Zeeland PZC Hulp aan jongeren werpt vruchten af Gratis MEXICO a PZC Werk aan Vlaketunnel duurt langer oad.nl Hangslot WK voetbalspel almanak WALCHEREN 26 en 27 25 28 en 29 JONGEREN Ongeveer zeventig procent komt niet meer in contact met de politie na tussenkomst VET-team Feest in 60-j'arige speeltuin C0UNTD0WNDEAL VAN DE DAG ad REIZEN Zaterdag 29 mei 2010 Redder en geredde onthullen samen reddersmonument Duits vakantiehuis in Westkapelle: eerst dilemma, nu een begrip Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon VLISSINGEN - Meer dan vijfhonderd jongeren zijn de afgelopen vijf jaar geholpen door het VET-team, het samenwerkingsverband van poli tie, overheden en hulpverleners. Met enige slagen om de arm schat Henk Wijkstra van de Jeugdpolitie Zeeland dat zeventig procent van die jongeren niet meer in contact is gekomen met politie omdat het nu beter met hen gaat. „We heb ben bij wijze van spreken een hele school geholpen." Vijf jaar geleden startte het VET-project in Vlissingen om er voor te zorgen dat jongeren met problemen snel in contact konden komen met hulpverleners. Het ging vooral om jongeren die door de politie waren gesignaleerd. „Bij voorbeeld een elfjarige die om half twee 's nachts op straat werd aan getroffen", aldus teamchef jeugdpo litie Bram van Molenbroek. Hij stelde dat in het verleden het vaak een probleem was voor de politie om hulpverleners attent te maken op zulke jongeren, die wel proble men hadden maar niet iets crimi neels deden. Het Vlissingse project was zo suc cesvol dat het al snel een Walchers project werd en vervolgens een voor heel Zeeland. Vooral door de korte lijnen tussen de verschillende instanties werkt het, aldus Van Molenbroek. „Bin nen 48 uur na melding wordt con tact opgenomen met de ouders en binnen een week volgt een huisbe zoek", vertelde Ingrid van Mallaard (Maatschappelijk Werk Walche ren). „Wij werken niet met wacht lijsten." Een achttienjarige jonge vrouw uit Schouwen-Duiveland sprak giste ren zeer lovend over het project. Twee jaar geleden gleed ze af door het gebruik van drugs en drank. Dankzij het project is ze weer goed terecht gekomen, zei ze. Wel uitte ze kritiek op haar ge meente omdat Schouwen-Duive- ■HHHHI Playa del Carmen Ontdek de indrukwekkende Maya cultuur, ongerepte stranden en helderblauwe zee. Hacienda Maria Bonita o.b.v. logies Vertrek in sept./okt. Stel je eigen voetbalteam samen en speel zelf mee! Kijk op www.pzc.nl/wkvoetbalspel land uit het project is gestapt. Vol gens haar vader duurt het nu een half jaar voor er hulp wordt gebo den. Burgemeester Wirn Dijkstra (Vlis singen) had ook veel lof voor het VET-project. Volgens hem voor komt het in veel gevallen dat jonge ren verder afglijden. Wel liet hij weten dat het nodig is om de contacten tussen de ver schillende instanties 'nog beter te stroomlijnen, zodat het nog soepe ler werkt'. door Raymond de Frel VLAKE - De werkzaamheden aan de zuidbuis van de Vlaketunnel duren zeker een week langer dan gepland. Het werk zou eigenlijk aan het ein de van deze week worden afge rond. Het bedrijf Siemens, dat de renovatie uitvoert, heeft nog een week langer nodig om de installa tie te testen. „Pas daarna keuren wij de verlichting", zegt projectma nager Hans Koevoets van Rijkswa terstaat. Vervolgens kan de ver- keersafzetting worden verwijderd. „Maar dat doen we in verband met verkeersdrukte niet op een weekdag. We verwachten de boel in het weekend van 5 en 6 juni te kunnen opruimen", aldus Koe voets. Tot die tijd wordt het ver keer nog over één rijstrook geleid en blijft de maximumsnelheid van zeventig kilometer van kracht. Rijkswaterstaat vervangt de be staande armaturen door led-ver lichting. Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterse is tot haar grote vreug de al een paar maandjes in blijde ver wachting. Het had wat moeite ge kost, maar er was nu onmiskenbaar sprake van een mooie voltreffer. Nu moet worden gezegd dat zij sinds haar jonge jeugd iets heeft met mode en ook nu ze steeds ronder begint te worden, doet ze nog steeds verwoede pogingen er op en top verzorgd uit te zien. Zo verscheen ze laatst op een feestje omgord door een riem van een dure designer met een goudkleu rig bedeltje aan de gesp. Het had de vorm van een hangslot met sleutel tje. Dat was een vriendin ook opge vallen. „Joh, wat heb je nou aan? Je kuisheidsgordel? Die heeft ook niet echt geholpen hè!" VLISSINGEN - Vandaag is het feest in Speeltuin voor het feest staan er vandaag een aantal tijdelij- een nieuw speeltoestel onthuld. De speeltuin is Lammerenburg in Vlissingen. De speeltuin aan de ke attracties zoals een zweefmolen, een popcorn- de hele dag open. Om half een beginnen de acti- Zuidbeekseweg bestaat liefst zestig jaar. Speciaal kraan en een springkussen. En vandaag wordt viteiten voor de kinderen. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27