sport 133 Wielerfeest is er voor iedereen Jan Kikken wil revanche met Delta oPenESSs In bijna elke kern wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kris kras door de Bevelanden' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 18: het wielercomité van 's-Heer Arendskerke. 's-Heer Arendskerke donderdag 27 mei 2010 door Sven Remijnsen Peter de Regt, Peter Kleij, Sjaak Dalebout, Sacco Paauwe en Kees Beenhakker (vlnr) van het wielercomité 's-Heer Arendskerke. foto Izaak Verkeste 'S-HEER ARENDSKERKE - Het wieler comité van 's-Heer Arendskerke kijkt niet op een wedstrijd meer of minder. Al sinds jaar en dag heeft het Zuid-Bevelandse dorp een heus wielerfeest met een pro gramma dat zo divers is dat ieder een er wel iets van zijn gading vindt. „We organiseren het wielerfeest voor de 28e keer", vertelt wed strijdleider Sacco Paauwe. „Elk jaar verandert er wel iets aan, maar het doel is altijd hetzelfde: zo veel mo gelijk mensen op de fiets krijgen in zo veel mogelijk categorieën." 's-Heer Arendskerke staat morgen avond open voor de trimmers (amateurs A, B en 40+). Op zater dag is er ruim baan voor de jeugd- renners, S/P-trimmers, ID-rijders, prominenten en de dernyrijders en hun gangmakers. Het program ma is anders van volgorde dan vo rig jaar. „Op de vrijdagavond gaan we nu terug naar de bron", aldus Paauwe. „Dan rijden de trimmers, met wie het ooit allemaal is begon nen." Omdat zij ook op de dag zelf nog kunnen inschrijven, is het altijd af wachten wie er precies aan het ver trek verschijnen; het weer kan spel breker zijn. Toch komen de trim mers volgens Paauwe graag naar 's-Heer Arendskerke. „De premie- pot is altijd goed gevuld en we hebben een prettig rondje uitge stippeld aan de rand van het dorp. Dat is 1700 meter lang en heeft maar één haakse bocht. Ook al ben je geen superchauffeur, dan nog kun je meekomen zonder gek ke toeren te moeten uithalen." Het parkoers is ook ideaal voor de ID-rijders, renners met een ver standelijke beperking, die er zater dag strijden om het Nederlands kampioenschap. „Het is niet ge vaarlijk en goed te overzien voor de renners en de organisatie", zegt Paauwe. Titelverdediger is Joanna- than Duinkerke, die eerder deze maand nog opzien baarde door in Middelburg stiekem een stukje mee te fietsen in de Giro d'Italia. Na het NK ID wordt het dorp het toneel van een rijdende reünie. Paauwe: De prominentenrace is een idee van onze dorpsgenoot Peter Hoondert. We hebben een zeer gevarieerd gezelschap samen gesteld van oud-beroepsrenners, aangevuld met goede amateurs van vroeger." Op de deelnemerslijst staan de na men van onder anderen Harm Ot- tenbros, Kees Bal, Frits Pirard, Jos Schipper, Heddie Nieuwdorp, Vi tal Timmermans, Marcel Remijn, Francois Franse, Ko Tolhoek en de Belgische sprinter Wim Arras, vori ge week nog winnaar van de Zee land Classic in Heinkenszand. Het wielerfeest wordt afgesloten met de series en de finale van de dernyrace. „Omdat in ons rondje heel veel snelheid kan worden ge maakt, zullen de gangmakers zich er lekker uitleven", verwacht Paau we. Bekende brommerrijders van wie spektakel mag worden ver wacht, zijn Joop en Ron Zijlaard, Michel Vaarten en Walter Huy- brechts. Tussen de bedrijven door kunnen toeschouwers terecht in de feesttent, waar 's avonds ook li ve muziek is. Paauwe roept zijn dorpsgenoten op om eens een kijk je te komen nemen. „Naar de zin van ons comité leeft het wielerf eest nog niet genoeg in het dorp. Wij proberen leven in de brouwe rij te brengen en de mensen naar het parkoers en de tent te lokken. De tendens, niet alleen bij ons maar ook bij andere evenementen, is helaas dat de belangstelling in zakt. Dat hopen we te kunnen ver anderen." Een andere vervelende tendens is het afhaken van spon sors. „Het wordt steeds minder, terwijl we steeds meer willen doen. Als het zo doorgaat, vrezen we voor het voortbestaan van de dernyrace. We kunnen dan de on kostenvergoeding voor de gangma kers niet meer betalen. Hopelijk trekt het snel weer aan." door Frits Bakker SLUISKIL - Wat is de maandenlange koppositie van de biljarters van Delta/Fast in de eredivisie waard geweest als het Sluiskilse team dit weekend in Ridderkerk faalt in de play-offs voor de titel. Jan Kikken, de teamleider, heeft vertrouwen in een mooie afloop van het seizoen, zelfs na de treur mars in de bekerfinale vorige week. Het Delta-team, met Eddy Lep- pens, Jean Paul de Bruijn, Peter de Backer en Henk Habraken, speelt vandaag en morgen een dubbel programma tegen Crystal Kelly. De winnaar van die wedstrijd treft zaterdag en zondag de andere fina list, die komt uit de ontmoeting tussen titelverdediger Van Donge en De Roo en Snelle Recycling. „Ik heb de indruk", voerde Kikken zondag als excuus aan, „dat wij met Delta niet zo goed zijn in set jes spelen." De play-offs worden net als de reguliere competitiewed strijden naar vijftig caramboles ge speeld. De Bruijn en De Backer zullen in Ridderkerk moeten op staan om samen met Leppens en Habraken een gooi naar de titel te doen. Het Zeeuwse team leverde die prestatie één keer eerder, toen nog met Roland Forthomme, lean Paul de Bruijn, Henk Habraken en Martin Spoormans. „Delta was in die tijd zo sterk door de teamspi rit", zei Forthomme zondag in Rijsbergen. Daar was tijdens de be kerfinale weinig van te merken. Jan Kikken stelde vast dat zijn spe lers finaal de boot hadden gemist, maar verbond er niet de conclusie aan dat ze alle vier meer met zich zelf bezig zijn dan met het team. „We zullen wel vóór de play-offs de koppen bij elkaar steken, want het moet absoluut beter dan wat we nu hebben laten zien." Delta Fast heeft zowat heel de competitie de ranglijst aangevoerd in de eredivisie en moest de kop positie pas afstaan na verlies tegen het team van Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl, Martin Horn en Jean van Erp. Die vier spelers zijn de grote favoriet voor de lands titel. „Delta is een outsider", schat Kikken in. „Toch zie ik ons wel als finalist, omdat ik vind dat we de halve finale tegen Crystal Kelly moeten winnen." Voor Henk Ha braken wordt het de laatste wed strijd in het eerste team. De Bra bander, die een aangeslagen in druk maakte in de finalebeker, om dat hij net zijn oudere broer Frans had verloren, was niettemin een kracht waarop het team kon bou wen. Volgend seizoen doet hij een stap terug naar het team van Ver- brugge Terminals. Delta speelt in Ridderkerk van daag om 13.00 en 15.30 uur de eer ste sessie tegen Crystal Kelly. Morgen volgt om 18.00 en 20.30 uur de return. De speellocatie is hotel Van der Valk. MIDDELBURG - Ronnie den Boer uit Hansweert heeft een vijfde plaats behaald op het Europees kam pioenschap voor outriggers (surf- ski). De wedstrijd werd gehouden op het eiland Giglio Island in de Thyreense zee aan de westkant van Italië. De wedstrijd bestond uit een ron de van circa 21 kilometer rond het eiland Giglio. In totaal 148 deelnemers verdeeld over diverse klassen streden om de titel. De omstandigheden waren bijna perfect. Direct vanaf de start kon Den Boer bij de koplopers aan sluiten. In het laatste stuk tegen de wind in kwam hij op de vijfde plek terecht en kon deze vasthou den tot aan de finish.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91