spectrum Ehm, momentje... Hoe bereikbaar is Zeeland? Zaterdag 29 mei 2010 Kortste wachttijden Provincie Zeeland - 4 seconden Ziekenhuis Terneuzen - 6 seconden Stichting Theaterverkoop Zeeland - 6 seconden R en B Wonen - 6 seconden Langste wachttijden Gemeente Kapelle -1.44 minuut Ziekenhuis Vlissingen -1.06 minuut PZC Lezersservice - 50 seconden Beste inhoudelijke gesprekken Gemeente Veere - 9,0 Zeelandnet-8,5 Castria Wonen - 8,5 VW Walcheren/Noord-Beveland - 8,3 Stichting Theaterverkoop Zeeland - 8,3 Provincie Zeeland - 8,3 Langste openingstijden Politie Zeeland -168 uur per week (24 uur per dag) Connexxion - 65 uur per week Delta - 64 uur per week Zeelandnet - 64 uur per week Kortste openingstijden Stichting Theaterverkoop Zeeland - 25 uur per week Castria Wonen - 33,5 uur per week Gemeente Veere - 35 uur per week Gemeente Hulst - 35 uur per week ~Ï1 Lees meer resultaten op www.pzc.nl. PZC-test telefonische bereikbaarheid In de telefonische bereikbaarheidstest zijn 45 Zeeuwse bedrijven en instellingen onder de loep genomen. De PZC redactie werkte voor deze test samen met KSi onderzoek, een adviesbureau uit Houten dat gespecialiseerd is in klantcontact en telefonische bereikbaarheid. KSi voerde het grootste gedeelte van de telefoongesprek ken voor de test. Alle instanties zijn vijf keer gebeld, in de pe riode van 20 tot 30 april. De instanties wisten niet dat ze onderzocht werden voor de test. De wachttijd, exclusief de duur van een keuze menu, werd vijf keer gemeten. Elke instantie is ook twee keer beoordeeld op klantvriendelijkheid en deskundigheid. Daar voor zijn vragen gesteld aan medewerkers. Bij de gemeenten en politie deden we ons voor als een vakantieganger die zijn paspoort kwijt geraakt is, op de dag voor vertrek. De ziekenhuizen stelden we een vraag over bereikbaarheid en parkeertarieven. t- De woningcorporaties kregen een vraag over inschrijving en urgentieregelingen. De VW-kantoren kregen vragen over attrac ties en activiteiten in de regio. Connexxion en Veolia vroegen we om reisin formatie en kortingen. Een compleet en juist antwoord leverde een goed cijfer op. Ook met inlevingsvermogen en extra informatie scoorden de bedrijven hoge punten. In het rapportcijfer zijn ook openingstijden meegenomen, en is gekeken of klanten me teen de juiste medewerker aan de lijn krij gen. Een ingewikkeld keuzemenu leverde bij voorbeeld minpunten op. En de winnaar is... de VW Zeeuws-Vlaanderen. De toeristische dienstverlener scoort met een rapportcijfer 8,8 het best in de tweede telefonische bereikbaarheidstest van de PZC. Dit jaar werd niet alleen gekeken naar wachttijd, maar ook naar klantvriendelijkheid, deskundigheid én openingstijden. Voor de gemeenten Hulst en Kapelle en UWV is er nog werk aan de winkel. door Corneileke Blok Nou, dan heeft u een groot pro bleem.' De medewerker van de afde ling burgerzaken boort in de eerste seconden van het telefoongesprek het laatste beetje hoop meteen de grond in. Wie één dag voor de vakantie z'n pas poort kwijtraakt, hoeft niet op de sympathie van de gemeente Hulst te rekenen. Hij zegt het op vrolijke toon, dat wel. „U kunt tot twaalf uur vandaag een spoedaanvraag doen voor een nieuw paspoort, dan is het er morgenochtend om negen uur. Oh, is dat te laat? Dan moet u naar de marechaussee. Nee hoor, bij de gemeente hoeft u dan niet langs te komen. Dat hoeft pas als u bruin gebrand weer terug bent." Foute informatie en bovendien niet compleet. Het is maar goed dat we niet écht op vakantie gaan... In de telefonische bereikbaarheidstest van de PZC deden redactieleden en medewerkers van KSi on derzoek zich voor als argeloze consument. We leg den problemen voor of vroegen informatie over producten en diensten. De antwoorden op de meeste vragen zijn in een mum van tijd op de websites van de instellingen te vinden, maar soms zijn medewerkers zelf niet op de hoogte van die informatie. UWV werkbe- drijf spant de kroon. We belden naar de telefoon nummers van het UWV in Middelburg, Goes, Zie- rikzee en Terneuzen, die allemaal leiden naar het zelfde callcenter. Toch krijgen we vier verschillen de reacties op één simpele vraag: 'hoe lang duurt het zwangerschapsverlof?' „Ik weet hier niet alles van. Dat staat namelijk riiet in ons systeem. U moet maar even op onze websi te www.uwv.nl kijken", zegt de medewerker van het UWV Middelburg aarze lend. „Ik verbind u even door met on ze afdeling ar- beidsjuridische

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54