uit 13 Haringvreter heeft rijke flora en fauna ZATERDAG 5 JUNI 2010 SCHELDEP00RT VLISSINGEN-00ST www.zppc.nl Vlissingen donderdag 27 mei 2010 door Willem Staat In het Veerse Meer liggen ze ventien zeventien eilanden. Daarvan zijn er twaalf voor het publiek toegankelijk. Ze zijn een begrip voor de waterrecre anten. Stilteminnaars leggen er aan en genieten van de rust. Maar ook mensen die geen boot hebben kunnen proeven van de natuur in het Veerse Meer. Staatsbosbeheer houdt op woensdagmiddagen excursies naar de Haringvreter. De naam van het 70 hectare met ende eiland voert volgens Karei Leeftink, boswachter en pr-mede- werker van Staatsbosbeheer, terug naar de zeehonden die hier ver blijf hielden toen het Veerse Meer nog Veerse Gat heten. De robben deden zich graag tegoed aan ha ring. Wie het eiland wil bezoeken kan op woensdagmiddagen om 14 uur met de boot van rederij Dijk huizen mee vanaf de aanlegsteiger bij de Campveerse Toren in Veere. Staatsbosbeheer houdt op aan vraag ook wandelexcursies voor groepen. Tijdens de tocht hebben de deelne mers een prachtig uitzicht op Veere. Onderweg kunnen allerlei watervogels worden waargeno men, waaronder visdiefjes, meeu wen, sterns en grieten. De Haringvreter is deels bebost en deels open gebied. Volgens Karei Leeftink is er een grote vogelrijk dom. In de bossen schuilen de groene en de grote bonte specht, naast zangvogels als de zwartkop, de tuinfluiter, de fitis en de tjiftjaf Tot de andere vaste bewoners van het eiland behoren de kleine kare- kiet, de havik, de buizerd en de sperwer. Tot de rijke flora op De Haringvreter behoren schorre- kruid, lamsoor, orchideeën, goud knopje en pinksterbloem. „Nadat we op het eiland zijn aan gekomen volgt een wandeltocht van 1,5 tot 2 uur", vertelt boswach ter Leeftink. „We vertellen wat over de geschiedenis van het ge bied vervolgens kan de deelnemer uitgebreid genieten van de flora en de fauna op het eiland." De deelnemer hoeft geen bijzonde re voorbereidingen te doen voor de tocht. Leeftink: „laarzen zijn niet nodig, maar wel is het aanbe velenswaardig om stevig wandel schoenen aan te trekken. Verder ra den we de mensen aan om een lange broek aan te trekken vanwe ge het risico op tekenbeten. Niet iets om bang voor te zijn, maar voorkomen op deze manier is be ter dan genezen." Excursie Veerse Meer. Rondvaartboot vertrekt op woensdagen om 14.00 uur vanaf de Campveerse Toren in Veere. Prijs volwassenen 7,30 euro voor boot, 2 euro voor excursie. Kinderen 5,30 en 1 euro. Kaartverkoop aan boord in mei, juni en september. In juli en augustus aan de kassa op het Oranjeplein in Veere. Provincie Zeeland Zeeland Seaports Pinksterbloemen pronken in al hun luister. foto Piet de Keunig Mosselplaat Veere Ervaar de belangrijke bijdrage van de haven aan de Zeeuwse economie. Zie water te doen is en maak kennis met de bedrijven uit het havengebied. Deuren en poorten die normaal gesloten zijn staan wijd open! Kom erachter datje in de haven misschien welde baan vindt waarvan je al jaren droomde. Of geniet gewoon van bijvoorbeeld de Roadshow van de Koninklijke Marine, een rondvaart door de haven of een helikoptervtucht over het gebied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57