binnenland 15 en de WD lijkt gevonden PIANO'S Netwerk in de war door smartphone Conservatieve Tea Party krijgt ook in Nederland voet aan de grond Beheerder Prorail: spoornet zucht onder vandalen en dieven Cementwagen stuitert door Heinenoordtunnel BUITENSPEL AL ZIEN VOOR DE SCHEIDS? Aanpak wegen ACUSTICA GA SNEL NAAR MIKRO-ELECTRO! zaterdag 29 mei 2010 door Netwerk te betichten van 'tendentieuze berichtgeving' en overweegt de EO voor de Raad voor de Journalistiek te slepen. Vol gens Rutte wordt er selectief ge winkeld in het programma: alleen de negatieve koopkrachteffecten worden er uitgelicht. Het is voor Rutte lastig de aantij gingen te ontkrachten. Het Cen traal Planbureau kan geen uitsluit sel bieden. Vanwege tijdgebrek konden de rekenmeesters niet be rekenen wat het effect is van de verkiezingsprogramma's voor de koopkracht. De WD heeft inmiddels toe moe ten geven dat bijstandsmoeders er in de WD-plannen inderdaad op achteruit gaan. Dit bedrag zou ech ter beperkt blijven tot 'hoogstens 520 euro' en niet 1200 euro. De laatste weken leek Rutte van de WD op 9 juni lachend de groot ste te kunnen maken. Hij won alle debatten en kritiek liet hij makke lijk van zich afglijden. De WD is het beste voor de economie, liet hij niet na te herhalen. Dat niet al le groepen daarvan profiteren, werd behendig aan het zicht ont trokken. Met nog twaalf dagen tot de verkie zingen zullen Rutte's tegenstan ders er alles aan doen het beeld te versterken van een kille en asocia le WD. En laat dat nu uitgere kend de strategie zijn die CDA-lei- der Jan Peter Balkenende als eerste heeft ingezet. Mark Rutte foto ANP Afrika nadert. De eerste wedstrijd van het echte nationale elftal begint op maandag 14 juni en wordt ge speeld in Soccer City in Johannes burg. foto Ed Oudenaarden/ANP DEN HAAG - T-Mobile kampt met netwerkproblemen als gevolg van de populariteit van smartphones. Vooral in grotere steden en tijdens de spitsuren hebben klanten die gebruikmaken van het zogeheten 3G-netwerk met storingen te ma ken. Dat zal nog weken duren, zei een woordvoerder van het telecom- bedrijf gisteren. Doordat het 3G-netwerk overbe last is, klagen klanten onder meer over gesprekken of internetverbin dingen die worden verbroken. Ook komt het voor dat als ze ge beld worden, de beller direct de voicemail krijgt. T-Mobile heeft honderden klachten gekregen. Vooral gebruikers van de iPhone zorgen voor drukte. Uit onderzoek blijkt dat zij voor veertig keer meer internetverkeer zorgen dan gebruikers met andere internettele- foons. „We zagen de extra drukte door de smartphones aankomen. Maar dat het zo'n grote vlucht zou nemen hadden we niet verwacht", aldus de woordvoerder. door Dewi Gigengack DEN HAAG - Ze zijn rechtser dan rechts en willen dat de staat zich zo min mogelijk met hen bemoeit. De conservatieve Tea Party groei de in de Verenigde Staten in korte tijd tot een invloedrijke beweging. Ook Nederland heeft nu een Tea Party. Vandaag demonstreert de groepering in Den Haag tegen de 'economische gevaren van een links kabinet'. Het is een klein initiatief, opgezet door Cindy en Richard Schneider uit het Noord-Hollandse Schagen. Zij vinden dat het tijd is om men sen te waarschuwen tegen de op lopende staatsschuld en de linkse partijen 'die alleen maar méér wil len uitgeven'. „Twee jaar geleden sloeg dit idee hier nog niet aan", zegt Richard Schneider. „Toen de Tea Party steeds groter werd in Amerika, dachten we een paar maanden geleden, laten we het in dat vaatje gieten." Dat resulteerde in de stichting Dutch Tea Party, die nu 370 volgers heeft op Twit ter. De Schneiders (Richard is regioma nager bij een keukenbedrijf en in zijn vrije tijd countryzanger; Cin dy is huisvrouw en politiek blog- ger) willen geen nieuwe politieke partij oprichten. „Er zijn al zo veel politieke stromingen." Wat ze wil len is invloed uitoefenen op be staande partijen. „We proberen de Nederlandse politiek te bewegen om de juiste beslissingen te ne men: minder bemoeienis, betutte ling en belastingdruk." Historicus en Amerika-kenner Maarten van Rossem vindt het een 'idioot' idee om een eigen va riant van de Amerikaanse Tea Par ty te beginnen. „Wij hebben al DEN HAAG - Drie snelwegen boven Utrecht worden verbreed om files te verminderen. Het kabinet trekt daarvoor 800 miljoen euro uit. Voor 'n advies op maat Korte Huifakkerstraat 2. Breda - 076 560 24 23 www.acustica.nl mmmsmmmm DEN HAAG - Een op de drie trein- vertragingen is het gevolg van wan gedrag, diefstal of vandalisme. Vo rig jaar waren er vierduizend inci denten die tot vertragingen leid den en dat aantal neemt toe. „Een onaanvaardbare ontwikkeling, dit moet absoluut afgelopen zijn" al dus directeur Bert Klerk van spoor- beheerder ProRail bij de presenta tie van het jaarverslag. Hij kondigde aan dat ProRail opge spoorde (koper)dieven en vanda len systematisch aansprakelijk gaat stellen voor zowel de directe scha de als de vervolgschade (zoals de kosten van vervangend vervoer en claims van vertraagde reizigers). Op het ogenblik wordt lang niet al tijd verhaal gehaald terwijl de claims voor vervolgschade nooit worden doorgeschoven naar de veroorzakers. Volgens Klerk is de gang van za ken op Koninginnedag, toen het treinverkeer rond Amsterdam uren moest worden stil gelegd om dat mensen op het spoor liepen, geen incident meer. Klerk: „Men sen lijken zich niet te realiseren dat ze met hun leven spelen als ze vanuit de trein op het spoor sprin gen. Daar helpt geen enkel veilig heidssysteem tegen, hoe innova tief ook." Een groot probleem vor men ook de vaak professionele bendes die koper stelen, dat onder andere wordt gebruikt in leidin gen van wissels en seinen. Koper- dieven waren vorig jaar 200 tot 250 keer actief op het spoor. De directe schade daarvan (materi aal en reparatie) bedroeg zo'n 10 miljoen euro, de afgeleide kosten zijn nog veel hoger. Zo heeft in de afgelopen drie we ken het treinverkeer op de zeer drukke route Utrecht - Den Bosch tot twee keer toe bijna een hele dag stilgelegen als gevolg van ko perdiefstal. Tienduizenden reizi gers ondervonden daar grote hin der van. ProRail werkt nauw sa men met het Korps Landelijke Poli tie Diensten in de strijd tegen ko- perdieven. Binnenkort wordt het leidingwerk voorzien van onzicht bare DNA-codes, zodat de her komst van het koper te traceren is als het te koop wordt aangeboden. ProRail maakt gisteren ook be kend dat het aantal treinritten in het reizigersvervoer in 2009 groei de met 100.000; in 2010 kwamen daar nog 100.000 ritten bij. Sinds 2006 steeg het aantal ritten op het Nederlandse spoor van 2,6 mil joen naar 3,2 miljoen dit jaar. tien jaar een Tea Party. Pim For- tuyn was onze Sarah Palin. En nu is dat Geert Wilders. Vergelijk maar: dezelfde boosheid, dezelfde onredelijkheid, hetzelfde rechts- populisme en net zo anti-establish- ment als de Amerikaanse Tea Par ty." Dat de Nederlandse Tea Party succesvol zal zijn, lijkt de Ameri kaans-Nederlandse historicus Ja mes Kennedy onwaarschijnlijk. „Amerika heeft een lange traditie van politiek burgerschap en heftig verzet tegen de overheid. Het is normaal dat een huisvrouw uit Ida ho een lokale Tea Party-afdeling opzet. Hier heeft dat die propor ties niet. Bovendien is door de ban- kencrisis en het zorgplan van Oba- ma het gevoel ontstaan dat het grandioos misgaat met de over heidsfinanciën. Zo'n dramatische wending heeft het in Nederland nog niet gekregen." HEINENOORD - Een cementwagen heeft gisteren aan het begin van de avond zware schade aangericht in de Heinenoordtunnel tussen Bergen op Zoom en Rotterdam. De verbinding in de snelweg A29 is voor alle verkeer afgesloten. Volgens de ANWB zou de afslui ting de hele nacht voortduren. De cementwagen stond op een op legger en is daar in de tunnel van af gevallen. Het gevaarte stuiterde vervolgens door de tunnelbuis waar het grote schade heeft aangericht. Er zijn wonder boven wonder geen ge wonden gevallen. De politie adviseerde weggebrui kers de Heinenoordtunnel in de richting Rotterdam te mijden. Het verkeer kon omrijden via de N217 door de Hoeksewaard naar de Kiltunnel, die aansluit op de snelweg A16. De Kiltunnel, een toltunnel, werd in verband met de uitzonderlijke omstandigheden tijdelijk tolvrij ge maakt. i w. DELTA.nl/digitaletv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5