zeeland23 hadden heel veel te brommen bin n9n uit Speel-o-theek Kapelle houdt een open week Taxatie oude boeken en ansichtenkaarten Vier avonden cursus in waterverftechniek _k _k GIMBRÈRE MODE BOBBE MODE Fraanje moet boete onveilige zaag toch betalen Genieten van ons Lifestyle Event 28 en 29 mei donderdag 27 mei 2010 B Toen Abraham Arnoldi in 1899 overleed was hij bijna een halve eeuw Christiaan Bijl had het snel verbruid toen hij de enige veldwachter werd in Sint veldwachter in zijn geboortedorp Kattendijke. Hij was een voorbeeldige Maartensdijk. In de jaren dertig van de vorige eeuw kwamen er klachten dat hij functionaris. In de negentiende eeuw regende het klachten over zijn collega's, te veel op zijn land werkte en te weinig op straat was. De officier van Justitie in maar over Arnoldi werd met geen kwaad woord gesproken. Hij mocht dan ook Breda meldde: „Ik kan daaraan nog toevoegen dat ik van genoemden zijn jaarwedde van 225 gulden aanvullen met inkomsten uit bijbaantjes. gemeente-veldwachter hoogst zelden een proces-verbaal ter behandeling krijg." Abraham Arnoldi, veldwachter te Kattendijke Christiaan Bijl, veldwachter te Sint Maartensdijk KAPELLE Speel-o-theek De Schatkist in Ka pelle houdt vanaf morgen tot en met 5 juni open week. Alle bezoe kers krijgen dan een presentje. Tij dens de open week wordt ook de straatspeeldag gehouden. Op woensdag z juni zijn er van 13.30 tot 15.30 uur tal van activiteiten in het Fruithof. Zo zijn er een spring kussen, glijbaan, rijdend materiaal en een bellenblaasfestijn. Kinderfy siotherapeuten zijn aanwezig om een spelletjesparcours te begelei den. Zij kijken of kinderen proble men hebben met bewegen. BAARLAND De Rotterdamse taxateur Arie Mo lendijk taxeert vandaag van 13.00 tot 17.00 uur oude boeken en an sichtkaarten in restaurant De Klei ne Toren in Baarland. Voor 3 euro per persoon kunnen belangstellen den oude boeken, bijbels, hand schriften en oude ansichtkaarten la ten taxeren. Ook oude foto's en fo to-albums kunnen verrassend inte ressant zijn. Molendijk, die in den lande al verschillende bijzondere vondsten heeft gedaan, koopt ook boeken en kaarten in. OUD-SABBINCE R 5 3 5 i a MIDDELBURG VLISSINGEN www.gimbreremode.com www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl noemd door de commissaris van de koning, maar waren de knecht jes van de burgemeester. Die had doorgaans liefst iemand uit het ei gen dorp, maar die mocht weer niet te familiair zijn met bijvoor beeld de herbergier." Veldwachters werden ook wel uitgeruild. Ene Hennekam werd als dienstklopper in Boskapelle niet gepruimd, maar bleek in Schore zeer op zijn plek: dat dorp had in hem en zijn nage slacht drie generaties veldwach ters. Het boek bevat een - hoogstwaar schijnlijk - complete lijst van Zeeuwse veldwachters, van de in voering van het instituut door de Franse bezetter in 1795 tot de op heffing ervan in 1943 door de Duit se bezetter. Maar het boeiende zit in de histories: over Van der Ha ven, burgemeester te Ouwerkerk bijvoorbeeld, die, tevens huisbaas van veldwachter Kuzee, zijn func tionaris en diens vrouw als een soort lijfeigenen dacht te kunnen gebruiken. En over die ene Zeeuw se veldwachter waar nimmer een klacht over is geregistreerd: Abra ham Arnoldi, tussen 1850 en circa 1900 veldwachter te Wilhelmina- dorp en Kattendijke. Kort: „Goede veldwachters hebben een dun dos- siertje. Bij Arnoldi is er louter lof over zijn dienstijver. Zijn voorgan ger, Schouwenaar, bakte ze ongelo felijk bruin. Kwaaie veldwachters, daar kom je veel meer over te we ten. En over hun dorp dus ook." Bromsnor in Zeeland, uitgeverij ADZ Vlissingen, ligt na 4 juni voor voor 24,95 euro in de boekhandels. Ilse van Loo-Remijn geeft vanaf vandaag, donderdag 27 mei, vier cursusavonden in atelier Van Bui- tenuit in Oud-Sabbinge. Van Loo brengt cursisten de beginselen bij van het aquarelleren, schilderen in waterverf op papier. De cursus is niet alleen op de techniek gericht maar vooral ook op schilderen in de natuur. De cursusavonden zijn allevier op donderdagavond en be ginnen om 19.30 uur. DEN HAAG - Aannemingsbedrijf Fraanje uit Lewedorp moet een door de Middelburgse rechtbank opgelegde boete van 10.800 euro toch betalen. De Raad van State heeft dat bepaald. Een werknemer zaagde in 2007 in zijn hand, om dat de veiligheidskap bij het afkor ten van betonplaten te hoog stond. Tegen het vonnis van de rechtbank ging Fraanje in hoger beroep, omdat er wel degelijk een veiligheidskap op de zaag zat. De Raad van State oordeelde echter dat de aannemer gehouden is er voor te zorgen dat de kap niet zo maar op een onveilige stand kan worden gezet. Bergen op Zoom Goes j Koudekerke I Kruiningen Bijgestaan door de rijksveldwachter (links) was de gemeenteveldwachter (midden) ook verantwoordelijk voor noodvoorzieningen, zoals de uitgifte van drinkwater in zeer droge zomers, hier te zien in Borssele rond 1930. foto uit beschreven boek Kom morgen en zaterdag weer genieten van ons Lifestyle Event: Geniet in en om ons pand van al het moois wat er te koop is. Mis dit bijzondere Event niet, kom met al uw zintuigen genieten! Een keur aan fantastische gastbedrijven laten u hun nieuwste producten en diensten zien. Lifestyle Event: Vrijdag 28 mei 14:00 - 21:00 uur Zaterdag 29 mei 10:00 - 19:00 uur Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85