buitenland 19 in VS om crisis Toyota: mogelijk meer doden Servië zal speuren naar Mladic niet staken Bulgarije 299,-. Turkije Alanya 329,- Dubai Mexico djfobe Zonnestrand VS herstelt en paniek toeslaat in Europa Noord- en Zuid-Korea Manneken Pis plast IJsland op de vingers een dag lang melk getikt over Icesave Groot-Brittannië heeft 225 kernkoppen Nu bij Globe: CountDownDeals! Super scherp geprijsde lastminutes. Wees er snel bij, want voor u het weet zijn ze weg... OP=OP Playa del Carmen donderdag 27 mei 2010 De rollen zijn nu omgekeerd. Een panel van economen voorspelde maandag nog een 'solide groei' van 3,2 procent voor de Ameri kaanse economie in 2010 en 2011. En Europa? De euro vecht voor zijn voortbestaan. Een tweede re cessie ligt op de loer in de EU. Amerikanen moeten niet te veel leedvermaak tonen, meent de con servatieve econoom Miron van de Harvard-universiteit. „De Europea nen hebben vooral aangetoond dat het gevaarlijk is om de eerste steen te gooien. Het risico bestaat dat je wel de splinter in de oog van de ander ziet, maar niet de balk in je eigen oog." Daarbij komt dat de crisis in Europa ook heel ge vaarlijk is voor het prille herstel in Amerika, waar de beurzen mede door de Europese onrust al zwaar gezakt zijn. „De Amerikaanse rege ring houdt de situatie bijzonder nauwgezet in de gaten", zegt Eichengreen, de vooraanstaande econoom die ooit adviseur was van het Internationaal Monetair Fonds. „Ze moeten in het Witte Huis ook heel bezorgd zijn. Ieder een vraagt zich nu af welke bom men er nu weer tikken in de ban caire sector. En we weten inmid dels uit ervaring dat banken in de EU en de VS met elkaar gelinkt zijn." LJUBLJANA - Servië gaat gewoon door met de jacht op Ratko Mla dic, ook als die wordt doodver klaard. Dat zei de Servische pre mier Mirko Cvetkovic gisteren tij dens een bezoek aan Slovenië. De familie van de Bosnisch-Servi- sche oud-generaal vroeg afgelopen zondag een rechter in Belgrado om de doodverklaring. Het gaat de familie daarbij niet in de eerste plaats om materiële redenen, al dus de advocaat. Ze is vooral moe van de bijna dagelijkse huiszoekin gen en ondervragingen door de Servische politie. De oud-generaal wordt gezocht wegens oorlogsmis daden. De arrestatie van Mladic is een voorwaarde voor een Servische toetreding tot de EU. „We speuren alle gangen na die we nog niet zijn nagegaan. Hij is een zieke man en heeft zeker geld nodig", zei Cvetkovic. „Als we art sen en financiers vinden, zullen we hem te pakken krijgen." Het is bekend dat Mladic al lang ge zondheidsproblemen heeft. In 2000 en 2001 is hij in een zieken huis behandeld voor ernstige maagklachten. Daarnaast heeft hij een hartkwaal. BRUSSEL BRUSSEL Het beeldje Manneken Pis in de Bel gische hoofdstad Brussel plast ko mende dinsdag een dag lang melk. De Belgische organisatie Dierenart sen Zonder Grenzen heeft dit giste ren aangekondigd. Dierenartsen Zonder Grenzen wil zo aandacht vragen voor proble men met de productie en distribu tie van melk in Afrika, en dan met name in Mali. Melk speelt in dat land een belang rijke rol in de strijd tegen honger en armoede. De vrijhandelsassociatie EFTA tikt IJsland op de vingers omdat het zijn Icesaveschuld aan Nederland en het Verenigd Koninkrijk niet heeft terugbetaald. IJsland heeft zou daarmee niet heb ben voldaan aan verplichtingen die voortvloeien uit een overeenkomst tussen de EFTA en de Europese Unie. Vrijhandelsassociatie EFTA ver langt dat IJsland binnen twee maanden reageert op deze uit spraak. LONDEN Groot-Brittannië heeft 225 kernkop pen. Dat zegt de nieuwe Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Wil liam Hague. Het is voor het eerst dat de rege ring in Londen zo openhartig is. Voorheen werd gedacht dat het land 160 kernkoppen operationeel had. „Het is het juiste moment om openhartiger te zijn", zei minister Hague. Eerder deze maand onthulden de VS over 5113 kernkoppen te beschik ken. Hotel Kiparisite**** 8 dagen o.b.v. logies ontbijt Vertrek in juni, vanaf Hotel Blue Star**** 8 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek in mei, vanaf Hotel Ibis Al Barsha*** 5 dagen o.b.v, logies ontbijt Vertrek in juni, vanaf na gedurende vier maanden. De sta tionering valt samen met steunbetui gingen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hilllary Clin ton aan Zuid-Korea. Tussen Zuid- en buurland Noord-Korea lopen de spanningen de laatste tijd op. foto Hitoshi Maeshiro/EPA WASHINGTON - Mogelijk zijn er door de problemen met auto's van de Japanse fabrikant Toyota de af gelopen tien jaar in de Verenigde Staten 89 mensen om het leven ge komen. Dat heeft de Amerikaanse regering gezegd. Eerder werd ervan uitge gaan dat 52 doden te herleiden wa ren naar problemen met Toyota's. De National Highway Traffic Safe ty Administration heeft naar eigen zeggen sinds het jaar 2000 tot het midden van mei 2010 meer dan 6200 klachten binnengekregen over plotselinge versnelling van Toyota's. In dezelfde periode werd melding gemaakt van 89 doden en 57 gewonden als gevolg van de pro blemen. Hotel Saridos Caracol**** 9 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek in juli, vanaf 220 winkels 0900 - 8482 www.globereisburo.nl gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9