3 spectrum ik verbind u door Gemeente Kapelle: „We gaan er mee aan de slag" Zaterdag 29 mei 2010 dienstverlening", is de reactie bij het UWV Goes. Bij die afdeling blijkt de wachtrij vervolgens lang te zijn. De medewerker geeft een direct nummer van de afdeling en verwijst ons naar de website van het ministerie van zorg en welzijn. Ook de medewerkster in Zierikzee weet het ant woord niet. Zij verwijst ons door naar een 0900-nummer. De medewerker in Terneuzen moet ook doorverbinden, maar daar krijgen we uiteindelijk wél het juiste antwoord. „Het verlof duurt minimaal zestien weken. Ik wens u nog een goede dag toe." Elke instelling werd twee keer aan de tand ge voeld in de test. De gemeente Hulst deed het in de tweede poging aanmerkelijk beter, en scoort daar om gemiddeld toch een zes. De medewerkers van de gemeente Veere krijgen een dikke pluim voor hun klantvriendelijkheid en deskundigheid. De medewerkster geeft volledige én juiste informatie. Bij de gemeente Borsele biedt de medewerker zelfs aan om de afdeling burgerzaken langer open te houden. Aan die bereidwilligheid kan de ge meente Goes nog een voorbeeld nemen. "Nee, dat zou ik écht niet weten", is het antwoord van de te lefoniste, als we vragen naar het telefoonnummer van de marechaussee op Schiphol. Extra informatie en service levert extra punten op in de test. Zo scoort de VW Walcheren en Noord-Beveland hoge punten, omdat de mede werkster behalve informatie over attractiepark Mi ni Mundi in Middelburg, ook verwijst naar de Voetbal Experience, dat op hetzelfde terrein ligt. Daarnaast geeft ze ook aan dat toegangskaartjes met korting gekocht kunnen worden bij het VW-kantoor. De inhoudelijke gesprekken zijn niet de enige graadmeter in de PZC-test: wachttijd en openings tijden zijn ook belangrijk. De gemeente Kapelle scoort het slechtst in de test, omdat die instantie steken laat vallen op het onderdeel wachttijd, om dat in twee van de vijf gevallen de telefoon hele maal niet beantwoord werd. Dat gebeurde ook een keer bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen. Bij de gemeente Middelburg, de PZC-lezersservice, vervoersbedrijf Veolia en Zee- landnet moesten we bij één van de vijf telefoonge sprekken meer dan twee minuten wachten, voor dat de hoorn opgenomen werd. De provincie Zeeland neemt het snelst de tele foon op: gemiddeld in 4 seconden; de wachttijd bedroeg niet langer dan 8 seconden. Ook Zorg- saam in Terneuzen, woningcorporatie R en B Wo nen (Reimerswaal en Borsele), en de Stichting Theaterverkoop Zeeland waren razendsnel, met gemid deldes van rond de zes seconden. Heel erg jammer, zegt stafhoofd Arnold van den Berge van de gemeente Kapel le. Hij ziet de test als een duidelijk sig naal. „Als de telefoon in twee van de vijf gevallen niet opgenomen wordt, dan zal dat best vaker voorkomen. We zijn druk be zig om de kwaliteit van de dienstverlening te verbete ren. We willen ervoor zorgen dat burgers die langsko men, bellen of de website bezoeken dezelfde service krijgen. Zo willen we zorgen voor goede informatie verstrekking. In 2011 moet het op orde zijn. Ik zal niet zeggen dat ik blij ben met dit resultaat, maar de ze test is extra aanleiding om het hele telefoongebeu- ren nog eens nadrukkelijk onder de aandacht te brengen. We gaan er op volle kracht mee verder." Volgens woordvoerder Wessel Agterhof van het UWV moeten burgers voor vragen over zwanger schapsverlofbellen met het 0900-nummer van het UWV. „De telefoonnummers die in deze test gebeld zijn, komen uit bij het UWV werkbedrijf Daar kun nen klanten terecht voor uitbetaling van loon en der gelijke: ze kunnen geen informatie geven over zwan gerschapsverlof Het is onmogelijk dat de verschillen de divisies antwoord hebben op alle vragen. Onze medewerkers hadden in enkele gevallen betere infor matie kunnen verstrekken door te verwijzen naar het 0900-nummer, en niet naar websites. U wilde im mers telefonisch te woord gestaan wor den. De medewerkers wilden in elk geval helpen: ze hadden niet de intentie u met een kluitje het riet in te sturen." De gemeente Hulst verwijst naar een ei gen klanttevredenheidsonderzoek, dat vo rig jaar is uitgevoerd. Daarin scoorde de ge meente een 7,6. „De PZC-test geeft aanlei ding om naar onze processen te kijken", laat de gemeente in een schriftelijke reac tie weten. Volgens de gemeente zijn de openingstijden niet opmerkelijk, ook al zijn die het meest beperkt van alle Zeeuw se gemeenten. „Dit is een opsteker", zegt Nynke van der Ploeg, di rectrice van de VW Zeeuws-Vlaanderen, dat als bes te uit de bus kwam in de test. Ze is blij met het goe de resultaat. „Goede en correcte informatieverstrek king is onze core business: als we dat niet goed zou den doen, zouden we niet kunnen bestaan. Bedrij ven in de regio moeten erop kunnen rekenen dat wij de mensen goed doorverwijzen. Wij zorgen voor het welkom van mensen die Zeeuws-VÏaanderen willen bezoeken. Die eerste indruk is ontzet tend belangrijk: daar zijn onze mensen van doordrongen." Medewerksters van de VW Zeeuws-Vlaanderen: (vlnr) Karin de Frel, Mirjam Jansen, Sylvia van de Velde en Hannie van der Linde. foto Mare Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55