spectrum 6 Meike Schulte en _L Zaterdag 29 mei 2010 Playboymodel Meike Schulte aan het werk als ontwikkelingswerker in Uganda. Met humor, zelfspot, maar ook een kri tische blik beschrijft Schulte in haar boek de dagelijkse strijd om het be staan in ontwikkelingsland Uganda. Haar wieg stond 29 jaar geleden in Sint Jansteen, waar ze ook opgroeide. Studie bracht haar vervolgens naar Antwerpen. Inmiddels is ze voor de liefde naar Brussel verhuisd. Sinds enige tijd heeft ze namelijk een relatie met de Belgische prof tennisser Kristof Vliegen. Ze is als gezegd een vrouw van tegenstellingen. Haar werkkring is het middelpunt van decadent, Westers materialisme, want behalve als model verdient ze de kost als serveerster in de mondaine discotheek La Rocca, in Lier nabij Antwerpen. Twee naaktreportages in Playboy bezorgden haar pre cies de bekendheid die ze nodig had om de aandacht te vestigen op het leed in de Derde Wereld. Ruiter lijk geeft ze toe dat ze haar westerse omgeving graag gebruikt als podium voor dat doel. „Toch is het absoluut niet mijn bedoeling om men sen met een schuldgevoel op te zadelen", vertelt Schulte. „Ik wil enkel dat mensen zich bewust wor den van wat er zich elke dag afspeelt in de 'vergeten wereld'. Veel mensen beseffen niet hoe ernstig de si tuatie in een land als Uganda nog steeds is. Ik wil en kel ogen openen. Daarnaast plakt er hier in het wes ten ook nog steeds een stigma op hiv en aids. Veel mensen zouden liever zeggen dat ze kanker hebben, als ze seropositief worden bevonden. Stigmatisatie is een vorm van discriminatie en een gevolg van ge brek aan kennis. We denken in deze maatschappij alles te weten. Alle denkbare informatie ligt binnen bereik van een muisklik. In de praktijk is dat niet al- Playmate van het jaar 2007 Meike Schulte toont zich als schrijfster opnieuw verrassend van een andere kant. Eerder rekende ze als ontwikkelings werker af met het glamoureuze imago van het chique naakt model. Recent verscheen haar eerste boek; 'Een rugzak vol condooms, stories van een bimbo in de bush'. door Harold de Puysseleijr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58