e spits spo 31 eerste Burgemeester Lonink maakt weg vrij voor oefenduel Feyenoord in Hoek De Bakker komt regenpauzes op Roland Garros goed door Zanger WK overleden 'We hebben een behoorlijke helft gespeeld' Bondscoach Bert van Marwijk donderdag 27 mei 2010 door Leon ten Voorde FREIBURG - Winnen in de voorbe reiding naar het WK is leuk voor het aanzien en het moraal, maar in deze fase van de aanloop tellen andere zaken veel zwaarder. De waarde van de 2-1 zege van Oranje op Mexico school dan ook niet in de uitslag. Het was gisteravond in Freiburg de avond van de verschillende be langen. De avond van de bevesti ging, van nieuwe hoop en gebro ken illusies. Waar spelers als Braaf heid, Anita, Schaars en Engelaar knokten voor een plek in de defini tieve selectie, wilden internatio nals als Kuijt en Van der Vaart de bondscoach overtuigen dat ze in de basis horen. En dan was er natuurlijk ook nog de hernieuwde kennismaking met de spits Van Persie. De door een blessure dit seizoen langdurig uit geschakelde aanvaller deed het de afgelopen dagen op de trainingen nog rustig aan, maar na zijn twee treffers in Freiburg is het experi ment met hem in de spits al een vaststaand feit geworden. Zijn eer ste goal schoot hij na zeventien mi nuten binnen na een afgemeten voorzet van Van der Vaart. De tweede treffer was er eentje die op een WK in de eregalerij van mooi ste doelpunten terechtkomt. Het was een goal vol pure klasse, inge leid door een briljante pass van Af- ellay en genadeloos afgerond door Van Persie: 2-0. Dat Afellay aan de basis stond van het hoogtepunt van de wedstrijd was geen verrassing gezien zijn spel in die minuten daarvoor. In de hele discussie rond de bezet ting van de aanvallende posities wordt zijn naam nooit genoemd, maar gisteravond trok hij zijn top vorm van de trainingen moeite loos door. door Edward Swier PARIJS - Regenpauzes kunnen car rières maken én breken. Tennis sers die zich tijdens het hinderlijke oponthoud herpakken, die van het geestdodende gehang in de kleedkamer juist sterker worden, hebben een mooie toekomst voor zich. Zulke spelers zijn mentaal sterk, een voorwaarde om te sla gen. Thiemo de Bakker, 21 jaar pas, had het „nog nooit zo erg" meege maakt als gistermiddag op Roland Garros. Maar kwam, tegen de Spanjaard Guillermo Garcia-Lo- pez, telkens wel beter terug na een onderbreking: 6-3 3-6 7-6 (5) 7-5. Lachend: „Het was een lange dag, een lange, zware dag." De Zuid-Hollander mag het morgen, of misschien pas zaterdag, in de derde ronde opnemen tegen thuis- De kunst bij dit soort wedstrijden is om door het resultaat heen te kijken, omdat het Oranje tegen Mexico niet het Oranje op 14 juni tegen Denemarken zal zijn. Van de elf spelers die Van Marwijk voor de eerste wedstrijd op het WK in zijn hoofd heeft zitten, be gonnen er in Freiburg maar vier spelers die normaal gesproken al zeker zijn van een basisplaats: doel man Stekelenburg, de centrale ver dedigers Mathijsen en Heitinga en Van Persie. Van Bronckhorst, Van der Wiel en De Jong kregen rust, terwijl Van Bommel, Robben en Sneijder vanaf de tribune toeke ken. Zij beginnen vandaag in See- feld met hun voorbereiding. De groep van Oranje zal dan terug gebracht zijn tot het aantal van 23 spelers. Van Marwijk wilde gistera vond de vier afvallers nog niet aan wijzen, maar de kans is groot dat hij Vlaar, Braafheid, Engelaar en Babel vandaag bedankt voor hun inzet. Braafheid en Anita kregen al lebei een helft de kans om de bondscoach als linksback te over tuigen. Schaars en Engelaar wissel den elkaar af op het middenveld. Van de twee backs liet Braafheid de zwakste indruk achter. Van Marwijk trok na afloop logi scherwijs niet al teveel conclusies na zo'n typische' vriendschappelij ke wedstrijd vol wissels en pro beersels. Maar naast de flitsende openingsfase en de twee prachtige treffers, zal het hem niet zijn ont gaan dat de defensie van Oranje in de tweede helft meteen wankelde toen de Mexicanen (doelpunt Her nandez) wat feller naar voren speelden. En uitgerekend in die li nie stonden gisteravond de meeste beoogde basisspelers opgesteld. Nederland - Mexico 2-1 (2-0). 17. Van Persie 1-0, 42. Van Persie 2-0, 74. Her nandez 2-1. Scheidsrechter: Grafe (Dui). Geie kaart: Moreno, Castro (Mexico). Ttoeschouwers: 20.000. favoriet Jo-Wilffied Tsonga. Op nieuw een geestelijk zware opgave. Allicht in het hoofdstadion, Court Philippe Chatrier. Of anders toch zeker op Court Suzanne Lenglen. Voor een grote schare Franse fans. De Bakker kijkt er naar uit. „Een grote tegenstander, op een grote baan. Maar hij heeft me, tijdens de Davis Cup, in mijn land verslagen, dan moet ik dat hier dan toch ook doen. Het publiek tegen? Dat inte resseert me niets. Laat ze maar ko men." Tussen de eerste en laatste bal van de confrontatie met de nummer 32 van de plaatsingslijst zat giste ren precies 6 uur en 12 minuten. Twee keer moesten de spelers voor lange tijd van de baan, na de eer ste onderbreking waren de spelers juist weer opgewarmd toen ze op nieuw konden inrukken. De Bak ker had zich wel voorbereid op de door Jan Dagevos HOEK - De Stichting Zeeuws elftal heeft een nieuwe locatie gevonden voor de oefenwedstrijd van de re gionale selectie tegen Feyenoord. Het oefenduel wordt woensdag 14 juli (19.00 uur) op het veld van top- klasser Hoek gespeeld. In eerste instantie was het de be doeling dat het treffen in Goes ge speeld zou worden, maar burge meester Van der Zaag gaf geen toe stemming. Hij volgde daarmee het advies van de politie op die hand having van de openbare orde niet kon garanderen. Behalve dat het Zeeuwse politiekorps dit jaar de handen al meer dan vol had aan Koninginnedag en de Giro in Mid delburg, speelde in de beslissing ook de reputatie van een deel van de Feyenoord-aanhang een rol. Van der Zaag vreesde de komst van kwaadwillende supporters, die een stadionverbod hebben. Burgemeester Lonink van de ge meente Terneuzen kent al deze overwegingen, maar denkt dat de JOHANNESBURG - De organisatie van het wereldkampioenschap voetbal moet op het laatste mo ment op zoek naar een zanger voor de openingsceremonie op 11 juni. Operazanger Siphiwo Ntshebe (34), die tijdens het feest zou optre den, is overleden aan hersenvlies ontsteking. Dat heeft platenmaatschappij Epic, waarbij Ntshebe onder con tract stond, bekendgemaakt. Voor de wedstrijden op het we reldkampioenschap voetbal ko men nog eens 150.000 kaarten be schikbaar. De kaarten worden ver spreid over alle 64 wedstrijden tus sen 11 juni en 11 juli. „De tickets die beschikbaar worden gesteld, zijn in verschillende prijscategorie ën. Het gaat van wedstrijd één tot wedstrijd 64", liet secretaris-gene- dag vol hindernissen. „Ik had voor af de weerberichten gezien. Als je leest dat de kans op regen 85 pro cent is, weet je dat het kan gebeu ren." De Bakker benutte de tijd nuttig. Na de tweede set - die hij ondanks twee breaks toch inlever de omdat hij zich meer en meer in de verdediging liet drukken - was het tijd voor wat tactische tips van zijn coaches. „Maar ik besefte zelf ook maar al te goed waar het aan schortte." Hij at een banaantje, nam een paar kleine broodjes en dronk wat shakes. „Niet te veel, niet te zwaar." Bij de tweede regenonderbreking had De Bakker de derde set bijna binnen, het stond 6-4 in de tiebreak. „Ik had die set graag binnen gehad, nu moest ik over die paar punten nadenken." Dat ging hem goed af Hij serveerde de set, ruim een uur later, uit met een ace. De Bakker is situatie in Zeeuws-Vlaanderen be ter beheersbaar is. „Het risicopro fiel is in Zeeuws-Vlaanderen an ders dan in Goes, Middelburg of Vlissingen. In die gemeenten kun nen supporters ook met de trein komen, terwijl je in Zeeuws-Vlaan deren alleen met de auto kunt ko men. Onze controle op de toe gangswegen is dus makkelijker." „Natuurlijk is het jaar 2010 qua in zet van de politie een zwaar jaar. Niet voor niets zijn alle verloven ingetrokken. We hebben vele gro te evenementen in Zeeland. Maar wat Zeeuws-Vlaanderen betreft moeten we dit jaar minder vaak een beroep doen op de politiecapa citeit. Ook dat is een afweging voor mij geweest. Verder vind ik het te gek voor woorden dat Zee land verstoken moet blijven van dit soort dingen. Het moet toch ge woon een potje zomeravondvoet bal zijn, waar 4000, 5000 toeschou wers, hopenlijk veel ouders met kinderen, op af komen. Het moet een mooi feest worden." Niettemin zullen er rond de oefen- raai Jerome Valcke van de wereld voetbalbond Fifa weten. Vandaag worden er meer details bekend over de plaatsbewijzen. Fernando Torres is zeer zelfver zekerd over de kansen van zijn land Spanje op het aanstaande we reldkampioenschap. „We voelen dat het onze beurt is en daar wil len we gebruik van maken. Wij zijn aan de beurt om geschiedenis te schrijven", stelde de Liver- pool-spits gisteren. Torres drong zijn ploeg verder in de favorietenrol: „Spanje is de te kloppen ploeg. We hebben bijna hetzelfde team als twee jaar gele den", refereerde Torres aan de EK-zege in 2008. Torres zeifis overigens nog niet ze ker van deelname aan het WK. In april werd hij nog aan zijn knie ge opereerd. er verantwoordelijk voor dat voor het eerst sinds Roland Garros van 2006 (Raemon Sluiter) weer een Nederlander in de derde ronde van een grandslam staat. En dat ondanks het feit dat zijn forehand gisteren van geen kant liep. „Ik wedstrijd veiligheidsmaatregelen getroffen worden. „Het veiligheid plan van de gemeente Goes lag er natuurlijk al", zegt Lonink. „Dat was een goed plan. We gaan dat nu in samenwerking met Feye noord, de stichting Zeeuws elftal en Hoek uitbreiden. Er zullen ste wards moeten komen en goede toegangscontroles." De oefenwedstrijd van Feyenoord tegen het Zeeuws elftal in Hoek maakt onderdeel uit van het trai ningskamp dat de Rotterdammers in Zeeuws-Vlaanderen beleggen. Feyenoord strijkt op maandag 12 juli neer in Cadzand en zal daar tot en met zaterdag 17 juli verblij ven. De selectie krijgt onderdak in hotel De Wielingen. De trainingen zullen plaatsvinden op de velden van zondag-vijfdeklasser Sluis. Voor de Stichting Zeeuws elftal is het de tweede keer dat men een grote club naar de provincie haalt. Vorig jaar belegde AZ een trai ningskamp in Zeeuws-Vlaanderen en werd er in Middelburg gespeeld tegen het Zeeuws elftal (0-11). WIELRENNEN Ronde van Italië. Zeventiende etappe, Bruni- co - Pejo Terme: 1. Monier (Fra) 173 km in 4.29.19 (38,987 km/u), 2. Hondo (Dui) 0.36, 3. Kruijswijk (Ned) 0.39, 4. Moreno (Spa) 1.05, 5. Cummings (GBr) 1.18, 6. Stortoni (Ita) 1.48, 7. Efimkin (Rus) 1.55, 8. Marzano (Ita) 1.57, 9. Konovalovas (Lit) 2.01, 10. Ochoa (Ven) 2.07, 19. Scarponi (ta) 9.52, 20. Basso (Ita) 9.53, 22. Arroyo (Spa), 23. Vinokoerov (Kaz), 24. Evans (Aus), 28. Sastre 9.58, 33. Mollema 10.01, 71. Elijzen 12.59, 111. Engels 15.30, 112. Wee ning, 113. Stamsnijder, 117. Flens 15.39, 135. Van Emden 18.13. Algemeen klassement: 1. Arroyo 73.11.38, 2. Basso 2.27, 3. Porte (Aus) 2.44, 4. Evans 3.09, 5. Sastre 4.41, 16. Molle ma 15.24, 23. Kruijswijk 32.39, 30. Weening 43.33, 110. Stamsnijder 2.31.13, 115. Elijzen 2.33.34, 122. Van Emden 2.42.46, 132. Engels 2.52.39,145. Flens 3.07.12. TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen. Tweede ron de: Federer (Zwi/1) - Falla (Col) 7-6 (4) 6-2 6-4, Söderling (Zwe/5) - Dent (VSt) 6-0 6-1 6-1, Tsonga (Fra/8) - Ouanna (Fra) 6-0 6-1 6-4, Cilic (Kro/10) - Gimeno-Traver (Spa) 6-3 7-6 (4) 6-2, Montanes (Spa/29) - Kamke (Dui) 6-3 6-2 6-1. Vrouwen. Tweede ronde: Venus Williams (VSt/2) - Parra Santonja (Spa) 6-2 6-4, Petrova (Rus/19) - Szavay (Hon) 6-1 6-2, Amanmoera- dova (Oez) - Larsson (Zwe) 7-6 (2) 6-2. miste het juiste gevoel ervoor. Maar ik wilde niet alleen op mijn service bouwen. Daar vind ik mijn slagenrepertoire te goed voor." De Bakker, kortom, loopt over van ver trouwen. En maakt de indruk Tsonga rauw te lusten. Vreugde bij Thiemo de Bakker na zijn gewonnen partij tegen de Spanjaard Guillermo Garcia-Lopez op Roland Garros. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69