goed voor verzoening zeeland 129 Suppletie Calgeplaat stilt zandhonger van de Oosterschelde ÜLJi - Zweefvliegers strijden om titel Ontmoetingen voor senioren Y4 yAVermeulen viert vijftigjarig bestaan Autoverhuur Altijd de auto die u nodig hebt, wanneer u hem nodig hebt SPEEL MET LICHT, MET SHUTTERS IN UW EIGEN STIJL I. worden gedaan. Die moet er over drie jaar liggen. Inmiddels zijn er al diverse proe ven gaande om de al aangerichte schade te herstellen door middel van zandsuppleties. Op de Galge plaat - die deels is opgehoogd - pakt dat volgens Van Zanten 'voor zichtig positief uit'. Er is daarom een plan voor een grotere proef langs de Oesterdam, maar de finan ciering daarvoor vertoont voorlo pig nog een gat van twee miljoen. Dat moet echter geen probleem zijn, verwachtte CDA-Tweede Ka merlid Ad Koppejan. De Reimerswaalse burgemeester Jan Huisman vroeg zich af of groot schalige suppleties gevaar opleve ren voor de mosselbanken in de Oosterschelde. Van Zanten zei niet te kunnen garanderen dat dat niet zo is. „Daarom is goed overleg no dig met de mosselsector." Hidde van Kersen van de Wadden vereniging, die als 'buitenstaander' zijn licht liet schijnen over de Oos terschelde, adviseerde de weten schap te mobiliseren en vooral het nationale belang te benadrukken. Thomas Jantzen richten de expositie het Jugendheim. foto Lex de Meester Morgen wordt in een Nederlands- Duitse kerkdienst in de protestant se Moriakerk aan de Markt stilge staan bij het jubileum. Zo'n dienst is geen unicum, maar zo intensief als nu was het niet eerder, geeft kerkenraadslid Ad van Sighem aan. „We houden de hele kerk dienst in twee talen en zingen om-en-om Nederlandse en Duitse liederen." Het Jugendheim is in Westkapelle een begrip geworden. „Je ziet de groepen dikwijls door het dorp lo pen. Ze zijn een deel van het dorp door Luc Oggel Het vakantiehuis voor Duitsers is gevestigd in het voormalig schoolgebouw aan de Zuidstraat. foto Lex de Meester geworden. Ook omdat het Jugend heim ook buiten het seizoen nog bezet is." Voor de Duitsers is het jubi leum aanleiding om de vriendschapsbanden weer wat strakker aan te halen. Volgens Van Sighem moet morgen blijken of daarvoor ook onder de West- kappelaars animo bestaat. „Een deel van onze gemeente wil dat, maar een ander deel staat vanwege de taalbarrière huiverig tegenover gezellig samen koffie drinken en films bekijken." Zelf vindt hij de contacten heel verrijkend. „De Duitsers beleven hun geloof op een andere, voor mij verfrissende manier. Toen wij ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de kerk in Mühlheim waren, zag ik moeders met baby's de dienst bij wonen. Als de baby ging schreeu wen, gingen die moeders even naar buiten om later weer terug te komen. Duitsers gaan daar los en vrolijk mee om. Daar zou bij ons toch anders tegenaan gekeken wor den." AXEL - De drie Zeeuwse zweef- vliegdubs houden vandaag en morgen het Zeeuws kampioen schap zweefvliegen. Dat vindt plaats op het vliegterrein in Axel. De ruim twintig deelnemers zijn leden van de Eerste Zeeuws- Vlaamse Aero Club (Axel), Vlieg club Midden-Zeeland (Arnemui- den) en Vliegclub Haamstede. De deelnemers gaan beide dagen rond 13 uur met sleepvliegtuigen de lucht in. Afhankelijk van de weersomstandigheden leggen ze vervolgens 150 tot 300 kilometer af Met onder meer satellietnaviga- tieapparatuur wordt bekeken wie dat het beste doet. De winnaar ontvangt de 'Wout Bakker Trofee". Titelverdediger is de Zeeuws-Vlaming Marco Don ders. YERSEKE - Zandsuppleties kunnen de zandhonger van de Oosterschel de stillen, mits het op de goede plekken gebeurt. Een proef op de Galgeplaat kan in elk geval 'voor zichtig positief worden genoemd. Dat zei Eric van Zanten van Rijks waterstaat Dienst Zeeland gisteren tijdens de werkconferentie 'Koes ter de Oosterschelde' in Yerseke. De zandhonger, het afkalven van slikken, platen en schorren, vormt een serieuze bedreiging voor het nationaal park. De prognose is dat de platen in 2045 zullen zijn gehal veerd en in 2075 zelfs helemaal ver dwenen, hield Van Zanten de zaal voor. Dat heeft niet alleen grote ge volgen voor de natuur, maar ook voor de veiligheid. De dijken verlie zen namelijk hun golfremmend voorland. Dat het proces een halt moet worden toegeroepen of op zijn minst vertraagd, daar is ieder een het over eens. Het is dan ook Van Zantens taak als projectleider een structuurvisie te schrijven, waarin staat hoe dat het beste kan foto Zeeuwse Bibliotheek/Beeldbank vakantiekinderen, ca. 1953. In 1960 kwam er een Duits jeugdhuis. MIDDELBURG - De Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) begint dinsdag op haar locatie 't Gasthuis met 'De Ontmoeting'. Bij dit project kunnen senioren één keer per week andere leeftijdsgeno ten ontmoeten tijdens een gezellig moment buitenshuis. Er wordt sa men gegeten en er worden activi teiten - zoals koersbal - onderno men. De eigen bijdrage is twaalf euro per keer. Aanmelden kan op het telefoonnummer 0118-670758. Alles over de examens in het voortgezet onderwijs valt te lezen op: www.pzc.nl/examens STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl gjüns volledige woningaanbod Anna Blamanlaan 68, Vlissingen makelaar NIEUWE SCHERPE VRAAGPRIJS! In de fraaie en groene wijk 'Rosenborg' vindt u dit in 1997 gebouwde hoekhuis met garage. De indeling van dit huis is verrassend! De woonka mer bevindt zich op de eerste verdieping en als buitenruimte is er een fraai terras op het westen. Vraagprijs 179.000,- k.k. zaterdag 29 mei 2010 Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl En niet ais u hem niet nodig hebt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31