uit 17 Adita: culinaire reis door Oost-Europa Antwerpen is stad van Elsschot Waar wordt gecondenseerde melk voor gebruikt? G donderdag 27 mei 2010 Alleen al voor de authentieke verpakkingen zou je som mige producten kopen. econdenseerde melk, in Ne derland verkocht in blikjes van Friesche Vlag, wordt in de Oost-Europese keuken veel ge bruikt. Adita heeft maar liefst zes soorten staan, in verschillende smaken. Waar wordt deze gecon denseerde melk voor gebruikt? Wie het juiste antwoord heeft, maakt kans op een tegoedbon van to euro, te besteden in Adita, Tot en met dinsdag kunt u uw oplos sing doorgeven aan Adita. Adita, gespecialiseerd in Oost-Europese levensmiddelen, is gevestigd aan de Scheldestraat 29 in Vlissingen. Geopend: maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag van 10 tot 19 uur, vrijdag van 10 tot 21 uur. Telefoon: 06-34536815, info: gaj-art@hotmail.com. Vorige week was de vraag hoeveel kleuren van de krijtverf van Pain ting the Past woonwinkel Le Bazar in Goes in het assortiment heeft. Het goede antwoord moest zijn: 91. René Cevaal uit Kamperland had dat goed en wint een Colori- que-tas ter waarde van 70 euro. Komend weekeinde begint in Antwerpen De Stad van Elsschot. Met dit literaire stadsfestival herdenkt Antwerpen gedurende vijf maanden de schrij ver Willem Elsschot, die op 31 mei van dit jaar vijftig jaar overleden is. De stad viert Willem Elsschot als schrijver, zakenman, bohemien en Antwerpenaar op verschillende locaties en met activiteiten voor jong en oud. Komend weekeinde wordt het openingsfestival Tussen Droom en Daad in het nieuwe justi tiepaleis van Antwerpen gehou den. Diezelfde dag opent in het Letterenhuis Dicht bij Elsschot, een grote overzichtstentoonstelling over de schrijver. Willem Elsschot (1882-1960), pseu doniem van Alfons de Ridder, Willem Elsschot wordt als één van de belangrijkste auteurs uit het Nederlandse taalge bied beschouwd. Hij is geboren en getogen in Antwerpen en schreef er zijn bekendste boeken: Lijmen (1924), Kaas (1933), Het been (1938) en Het Dwaallicht (1946). Tussen Droom en Daad luidt het eerbetoon in. Het tweedaagse openingsfestival van komend weekeinde is ge noemd naar Elsschots bekendste citaat: 'Tussen droom en daad staan wetten in den weg en prakti sche bezwaren, en ook weemoedig heid die niemand kan verklaren'. Zaterdagavond brengen collega's zoals Tom Lanoye, Annelies Verbe- ke en Kees van Kooten speciaal voor de gelegenheid geschreven teksten, gebaseerd op dit bekende citaat. Het Elsschotjaar loopt door tot in oktober, met theater, film, wande lingen, lezingen en exposities. Deze aanbieding geldt op alls artikelen in de winkel, met uitzonder ing van (na)bestellingen. Het gratis artikel is het goedkoopste artikel van uw aankopen. Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 IC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee®kpnplanet.nl Maten t/m 62 'A, 64 en 57 - Maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51