Zeeland PZC I 21 Cederhof slaapt door de brand heen deÜRVKKERY Bereikbaarheid Vliegenvallen in Nieuwdorp almanak BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 EVACUATIE Zestien bewoners zorgcentrum moeten kamer verlaten vanwege kortsluiting in meterkast Wat betekent vrijheid voor jou? Vier vrijheden van Zeeland Sam's Falling Zeeuwse veldwachters hadden heel veel te brommen Donderdag 27 mei 2010 Klavertje vier voor maatschappelijk werksters op feestdag Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt KAPELLE - Verbazingwekkend, hoe zachtjes de brandweer gisteroch tend een brand in een meterkast in zorgcentrum Cederhof heeft we ten te blussen. Alleen de bewoners die moesten worden geëvacueerd, hebben er wat van gemerkt. Dat waren er zestien, veertien be woners van de psycho-geriatrische afdeling waar de meterkast door kortsluiting in brand vloog, en twee van de verdieping eronder. Mevrouw A. Ridderhof was één van de twee laatsten. „Ik ben niet geschrokken hoor. Even voordat we onze kamer uit moesten, kwam een verzorgster kijken. Ik zeg: 'Wat kom je doen? „Even zien hoe het met je gaat", zei ze. Toen was er natuurlijk al wat gaan de, want even later moest ik in mijn pon naar de recreatiezaal. Ze hebben een dekentje voor me ge pakt en we kregen koffie. Het eni ge was dat het stonk op de gang en dat er allemaal brandweerlui rondliepen. Ik ben niet meer naar bed gegaan, want dan word je zo beroerd wakker." Ook mevrouw A. Koopmans heeft zich geen moment onveilig ge voeld, al woont ze op de getroffen afdeling. Ze was meer bezig met het dinertje voor haar 8iste verjaar dag, dat gisteren overigens gewoon kon doorgaan. „Ik was al lang wak ker, hoor. Ze kwamen me roepen, ik ben uit bed gestapt en klaar! Je kunt niet overal bij stilstaan." Mevrouw J. Geelhoed en haar buurman J. Rouw, die op een ande re afdeling op de eerste verdieping wonen, hebben als rozen door het hele incident heengeslapen. Ze zijn ook achteraf niet geschrokken. „Wij zijn niet zo schrikachtig. We hebben alle vertrouwen in de men sen van Cederhof en in de brand weer", zegt mevrouw Geelhoed. Voor de werknemers van Ceder hof was het wel behoorlijk aanpo ten. Toen de brand in de meter kast om tien over vijf gesignaleerd werd, moest de evacuatie van de afdeling even worden uitgesteld, omdat er veel rook in de gang hing. Na een uurtje was de brand weliswaar gedoofd, maar toen be gon het werk pas. Alle gordijnen werden afgehaald en het schoon maakbedrijf Dolmans maakte in overleg met de verzekeringsexpert een schoonmaakplan. Directeur Eelke de Jong, die pas aan het eind van de ochtend kon gaan douchen, vertelt dat er toch nog een gelukje bij het ongeluk is. „De hele afdeling, die tien jaar oud is, werd nog maar onlangs in he dendaagse kleuren geschilderd. De vloerbedekking wordt gelukkig pas volgende week gelegd." Mevrouw Ridderhof was al wakker, toen ze in haar pon naar de recreatiezaal moest. „Ze hebben een dekentje gehaald, want het was wel een beetje koud." foto Ronald den Dekker f'li [BUI NIEUWDORP - Net als vorig jaar plaatst de gemeente Borsele op ne gen plaatsen in Nieuwdorp vlie genvallen. Met potten vol lokstof werden vorig jaar duizenden vlie gen afgevangen. De potten werden ingezet om overlast zoals in 2008 te voorkomen. Vorig jaar waren er nauwelijks klachten. Het kan zijn dat de vallen hebben geleid tot minder vliegen dit jaar, maar zeker is dat niet. Dus plaatst Borsele op nieuw preventief vallen. wmmmmm&mmm Markt 51 Middelburg T0118 886 886 do. 27 mei, 19.30-20.30 uur Amos Kennedy Elena Bartozzi vrij. 28 mei, 16.30 uur bekendmaking Awards za. 29mei, 15.00-16.30 uur Coinciding boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl Deze krant pleegt ook zelf op onder zoek uit te gaan. Een terugkerend fe nomeen op de centrale redactie is een consumententest, specifiek onderge bracht bij één verslaggever. Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft ze de afgelopen weken haar vingers blauw gebeld voor een bereikbaar heidstest. Bij een keur aan bedrijven en instellingen werd zo de proef op de som genomen om te beoordelen hoe snel ze de telefoon opnamen en of de gevraagde informatie ook op adequate wijze werd verstrekt. Laten we het zo samenvatten: er is heel wat afgezucht aan beide kanten van de lijn. Nu is het zo dat de verslagge ver tussendoor ook nog actuele za ken te doen heeft. Dus loopt ze wel eens weg van haar bureau. Toen de eveneens drukbezette colle ga naast haar voor de derde keer in korte tijd haar telefoon had opgeno men, klonk het dan ook een beetje kriegel: „Zeg, hoe zit het eigenlijk met je eigen bereikbaarheid?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83