel tje. Dat was een vriendin ook opge vallen. „Joh, wat heb je nou aan? Je kuisheidsgordel? Die heeft ook niet echt geholpen hè!" De mannen in het middenruitje, van rechts naar links: burgemeester Gerard Rabelink, oudste suppoost Jan Jumelet en museumvoorzitter Theo Ketting kort voor de opening van de Oudheidkamer in Bruinisse. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67