6 luit Vingino, Rags, O'Neill, Vans, Etnies, DC, Outfitters Nation, Quiksilver, Protest, G-sus. Fashion Shoes for Kids Teens !n&@» Wij hebben zowel bij Skids als X Ray heel veel VANS sneakers. donderdag 27 mei 2010 Nara Zagarova Gayane, de uit Armenië afkomstige eigenaresse van Adita in de Vlissingse Scheldestraat. en gebruikt worden. De zaak, die ook qua aanrichting nogal Oost-Europees aandoet, staat vol potten en blikken. Op de planken lange rijen potten met ingemaakte tomaten, augurken, paddenstoelen en pompoenen. Kijk: tomaten uit blik, dat kennen we hier wel. To matensaus uit een potje ook. Maar dat zijn altijd de Italiaanse pruimt- omaten. De tomaten in deze pot ten ogen als gewone Hollandse, met het vel er nog omheen, en ze zijn ingelegd in zuur. De augurken zijn in een knoflook-variant te krij gen, net zoals de witte bonen in to matensaus een pikante variant hebben. Ook staat er een blikje witte bonen met champignons. We gaan nog even door met ver rassende combinaties en produc ten: ingemaakte veldzuring, zoute drinkyoghurt, tomatensaus met mierikswortel; naast Russische borsjt of bietensoep ook aardappel soep met rundvlees; dragon-limo nade, ingelegde watermeloen; blik jes boekweit met varkensvlees; gerst met lamsvlees; couscous van gierst (meestal is die hier van tar we). Een fraaie aanblik bieden de ingelegde paddenstoelen: shii-ta- ke, oesterzwammen en bundelpad destoel of tropische beurszwam. Er is keus uit een hele reeks zakjes met gedroogde minivisjes: blauwe wijting, oranje soldatenvis, inkt vis, sardientjes en makreel. Waar voor zou je die in vredesnaam ge bruiken? Nara Zagarova Gayane, de knappe Armeense eigenaresse van Adita, lacht. Kijk, dat vragen Nederlanders nou de hele tijd. Ze vinden het allemaal enorm interes OONDERDAG 27 MEI Zierikzee Themabijeenkomst Alzheimercafé over Dementie en Bewegen. Bij sportschool Sportworxs aan de Banninklaan. Van 14.00 tot 15.30 uur. Arnemuiden Winkels presenteren zich vandaag in Itali aanse sfeer, 9.00 tot 21.00 uur. Heinkenszand Life style event bij Binnenuit met work shops. wijnproeverij, mosselen en oesters eten en 's avonds live muziek. Schouwersweg 7,14.00 tot 21.00 uur Nieuwerkerk Workshop mobiel bellen voor senioren. In wooncomplex Steenzwaenshof. Van 13.30 tot 15.30 uur. Oosterland Sportvereniging Duiveland viert het 65-ja- rig bestaan met onder meer een Crazy Ra ce (19.00 uur) en een feest met dj Jazz M (21.00 uur). De inrichting van Adita is sober; rijen ingemaakte specialiteiten bepalen het beeld. sant, maar het is ze niet duidelijk wat je nou precies moet doen met al die toch wel vreemde levensmid delen. „Daarom heb ik elke maan dag en dinsdag hapjes staan", zegt Nara. „Dan kunnen de klanten proeven en leg ik uit wat het pre cies is en hoe je het klaarmaakt." Ze is van plan het assortiment nog uit te breiden, bijvoorbeeld met 'jam' uit Armenië: „Eigenlijk meer ZATERDAG 29 MEI Heinkenszand Life style event bij Binnenuit met work shops, kinderactiviteiten Schouwersweg 7, 11.00 tot 19.00 uur Oosterland Sportvereniging Duiveland viert het 65-ja- rig bestaan met onder meer zeskamp, reünie, playbackshow en een feestavond met dj's. Aanvang 11.00 uur. Oosterland Jeugd Kijk- Doe- en Speldag door de 4 Schouwse Hengelsportverenigingen in sa menwerking met Sportvisserij Zuid West Nederland. Bij de visvijver Oosterland, van 8.30 tot 15.30 uur. Oost-Souburg Karolingenmarkt in het centrum 9.00 uur Frote Kerk 11.00-17.00 uur Vlissingen *Marathon door Karate JKA Zeeland t.b.v van het KWF Kankerfonds. *Streetsportdag met demonstraties, wed strijden en workshops. Stadspark Scheldekwartier, 11.00 uur *1001 soortendag van de KNNV-afdeling Bevelanden. Strandje de Kaloot, 10.00 tot 15.30 uur. een siroop, die je in je thee drinkt." Nara komt oorspronkelijk uit Armenië. Op de vlucht voor de oorlog die daar in 1988 uitbrak, kwam zij via Rusland in Neder land terecht. „Dit is mijn nieuwe leven", zegt Nara, die afgestudeerd pedagoge en schoonheidsspecialis te is. „Ik hou van Holland. Zo'n vrij land, zo'n vrij leven. Ik vind het heerlijk hier." ZONDAG 30 MEI Burgh-Haamstede Galeries en ateliers in en om Burgh-Haam- stede zetten de deuren open voor het pu bliek. Deelnemers zijn Galerie Borsboom, Achterweg 10, Burgh, Galerie 't Oute Uus, J.J. Boeijesweg 6, Haamstede, Gale rie Het Oude Raadhuis, Ring 6, Haamste de, Galerie ZeeUwart, Hogezoom 99, Ren- esse en Atelier Rina van Dijk, Bouwmans- weg 7a, Haamstede. Gastlocatie: Kees van de Wetering, Appelmeet 27, Haam stede. Open van 12.00 tot 17.00 uur. www.rondje-kunst.nl DINSDAG 1 JUNI Burgh-Haamstede Start van DFS Avondwandelvierdaagse. In schrijven vanaf 18.00 uur in de kantine van sportvereniging Door Fusie Sterk. Ver trektijd is 18.30 uur. WOENSDAG 2 JUNI Oosterland Ierse avond door NBvP Vrouwen van Nu afdeling Duiveland in dorpshuis van Oos terland. Aanvang 19.30 uur. door Ondine van der Vleuten Gaten in de markt zijn moeilijk te vinden, maar het lijkt erop dat Adita er een ge vonden heeft. De winkel, gespe cialiseerd in Oost-Europese le vensmiddelen, opende op 1 mei haar deuren in de Vlissingse Scheldestraat en vanaf dag één groeit het aantal klanten; waar onder een behoorlijk aantal dat een paar keer per week inkopen komt doen. Neem nu die Russische, zojuist binnengestapt om wat Russische kwark en pelmenni (een soort reu- zenravioli) in te slaan. Op de vraag of ze blij is met de komst van Adi ta, heft de vrouw haar handen ten hemel en rolt met haar ogen. Blij? „Mevrouw, het is gewéldig! Ik moest altijd naar Antwerpen voor mijn boodschappen. Daar zijn drie Russische winkels." Haar vriendin, ook een in Vlissin gen woonachtige Russin, knikt be vestigend mee. Polen, Russen, Ar meniërs, hier vinden ze de sma ken van hun thuisland. Voor de Nederlander die graag wat avontuurlijk kookt, is Adita een verrukkelijke ontdekkingsreis door de Oost-Europese keuken. Kenmerk daarvan is, dat de ingre diënten op zich niet onbekend zijn: alleen de combinaties en de manier waarop ze verwerkt zijn Russische borrelhapjes: gedroogde en gerookte vis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50