zeeland25 wat ophangen Museum in Bierkaai Kaartverkoop festival Sas begonnen Brede school De Stelle nu officieel geopend Nijlpaardjong door incest in Antwerpse Zoo van het etaleren Architect doet Hulst suggestie voor invulling 'blauw gebouw' Carlucci etalages donderdag 27 mei 2010 DOMBURG OOSTSTRAAT 1 GOES GROTE MARKT 1 MIDDELBURG RENESSE HOGEZOOM 171 TERNEUZEN NOORDSTRAAT 109 ZOUTELANDE LANGSTRAAT 13 later weer terug om zijn werk op nieuw te doen. Want: een goede etalage verandert vaak. Dat brengt ook de grootste uitdaging voor de etaleur met zich mee; want hoe blijf je boeiend? De Terneuzense 'uitkramer' heeft in al die jaren een klantenkring van vele honder den bedrijven opgebouwd. Bezuinigen op een etaleur is volgens Carlucci niet slim van een ondernemer. „Etale ren is verkopen. De kosten die een winkelier aan mij kwijt is, haalt hij er dubbel en dwars uit. De groot ste eer van mijn werk is als een winkelier -zegt dat de producten of de kleding die hij in zijn etalage heeft, goed verkopen. Of dat klan ten, nieuwsgierig gemaakt door de etalage, de winkel altijd verlaten met een aankoop, al is het maar iets kleins. Dan heb ik mijn werk goed gedaan." Om inspiratie op te doen, bezoekt Carlucci twee keer per jaar Parijs om daar letterlijk te windowshop- pen. Daarnaast is hij vaste gast van de Euroshop in Düsseldorf de tweejaarlijkse beurs voor etaleurs. Etalage aan etalage vol met de nieuwste trends op decoratiege- bied. „Ik loop daar echt te water tanden." Een opvolger heeft Carlucci niet. Aangezien hij ook vakdocent is bij de landelijke LOI opleiding etale ren, staat hij wellicht aan de wieg van de volgende generatie Zeeuws-Vlaamse etaleurs. Opgericht in 1974 Het inrichten van een etalage kost gemiddeld tussen de 50 en de 150 euro Klanten zijn/waren: Van Westen (Zaamslag), kapsalon Steijaert (Hulst), fietsenhandel Cysouw (Oostburg) www.etalageservice.nl door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst heeft nog geen concrete invulling voor het markante 'publieke' gebouw dat in plan De Nieuwe Bierkaai is ingetekend naast café De Meerpaal in de binnenstad. Volgens wethouder Diana van Damme is de verwezenlijking van dit zogenoemde 'blauwe gebouw' nog onzeker. Ze vertelde dat tij dens de vergadering van de raads commissie Ruimte. Onder ande ren Alex de Rechter (Progressief Hulst) vroeg zich hardop af) of nu na jaren eindelijk meer duidelijk heid te geven was over de invul ling van deze locatie aan de Over- damstraat. Directeur Hans ter Beek van archi tectenbureau Op ten Noort Blij- denstein droomde hardop en deed de gemeente ter plekke de sugges tie aan de hand er een museum in te vestigen gewijd aan de relatie tussen Hulst en de Spanjaarden, in combinatie met horeca. Tijdens de Tachtigjarige Oorlog werden in 1572 de Hulster vestingwerken door de Spanjaarden versterkt en ook restanten van de Staats-Spaan- se Linies zijn in de gemeente terug te vinden, zo verklaarde Ter Beek de keuze voor het thema. Boven dien, zo zei hij, sluit zo'n museum mooi aan bij de Spaanse trap die wordt aangelegd in het gebied waar de middeleeuwse haven in oude luister wordt hersteld. George d'Haens (WD) sprak zijn vrees uit voor de geplande verhui zing van de AH-supermarkt naar de omgeving van het Back-terrein. Hij noemde dat 'een gevoelige aderlating voor de binnenstad' en vroeg aandacht voor een vervan gende kleinere super in het Bier- kaaigebied. Die wil de gemeente daar ook graag gevestigd zien. door Frank van Cooten sas van cent - De voorverkoop van de kaarten voor Rock around - the Bridge en Hollands onder de Brug is van start gegaan. Kaarten in de voorverkoop kosten tien eu ro voor het Hollandse meezingfes- tival, vijftien euro voor het rockge- beuren en twintig euro voor een combikaart. De nadruk van Rock around the Bridge ligt ook dit jaar op de echte festivalbands zoals hoofdact Trig- gerfmger. Andere bands die spelen zijn onder meer de Bazzookas, Go Back To The Zoo (bij een groter publiek bekend geworden met de hit Electricen Team William. Het optreden van De Bazzookas was vorig jaar een van de hoogtepun ten van het festival. De band Rai ders of the Lost Rock tekent voor de afterparty. Dance around the Bridge heeft plaats gemaakt voor Hollands on der de brug. Optredende artiesten zijn onder meer Grad Damen, Peter Beense, Django Wagner en Kees en Ruud. Hollands onder de Brug is op vrij dag 18 juni, Rock around the Bridge een dag later. Informatie over beide festivals en voorverkoopadressen op www.ratb.nl. In de ontmoetingsruimte hangt een kunstwerk, een groot fotografisch doek dat gemaakt is door Johan Klein en Elisabeth Hoek. foto Huib de Jonge terneuzen - Met het ontkurken van een vijf meter grote 'champag nefles' waaruit zo'n 500 ballonnen ontsnapten opende wethouder Cees Liefting gistermiddag officieel de nieuwe brede school De Stelle in de wijk Oudelandse Hoeve. Behalve de christelijke basisschool De Stelle vinden ook de jeugdge zondheidszorg, peuterspeelzaal de Salamandertjes en buitenschoolse opvang en kinderopvang Juultje on derdak in de brede school. Ouders kunnen er met hun kinderen te recht voor een dagarrangement van 7 uur 's ochtends tot 19.00 uur 's avonds. In opdracht van de ge meente Terneuzen hebben Johan Klein en Elisabeth Hoek een kunst werk gemaakt voor de ontmoe tingsruimte. Het bestaat uit een fo tografisch doek van 3,5 bij 9 meter van een klimmuur met klimmende kinderen en kindertekeningen. Voor de kinderen begon het ope ningsfeest gisterochtend met een la- waaioptocht door de buurt. Daarna konden de jongsten genieten van een clownoptreden en circusacts en kregen de oudere kinderen ver schillende workshops met muziek, verf en beweging. De ochtend werd afgesloten met een pannen- koekenlunch. Buurtbewoners kon den gisteravond een kijkje komen nemen in de brede school. Antwerpen - Imani, het jongste nijlpaard van de Zoo Antwerpen, heeft afgelopen zaterdag een jong gekregen. De baby was niet ge pland, de vader van het nijlpaard- jong is namelijk ook de vader van Imani. Bovendien is Imani één van de jongste nijlpaardenmoe ders in Europa. Normaal is een nijl paardenvrouwtje gemiddeld zeven jaar oud bij haar eerste jong, Ima ni was nog maar drie jaar. De Zoo is blij met de komst van het nieuwe jong. De populatie van nijlpaarden in Europese dierentui nen dreigt te verouderen. In de vrije natuur neemt het aantal nijl paarden ook nog steeds af Willia in Sluiskil koos Carlucci voor een abstract thema, foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77