Je eigen vijver in de tuin binnen buiten Wi IÉ Een extra slaapplek in huis is wel zo gastvrij. Geen logés? Dan staat er een fijne extra zitplek. door Suzanne Dijkstra MULTIFUNCTIONEEL VOUW HET OP ZWEEDS LOCEREN APART MINIMALISTISCH El El zaterdag 29 mei 2010 Lekker logeren Multifunctionele meubels zijn een trend. Verschillende merken bie den ze aan. Een goed voorbeeld is de Night Day. Dit meubel com bineert een sofa, chaise longue en een eenpersoonsbed. Topontwerp- ster Patricia Urquiola ontwierp de In een kleine woning is vaak geen plaats voor een echte lo geerkamer. Een bijna altijd onge bruikt bed neemt onnodig veel ruimte in. Een handige oplossing is een vouwbed. Vaak zijn deze niet echt comfortabel vanwege hun dunne matras en slecht ve rende bodem. Maar tegenwoor dig zijn er ook comfortabele vouwbedden. Bijvoorbeeld van het Friese merk Avek. Zoals vouwbed Click (foto onder), met een comfortschuimmatras van r2 centimeter dik. Dit bed is voorzien van wieltjes, zodat het Wie niet veel geld wil besteden aan een slaapbank, belandt wel licht bij Ikea. Van oudsher heeft Ikea in bijna alle zitmeubelfami lies een slaapbank in het aanbod in verschillende kleuren, maten en stijlen. Sommige, zoals slaap banken serie PS, kosten nog geen 70 euro. Slaapbankserie Beddinge is te koop met verschillende bo dems, waaronder pocketveren of foam. Bij veel van de slaapban ken zijn de hoezen uitwasbaar of vervangbaar. Op Savemysofa.com is een grote collectie met hoezen te vinden in kleuren en dessins Slaapbanken hoeven er niet suf of degelijk uit te zien. Zo kwam het Italiaanse merk Campeggi onlangs op de meubelbeurs in Milaan met een 'slaapgrapje' met een ultieme vorm van gastvrijheid. De Cham- bre D'ami van de Franse ontwer- Houd het minimalistisch met een slaappoef Bo Concept biedt de Xtra (grote foto rechts), een uit- klappoef Voor in de woonkamer, de kinderkamer of waar dan ook is deze poef in een oogwenk te ver anderen tot een comfortabel bed. De poefhoes is verkrijgbaar in ver schillende kleuren en materialen. Bo Concept houdt van functionali teit. Bijvoorbeeld met speciale la des onder het bed of bedbodems die omhoog kunnen klappen waar door opbergruimte beschikbaar komt voor beddengoed. Vernuftig is het ontwerp van Oli ver Krapf en Linda Altman uit Duitsland. Voor hun serie Stadtno- maden hebben ze een serie hou ten bouwpakketten gemaakt. De Tiefschlaf bestaat uit zes elemen ten die gestapeld kunnen worden en zonder speling in elkaar passen. Hij is ideaal te gebruiken met een luchtbed. Heel innovatiefis ook de Simple Double Deux (foto boven), een bedbodem die uitgeschoven een tweepersoons bed vormt. Schuifje hem weer in, dan is het een klei ner bed. Dit ontwerp van Drexler Guinand Jauslin won een ID De sign award. Night Day voor Molteni. Meubel Dreamdesq (foto boven) is een kast die in een bed of bu reau kan veranderen. Het bed kan, inclusief beddengoed, eenvoudig worden ingeklapt en is ook instel baar als chaise longue. Elke functie verandering neemt slechts secon den in beslag. Dreamdesq is ont worpen door Majid Katiraeefar. In zijn werk merkte hij steeds weer dat mensen meer ruimte nodig hebben dan dat ze tot hun beschik king hebben, hoe groot hun huis ook is. Daarom besloot hij dit meu bel te maken: voor iedereen die een werk- of logeerkamer te weinig heeft. I www.molteni.it www.dreamdesq.nl makkelijk in een hoekje te rijden is. Het Italiaanse merk Clei biedt ook verschillende opklapbare lo geerbedden. Bijvoorbeeld de Pop- pi. Ingeklapt is het net een strak dressoir, maar stiekem herbergt het een logeerbed. die Ikea zelf niet verkoopt. Nieuw ste slaapbank uit de Ikeacollectie is Kivik (foto boven), een hoek- slaapbank met opbergruimte. www.ikea.nl www.avek.nl www.clei.it per Matali Crasset is overdag een kapstok, waaraan de loge zijn jas kan hangen. Wil de logé gaan sla pen, dan ontstaat een tweeper soons bed uit het object. In het matras zit een tas met laken en de kens, de bovenkant is een nacht kastje en het metalen frame wordt een kledingrek. Vorig jaar was Campeggi in Milaan ook al aanwe zig met een bijzondere slaapbank: de Tent Sofa van Philippe Ma- louin (foto boven). Deze leger groene sofa kan worden ge transformeerd in een grappig huisje en een eenpersoons slaapbank. Dit principe doet een beetje denken aan het Eden sofa- bed van de ontwerper Anto nio Citterio voor het merk Flexform, vanwege zijn uit klapbare zijsteunen. www.campeggisrl.it www.flexform.it www.boconcept.nl www.stadtnomaden.com www.simpledoubledeux.ch 15-y Reageren? redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 121