Zorgsaam voelt niets voor nieuw dotterplan 20 I Infoborden wijzen op zonering stranden j^akanti Hoe bier naar boter gaat smaken?? Boek nu voordelig uw vakantie via: vakantiekrant.nl DOTTERCENTRUM'Samenwerken prima, maar niet op twee locaties' www.watisnouje.nl donderdag 27 mei 2010 door Nadia Berkelder TERNEUZEN - Samen dotteren met Goese cardiologen is prima, vin den ze bij het ziekenhuis in Ter- neuzen, maar niet op twee ver schillende locaties. „Dat is dubbel op", zegt Paul Rademacher van de Raad van Bestuur van Zorgsaam. „Wij hebben hier al twee cateteri- satiekamers, waarvan er één dient als back-up. Nóg twee van die ka mers in Zeeland bouwen is overbo dig." Rademacher reageert op een nieuw idee van Pieter Vierhout, voorzitter van de Raad van Be stuur van het Admiraal De Ruyter- ziekenhuis (ADRZ) in Goes. Die opperde dinsdagavond tijdens een KAMPERLAND - Van Westkapelle tot aan de Kop van Voorne staan sinds gisteren aan de stranden de zelfde informatieborden. Ze ver vangen de 84 verschillende pane len die nu aan de 80 kilometer lan ge kuststrook staan. De borden geven uitleg over de bij zondere natuurwaarden in de Voordelta. Ook wordt aan de hand van pictogrammen en een aange brachte zonering duidelijk ge maakt tot op welke hoogte spor ten als wind- en kitesurfen zijn toegestaan. Dat moet voorkomen dat watersporters maar ook (sport)vissers in de verboden rust gebieden van dieren terechtko men. Uniform is voortaan ook de verklaring van de verschillende vlaggen die op reddingsposten worden gevoerd om veilig te kun nen zwemmen. Op een overzichts kaart zijn verder de strandpavil joens en EHBO-posten in één oog opslag te vinden. De 92.000 hectare omvattende Voordelta is onderdeel van het Eu ropese netwerk Natura 2000. In die stroken krijgen kwetsbare die ren en leefgebieden extra bescher ming en zijn activiteiten aan ban den gelegd. Het Zeeuwse beheers plan dat in december 2009 onher roepelijk werd, is tot dusver het eerste dat in de praktijk is ge bracht. De 4,5 miljoen euro die Zeeland binnen dit kader te beste den kreeg voor maatregelen ter compensatie van de visserij en re creatie, zijn volgens gedeputeerde Frans Hamelink 'voor het overgro te deel al ingevuld'. Die snelheid van handelen houdt verband met de aanleg van de TWeede Maasvlak te. Van de weerstand die bestond tegen de inrichting van de Natura 2000 gebieden is, aldus Hamelink, weinig meer over. Eén van de bor den werd gisteren bij het Veersche Gat officieel onthuld. CDA-bijeenkomst met minister Ab Klink van volksgezondheid het idee om alle cardiologen in Zee land bijeen te brengen en samen te werken in twee dottercentra: één in Goes en één in Terneuzen. „Het zou mij een groot goed zijn als we samen met Zorgsaam de vergunning kunnen krijgen", zei hij. „In Terneuzen zijn vier cardio logen, bij ons negen. Dat zou een fantastisch mooie groep zijn." Dottercentra moeten in Neder land minimaal zeshonderd behan delingen per jaar doen. Maar die zijn er in Zeeland niet of slechts nipt. Daarom is er maar ruimte voor één dottercentrum in de pro vincie. Het centrum in Terneuzen ging in april open, het ADRZ pro beert al maanden een vergunning te krijgen. „Zolang die aanvraag loopt, is het lastig om met Vier hout over samenwerking te pra ten", zegt Rademacher. „Wij heb ben dat wel geprobeerd." Vierhout rekende voor zijn dotter centrum altijd op patiënten uit Dirksland en Bergen op Zoom, maar het ziekenhuis uit die laatste plaats is niet van plan om mensen naar Goes door te sturen, zei Hans Ensing, directeur van het Lievens- bergziekenhuis in Bergen op Zoom. „Wij hebben in Breda een dottercentrum dat tweeduizend behandelingen per jaar doet. En als zich een calamiteit voordoet, staat er een chirurgisch team klaar. Dat is in Goes niet het geval." Eline Wielemaker heeft er alle vertrouwen in. foto Ronald den Dekker Voor het complete reisaanbod! Eline Wielemaker (18) uit Middelburg heeft alle tijd ge nomen voor het vwo-exa- men scheikunde. „Erg veel reken werk, vandaar. Echt makkelijk vond ik het niet, maar ik heb er al le vertrouwen in. Ik sta een 7,4 ge middeld voor scheikunde, dus met een 3,6 heb ik nog een voldoende. Dat is wel gelukt, denk ik." Veel moeite had Eline met de vraag welke reacties met welke stoffen er hebben plaatsgevonden als bier een botersmaak krijgt. „Ik heb al weinig met bier, geef mij maar wijn, dus die vraag heb ik misschien wel fout." Dat de Middelburgse Eline haar op leiding aan het Goese Lyceum heeft gedaan, komt doordat er op Walcheren geen school is die de tweetalige vwo-opleiding biedt. „Zo ging ik dus elke dag met de trein op en neer. Dat is wel te doen, hoor." Met haar B-diploma gaat Eline vol gend jaar psychologie in Utrecht doen ofj als ze uitgeloot wordt, me dische biologie in Nijmegen. „Ik ben er nog niet zeker van. Het zou kunnen dat ik ingeloot wordt en toch voor Nijmegen kies." Wat ze zeker weet is dat ze straks aan de langste vakantie van haar leven gaat beginnen. „Ik heb het vakan tiegevoel al een beetje, want er vol gen alleen nog twee leestoetsen, Engels en Frans: niet zo moeilijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68