3 a 4 Doorgeschoten natuur 211 Last van onkruid? www.roundup.eu Wedstrijd PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Deltavereniging in oprichting 'Liever kleinschalige woonbebouwing op het platteland dan stallen voor duizenden dieren' kijk voor meer informatie op De lijsttrekkers van twee beginsel partijen deze keer. Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren en Kees van der Staaij van de Staatkundig Ge reformeerde Partij kwamen gisteren op de redactie van de PZC langs voor hun lijsttrekkers vraaggesprek. Marianne Thieme zaterdag 29 mei 2010 Marianne Thieme, lijsttrekker Partij voor de Dieren zetels haalt de Partij voor de Dieren, want, zegt lijsttrekker Marianne Thieme, 'we hebben een stabiele achterban' Ik heb het niet zo op muziek- wedstrijden. Hoe kan je nu zeggen wat het beste liedje is? Dat is vooral een kwestie van smaak. Muziek is immers geen sport. Als je een wedstrijd met muziek wilt organiseren doe dan gitaarwerpen of pianoheffen, dan kan vastgesteld worden wie de beste is, maar niet met een lied je. Dat gevoel heb ik na de voor ronde van het Eurovisie-songfesti val weer bevestigd gekregen. Als er dan toch een wedstrijd wordt gehouden dan mag je toch ver wachten dat in ieder geval degene die vals zingen als eerste afvallen. Bij het songfestival echter niet. En dus staat onze Sieneke vanavond niet in de finale in Oslo. Jammer, te meer omdat ik het prachtig had gevonden dat de schrijver van haar lied Vader Abraham met een finaleplaats zijn gram had kun nen halen. Ik heb de kritiek op de Tros om hem te vragen als schrij ver van het lied voor het songfesti val nooit begrepen. Als er name lijk één iemand in Nederland hits kan schrijven die tot ver over de grens vertaald worden dan is hij het wel. Ook Sha-la-lie vond ik een leuk nummer. Weliswaar niet al te ingewikkeld, maar wel origi neel met zo'n draaiorgel-jive erin en met een zangeres die in tegen stelling tot haar concurrentes ge lukkig niet in een galajurk en met wapperend haar de pasjes maakte. Ze lachte ook zo lief. Nee, ik had een kater donderdagavond. We waren nog wel in de winning- mood, want pas de voor tweede keer in 75 jaar bereikte een Neder lander de finale van de prestigieu ze Koningin Elisabethwedstrijd en hij komt oorspronkelijk nog wel uit Goes: Hannes Minnaar. Hij vertelde op de Belgische televi sie dat hij een Sonate nr. 7 in D van Beethoven en een uitvoering van Concerto no. 5 in F van de Franse componist Saint-Saëns had gespeeld. Tjonge, dat klinkt toch heel an ders dan dat je vertelt dat je Sha-la-lie van Vader Abraham heb gezongen. Ik steek er helemaal schril bij af. Hoe kan ik nog se rieus genomen worden als ik over mijn liedjes vertel. Joehoe in G, is dat wat? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns jjCOLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Marianne Thieme (Ede, 6 Maart 1972). Dierenactiviste, juriste, publiciste en politica. In oktober 2002 richtte ze samen met andere dierenbeschermers de Partij voor de Dieren op. In november 2006 kwam de partij met twee zetels in de Kamer. Thieme is zowel voorzitter als fractievoorzitter van de partij. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per' accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook. 088 - 013 99 10 Naam voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie YERSEKE - Zeeland krijgt er een ver eniging bij: de Deltavereniging. Dat maakte Thom van Riet, één van de initiatiefnemers, gisteren bekend tijdens de werkconferentie 'Koester de Oosterschelde' in Yerse- ke. De club streeft 'bevordering van de kwaliteit van de Delta in zijn hele samenhang en diversiteit' na en bestaat ook uit Annelies Lu- teijn, Leo Adriaanse, Loes de long, Louis Geleijnse en John Huige. www.dedeltavereniging.eu e hebben veel ge meen. De Partij voor de Dieren van Marian ne Thieme en de Staat kundig Gereformeer de Partij van Kees van der Staaij hebben beide twee Kamerzetels en volgens de peilingen houden ze die ook. De partijen gaan hoogst waarschijnlijk geen van tweeën een rol van betekenis spelen bij de kabinetsformatie. En Thieme en Van der Staaij zijn - evenals hun partijen - zeer recht in de leer. Qua opvattingen staan Thieme en Van der Staaij evenwel lijnrecht tegenover elkaar. De lijsttrekker van de PvdD vindt dat de helft van de territoriale wa teren van Nederland als zeereservaat moet wor den aangemerkt, waar de in haar visie 'doorgeschoten' vis serij niets te zoeken heeft. Van der Staaij meent dat niet de visserij is doorge schoten, maar de aandacht voor de natuur. Thieme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2