19 reizen Oranje stedentrips m m Veel informatie over Durban en omgeving is te vinden op: www.durban.co.za www.durban.kzn.org.za www.sardinerun.net www.wavehouse.co.za www.shark.co.za Relaxed Kaapstad Op safari in Johannesburg Sardientjes in Durban Oranje voetbalt in de eerste ronde van het WK in drie steden. Het prachtig gelegen Kaapstad is een van de meest ontspannen steden in Zuid-Afrika. In Durban voel je de warme Indische Oceaan en waan je je soms in India. Johannesburg is niet de mooiste stad van Zuid-Afrika, maar je kunt er wel het leven in een township ervaren. m i - reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 29 mei 2010 door Johan Bosveld Kaapstad ligt op een oogver blindend mooie plek, tus sen de Atlantische Oceaan en de Tafelberg. Trek een paar da gen uit voor de 'verplichte num mers'. Wandel naar het kitscherige Waterfront, het oude havengebied met restaurants en muzikanten en eet er een choco-pannenkoek. Be kijk daarna de etalages in Long Street en neem een taxi naar de stranden van Clifton Bay of Camps Bay. Pak de kabelbaan naar de Tafelberg voor een grandioos uitzicht over de stad en breng een bezoek aan Robbeneiland, waar Nelson Mandela jarenlang gevan gen zat. Wandel tenslotte aan het eind van de middag over de brede boulevard langs de luxewijken Greenpoint en Seapoint, waar be woners zichzelf en hun hondjes uitlaten, en eet een hapje in een van de gezellige restaurants. Maar beperk je bezoek niet tot deze must sees. Het Kaapschiereiland heeft veel meer te bieden. Bewon der de botanische tuinen van Kir- stenbosch, een van de mooiste bo tanische tuinen ter wereld. Hier bloeit de protea, de nationale bloem van Zuid-Afrika. Iets ten zuiden van Kaapstad ligt de marinestad Simon's Town met Boulder's National Park, beroemd om zijn pinguïns. Via loopbrug gen kom je op het strand, waar zwartvoet- of Afrikaanse pinguïns voor een drukte van belang zor gen. Bij het aangrenzende Boul ders Beach kun je tussen de pin guïns zwemmen. Cape of Good Hope is een wonder schoon natuurpark rond Kaap de Goede Hoop met tal van wandel paden en onvergetelijke uitzich ten. Als je daar dan toch bent, laat een foto maken op Cape Point, het meest zuidelijke stukje Afrika. Miljoenen gingen je voor. KLM vliegt rechtstreeks naar Kaapstad (5x per week) en Johannesburg (dagelijks). Veel en goede informatie over Kaapstad vind je bij het bureau van Cape Town Tourism aan Cast- Ie Street of Waterfront, zie daar voor www.cape-town.org en www.tourismcapetown.co.za Voor veilig vervoer in de stad, kun je gebruik maken van taxi's. Het openbaar vervoer rijdt heel onregelmatig. Kaapstad heeft ac commodaties in alle soorten. Er zijn veel goede bed breakfasts, hotels en hostels in alle prijsklas sen. Informeer bij de toeristenbu- reau's. Geld kun je overal uit de muur trekken en de creditcard wordt alom geaccepteerd. Reserveer een bezoek aan Robbeneiland ruim van tevoren op www.robben-island.org.za door Tom van der Leij Johannesburg is groot. Na de vondst van goud, werd de stad eind negentiende eeuw in snel treinvaart uit de grond ge stampt. Inmiddels is 'Joburg' uitge dijd tot een miljoenenstad. In het centrum heb je als toerist weinig te zoeken. Sommige delen zijn zo verpauperd dat ze veel weg heb ben van een getto. Bepaalde bui tenwijken daarentegen zijn zeker een bezoek waard. Neem Melville, waar een groeiende, zwarte mid denklasse voor een uitgebreid mul ticultureel aanbod zorgt met relax te bars en straatrestaurantjes. De provincie Gauteng, waar 'Jozi' ligt, is de economische kurk waar Zuid-Afrika op drijft. Daardoor valt de kloof tussen rijk en arm extra op. Om te ervaren hoe 70 procent van de arme, veelal zwarte bevolking leeft, is een tour Indische Oceaan door Soweto, het beroemdste deel van Johannesburg een must. De township Soweto kun je prima per fiets verkennen. Je komt bij voorbeeld langs een donkere she been, een café, waar je met de ouderen van de buurt hun zelfge- brouwen sorghumbier mqom- bothi deelt. De tocht gaat langs de vervallen voormalige single sex hos tels, waar ooit de mijnwerkers woonden en natuurlijk passeer je het huis van Nelson Mandela. In het weekeinde is Zoo Lake park populair bij de plaatselijke bevol king. Iedereen komt hier ontspan nen met een picknick of braai. Er is ook een Moyo-restaurant geves tigd, waar je in een sprookjesach tige sfeer, met bediening in Afri kaanse kleding, gerechten uit alle delen van Afrika kunt uitprobe ren. Als je meerdere dagen in Johannes burg verblijft, bezoek dan een na bijgelegen natuurpark. Uiteraard gaat bijna iedereen naar het Kru- ger National Park, op 7 uur rijden oostwaarts. Maar ook het Pilanes- berg natuurreservaat op 2 uur noordwestelijk is een prima optie om leeuwen, olifanten of neus hoorns te zien. Het valt goed te combineren met een bezoek aan Sun City, het Las Vegas van Zuid-Afrika. Doe daar zeker de nacht- en de voetsafari. De handigste manier je te ver plaatsen in de stad is per auto. Om een idee te krijgen hoe groot de stad is, kun je naar het observatiedek op de vijftigste verdieping van het Carlton Centre. Dagelijks ge opend van 09.00 tot 19.00 uur. Laat je niet bang maken door de hoge criminaliteitscijfers, maar use your common sense, gebruik je ge zond verstand, zoals ze in Johan nesburg zeggen. Rij niet in het donker door mindere buurten en draag geen dure spullen. Info over fietstochten bij Lebo- hang Malepe, telefonisch via 0027-119363444 en 0027-848518681 ofe-mail naar: lebo@sowetobackpackers.com n www.joburg.org.za www.joburghappenings.co.za Veel informatie is verkrijgbaar via South African Tourism: www.southafrica.net/netherlands door Tom van der Leij Dankzij de inwoners met In dische voorouders kun je in Durban net zo makke lijk een verse curry bestellen als in Delhi. Ga daarvoor naar Grey Street in het centrum van de stad. Elders maken de Zulu's, de oor spronkelijke bewoners van KwaZu- lu Natal, hier de dienst uit. Sommi gen lopen zelfs in de stad met lui- paardvellen om. Durban ligt aan de Indische Oceaan en heeft een mooie boulevard. Daar ga je naar toe voor vertier of om te chillen en naar de surfers te kijken. De oceaan is de belangrijkste toeristen trekker in Durban. Maar ook de Zuid-Afrikanen komen naar de kust om te vissen, te surfen of aan het strand te liggen. En om in juni en juli de 'Sardinerun' mee te ma ken, een kilometerslange school sardientjes, die langs de kust rich ting Mozambique zwemt met in het kielzog dolfijnen, haaien, pels robben en andere sardientjeslief hebbers. De mooiste stranden zijn aan South Coast of bij Umhlanga Rocks, een lieflijk stadje met per fecte accommodaties en stranden. In Umhlanga is het KwaZulu Na- tal Sharks Board, waar je alles te weten komt over haaien. Veel die ren worden het slachtoffer van de haaiennetten die voor de kust ge spannen zijn om aanvallen op de mens tegen te gaan. Je kunt vanuit de haven van Durban ook mee op een haaiennetinspectie. De boulevard in Kaapstad. - foto Johan Bosveld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 109