zeeland 13 PZC ORANJE SCOORT ER IN HD! Na de WCT commentaar pzc.mobi GA SNEL NAAR MIKRO-ELECTRO! OP=OP Dagkaart trein van 44,- voor 17,50 www.pzc.nl/webwinkei 'Wij hebben het onder water zetten van de Hedwigepolder en de derde verdieping gesteund omdat er geen alterna tief was en omdat we de afspraken met België hebben na te komen. Maar daarmee is het wel klaar' André Rouvoet donderdag 27 mei 2010 Als enige partij schrijft de Christenunie expliciet in haar programma dat de Westerschelde niet voor een vierde keer mag worden verdiept. Waar om vindt u dat? „We zijn aan een grens gekomen wat er in die regio zou moeten gebeuren. Na zoveel verlies aan polders en natuur is het genoeg geweest. Wij hebben het onder water zetten van de Hedwigepolder en de derde verdieping ge steund omdat er geen alternatief was en omdat we de afspraken met België hebben na te ko men. Maar daarmee is het wel klaar." De haven van Antwerpen wil verder groeien. Een vijfde verdieping ligt dan toch voor de hand? „Voorlopig niet. We schrijven een verkiezings programma voor de komende periode. Voor nu is het even welletjes." Daarmee nuanceert u het standpunt. „Nee. Ik geef alleen aan - dat geldt voor elk onderwerp dat we in het verkiezingsprogramma hebben opge schreven - wat we voor nu nodig vinden. Daarmee zeg ik niet dat we in het volgende programma iets an ders zullen vinden. Je kunt best zeg gen dat Antwerpen het meest ge diend is bij geheel vrije toegang en dat we daarvoor Zeeland aan de kant schuiven, zodat schepen vanuit Sjang hai zo kunnen doorvaren. Maar er zijn meer be langen waarmee we rekening willen houden. Hier zetten we de streep." Een tweede kerncentrale ziet u niet zitten. „Ik ben voor kernenergie, omdat het een hele schone vorm van energie is. Maar we kunnen kernenergie alleen inzetten als we het afvalpro bleem hebben opgelost. Daarom zetten we nu in op duurzame energie. Daar is nog een we reld te winnen. Ik was pas nog in het Waters noodmuseum en raakte onder de indruk van een model dat laat zien dat je energie kan op wekken uit het verschil tussen zoet en zout wa ter. Het zou goed zijn als Zeeland kiest voor ver nieuwende vormen van energieopwekking. Daar liggen de kansen." Moet de Tweede Kamer een stem krijgen in de lo catie voor de nieuwe onderzoeksreactor Pallas? „De Tweede Kamer heeft daar per definitie een stem in. Het is nog te vroeg voor conclusies. Ik wil eerst alle informatie op tafel hebben. Er spe len sterke belangen van werkgelegenheid een rol, zowel in Zeeland als in Petten. Ik begrijp de stellingname van Karla Peijs. Het lijkt me ondenkbaar dat een besluit over de locatie bui ten de Tweede Kamer om zou gaan." Elf jaar en enkele tiental len miljoenen euro's na die zonnige junidag in 1989 waarop de plan nen voor de Westerschelde Con tainer Terminal werden ont vouwd, lijken de geesten rijp er een streep onder te zetten. De WCT - hoe aantrekkelijk ook met zijn ligging pal aan de Wes terschelde - ging de laatste ja ren steeds meer overeenkom sten vertonen met een dood paard: eraan trekken is vruchte loos. Het ziet ernaar uit dat de WCT eind dit jaar officieel ten grave kan worden gedragen. Een goed moment om na te gaan wat Zeeland nu precies met zijn havens aan wil. Doorgaan met het streven naar containeri- satie? De economische crisis heeft deze markt flink door el kaar geschud en het is maar de vraag of de groeicijfers van en kele jaren geleden weer zullen worden gehaald. Misschien moet toch eens worden geke ken naar het plan dat de Zeeuw se Milieufederatie twee jaar ge leden ontvouwde voor een duurzame haven. De toekomst van de Zeeuwse havens kan in elk geval een mooi thema zijn in de campagne voor de Staten verkiezingen van volgend jaar. Overal het laatste nieuws op uw mo biele telefoon? Surf naar www.pzc.mobi STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: www.twitter.com/pzcredactie WEBWINKEL 60% korting! Gamee 1 dag onbeperkt reizen met NS door héél Nederland! Profiteer als lezer van de PZC van deze speciale actie en ontvang liefst 60% korting op een Dagkaart voor de trein. Zo geniet u dit voorjaar van een heerlijk en voordelig dagje weg met de trein in eigen land. Ook een leuk idee voor Pinksteren of Vaderdag. Geldig van vrij. 14 mei t/m zon. 27 juni 2010. Op ma. t/m vrij. na 9 uur en in het weekend de gehele dag. Ga voor meer informatie en bestellen naar de webwinkel! Normale prijs 44,- Lezersprijs 17,50* 'exclusief 0,50 transactiekosten per dagkaart categorie Diversen I a y i te# IÉ h a bi' ïs i'.K 5» i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3