Voor de 41e keer Pinkpop kijktip w SÜR Lijst 0, iedere vrijdag tot en met 10 juni, Nederland 3, 21.55 uur. In de aanloop naar de verkiezingen duiken politici werkelijk overal op in de media. En hoewel ze immer prat gaan op het belang van de inhoud, wordt grif gestrooid met privéweetjes. Opdat we vooral niet vergeten hoe menselijk ze zijn. door Monique Brandt en Bernice Breure li- zaterdag, 21.35 uur zondag, 21.55 uur De mens achter de politicus Het Lagerhuis, woensdag, Nederland 3, 21.30 uur. Paul Rosenmöller en de lijst trekkers, dagelijks, Neder land 2, 19.30 uur. De wereld draait door, werkdagen, Nederland 3, 19.30 uur. NOVA Politiek, maandag, Nederland 2, 22.20 uur. NOVA College Tour met Jan Peter Balkenende, dinsdag 1 juni, Nederland 3, 20.30 uur. MAX peilt de stemming, donderdag 3 juni, Nederland 2, 20.50 uur. Jeugdjournaal Verkiezings special, zaterdag 5 juni, Nederland 3, 19.00 uur. Koefnoen Verkiezingsspe cial, zaterdag 5 juni, Neder land 1, 21.40 uur. From Kooten and the Bie, zaterdag 5 juni, Nederland 2, 17.00 uur. Kruispunt TV, zondag 6 juni, Nederland 2, 22.40 uur. Het grote verkiezingsgala, zondag 6 juni, Nederland 3, 22.40 uur. Verkiezingsconference Freek de Jonge, dinsdag 8 juni, Nederland 1, 22.10 uur. Nederland kiest, uitslag avond, woensdag 9 juni, Nederland 1, 20.30 uur. Stand-upcomedy Verkie zingsprogramma, woensdag 9 juni, Nederland 3. Tweede Kamerlid Lea Bouwmeester van de PvdA op de cover van Veronica Magazine. foto GPD h n het gereanimeerde och- I tendprogramma Koffietijd I schoof PvdA-kopstuk Neba- I hat Albayrak gezellig aan. I Nadat ze haar zorg had uit- H gesproken over de 'vuilnis- bakkenjournalistiek' van het poli tieke roddelblad Binnenhof, leidde presentatrice Loretta Schrijver het gesprek in één moeite door naar haar privébeslommeringen: „Je bent nummer twee van de PvdA, hoe was het om nummer vijf in een gezin van zeven te zijn?" Waarna het tijd was voor de fami liekiekjes en herinneringen uit de oude doos van het 'typische gast arbeidersgezin'. Ook WD-leider Mark Rutte was er te gast om zijn menselijke gezicht („Bepaal je nou altijd zelf wat je aantrekt?") te to nen. Morgen (zondag), als demis sionair premier Balkenende zijn opwachting maakt bij Carlo en Ire ne in Life 4 you, gaat het vast niet alleen over Balkenende's politieke visie. Persoonlijke ontboezemingen van politici zijn met de komende Tweede Kamerverkiezingen aan de orde van de dag. Hoewel de Haagse heren en dames immer prat gaan op het belang van de in houd, draaien hun mediaoptre- dens dezer dagen vooral om het kweken van sympathie voor de mens achter de politicus. Soms staat die scoringsdrift haaks op de principes. Het neuzen in het huis afval van D66-voorman Alexan der Pechtold door journalisten ging duidelijk te ver. De lijsttrek ker riep in een open brief op tot 'Respect voor ieders privacy. Ver antwoordelijkheid. Zelfbeheer sing.' Toch kon hij het zelf niet na laten in verkiezingstijd te twitte- ren over zijn vermiste kat. Meer dan veertig programma's op radio en televisie besteden deze weken aandacht aan de verkiezin gen. Deels zijn dit nieuwsprogram ma's, maar ook op de afdelingen amusement breken tv-makers zich het hoofd over leuke 'verkiezingsinhakers'. Veel moeite om volksvertegen woordigers voor het lichtere werk naar de studio te lokken, kost het niet. Onze politici babbelen maar wat graag over andere zaken dan de economie of de voors en te- gens van het elektronisch patiën tendossier. Want een menselijk ge sprek over de eigen gevoelswereld doet wonderen voor de aaibaar heidsfactor, weten ze. Jan Peter Balkenende kreeg kritiek op zijn gasthoofdredacteurschap bij RTL Boulevard vlak voor de Ka merverkiezingen van 2006, maar schuift binnenkort toch weer aan bij roddelpaus Albert Verlinde en consorten. Ook Mark Rutte en Geert Wilders zijn straks te gast. Dat de politieke boodschap bij X De Leeuw bepaald niet de priori teit krijgt, is meer een pre dan een belemmering voor de zwaar belas te kopstukken uit Den Haag. Eer der zagen we Jack de Vries met Paul de Leeuw de stormbaan be dwingen en een ontspannen Job Cohen dronk een biertje met een verstandelijk beperkte fan. Ook ludiek: op Radio 2 is tot 9 juni iedere werkdag een 'spinter view' met sportieve politici te be luisteren. In Knooppunt Kranen borg (NCRV) interviewt presenta tor Bert Kranenbarg sportieve poli tici terwijl zij op een hometrainer spinnen of fietsen. Acht politici deden mee aan de door Veronica Magazine uitge schreven verkiezing van 'meest sexy politicus'. Geen van de par tijen wist van tevoren dat er spra ke zou zijn van een babe contest, maar met uitzondering van Joël Voordewind (Christenunie) rea geerden de deelnemers naar ver luidt enthousiast op deze race met als hoofdprijs een plaats op de cover van het blad. „Als volksverte genwoordiger is het mijn taak te proberen in elk medium mijn standpunten naar voren te breng en. Daar hoort ook een fotoshoot bij. Dit is hartstikke leuk be dacht", zei Sabine Uitslag, num mer 31 op de kandidatenlijst van het CDA. Overigens gingen PW en Trots Op Nederland niet in op de uitno diging een knappe politicus voor te dragen. En de SGP heeft de re dactie van Veronica Magazine la ten weten 'niet te kunnen kiezen uit alle mooie kandidaten'. Reageren? redactie.media@wegener.nl NUMHEH22 29 MEI T/M 4 JUNI 2010 PRtJS: €1,25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 135