Corré voldoet aan verwachtingen 321 sport Met stip de voordeligste... stipreizen.nl Duel voor KiKa in Vlissingen GPC speelt de finale in Tholen Hardloopwedstrijd in Domburg Twee keer goud Stap boek online of bel 020 - 66 22 222 w donderdag 27 mei 2010 VLISSINGEN - Een selectie van oud-voetballers die in het verle den voor VC Vlissingen hebben ge speeld, nemen het vrijdagavond op tegen het World Master Team. De opbrengst van het duel gaat naar stichting KiKa (Kinderen Kan ker Vrij). Voor oud-Vlissingen komen onder anderen Ronald van Oeveren, Ro meo van Aerde, Ad de Jong, Hans de Roover en Roy Hendriksen in actie. Kees Vermunt fungeert als coach. Het World Master Team bestaat uit oud-internationals en BN'ers. De kans is groot dat oud-voetbal lers als Benny Wijnstekers, Glenn Helder en Gerrie Mühren naar sportpark Irislaan komen, evenals de acteurs Bas Muijs en Charly Lus- ke. Het duel begint vrijdagavond om 19.30 uur en is een initiatief van de stichting Business Club Sealand Soccer. De entree bedraagt vijf eu ro. Om 19.00 uur verzorgt de Vlis- singse band De Hobbyisten een optreden. DOMBURG In Domburg wordt morgen een trimloop gehouden. Er kan geko zen worden uit twee afstanden: 8 of 12.5 kilometer. Ook is er een wandeltocht over acht kilometer. De start van de trimloop is om 19.00 uur vanaf Sportpark Ooster- loo aan de Roosjesweg in Dom burg. De wandelaars vertrekken tussen 18.15 uur tot 19.00 uur. Na-inschrijven en afhalen start nummers kan vanaf 18.00 uur. door René van Stee AXEL - Het wekte gisteravond geen verbazing dat zwemmer Sonny Corré op de Zeeuwse zomerkam- pioenschappen in Axel de titel op de 1500 meter vrije slag veroverde. De 16-jarige Vlissinger heerst al enige tijd op de lange afstanden. „Het was eigenlijk uitgesloten dat ik het vanavond niet zou redden", was zijn commentaar. De tijd van Corré, eerder dit kam pioenschap al winnaar van de 400 vrij, bedroeg zeventien minuten en 55,36 seconden. Casper Zwier fi nishte in 19.10,08 op de tweede plaats, terwijl Steven Uijl in 19.16,12 de derde plaats opeiste. Morgen wacht de strijd op de 800 meter vrije slag. De kortere afstanden lagen Corré ook altijd wel, maar bij zijn eerste deelname aan het open watersei zoen in het kader de Zeeland Be ker ontdekte de talentvolle zwem mer van het Middelburgse Luctor et Emergo dat het beulswerk op de lange afstanden hem beter be viel. „Ik vind het heerlijk om bui ten te zwemmen. Het zonnetje er bij, een beetje rondlopen, het kan bijna niet beter." Inmiddels heeft Corré vijf keer de Zeeland Beker in diverse leeftijdscategorieën op zijn naam geschreven. Vijf zeges op vijf in één seizoen (Sluis, Bres- kens, Middelburg, Vlissingen en Wilhelminadorp) waren geen uit zondering. Dit jaar komt hij uit bij de jeugd 1 en 2. Het is niet uitgeslo ten dat hij ook de snelste mannen (onder wie Niek de Ridder en Charles Potin) bij de senioren in het open water voorbij zal gaan, waardoor hij echt de allersnelste zal zijn. De Ridder, een goede vriend van Corré, bleef hij in 2007 al eens voor in de 3,7 kilometer lan ge zeezwemtocht Dishoek-Zoute- lande. Ook Koen Florijn, een lan delijke topper uit Dordrecht, beet toentertijd in het stof. „Die twee waren zo druk met elkaar bezig dat ik daarvan kon profiteren." Corré begon zijn zwemloopbaan in zijn woonplaats bij De Stormvo gel. Bij die club kon hij op den duur zijn ei niet meer kwijt. Er wa ren geen andere jongens aan wie hij zich kon optrekken. Bovendien waren er onvoldoende trainings mogelijkheden op de lange afstan den. Daarom stapte Corré drie jaar geleden over naar Luctor et Emer go. Daar viel hij met zijn gat in de boter. Dankzij de grotere aandacht voor zijn specialisme gingen zijn individuele prestaties zienderogen vooruit. Met onder anderen Bob Dalmeijer, Simon Edenburg en Ste ven Uijl (die mee overkwam van De Stormvogel) kreeg hij er sterke trainingsmaatjes bij. Het jonge viertal van Luctor, waar in regelmatig ook Joeri en René van Wallenburg hun opwachting maken, zwom reeds het ene na het andere Zeeuwse estafettere cord uit de boeken. Zoals ook afge lopen maandag op het ZK op de 4x200 vrij. En het einde is volgens Corré, op individuele nummers goed voor een kleine twintig pro vinciale records, nog niet in zicht. „We zitten nog lang niet op onze top." Stiekem droomt Corré ook al van de herhaling van het grootste succes in zijn loopbaan. Op het NJK, waar hij ook enkele malen in dividueel zijn opwachting maakte, veroverden de Luctorianen vorig jaar in Amsterdam als eerste Zeeuwse formatie ooit de nationa le titel op de 4x100 meter wissel slag bij de junioren 4. „Volgend jaar zitten we weer bij elkaar, maar dan bij de jeugd 1 en 2. En dus zijn er weer mogelijkheden om er voor te gaan", zegt de vwo 5-scholier van het Scheldemond College met een glinstering in zijn ogen. „Alles klopte die dag. We wonnen niet alleen dik van onze aartsrivalen WVZ uit Zoetermeer, maar we zwommen ook nog eens supertijden. Heel mooi. Net zoals het schitterend was dat we alle maal enorm boven onszelf uitste gen." Mannen. 200 vlinder: 1. Simon Edenburg (Luctor) 2.25,93, 2. Alex Eversdijk (Bruinvis) 2.27,74, 3. Björn Scherbeijn (Scheldestroom) 2.31,05. 1500 vrij: 1Sonny Corré (Luctor) 17.55,36, 2. Casper Zwier (Luctor) 19.10,08, 3. Steven Uijl (Luctor) 19.16,12. Vrouwen. 400 wissel: 1. Judith Stap (Stormvogel) 5.07,53 (kringre cord), 2. Manon Minneboo (Storm vogel) 5.26,29, 3. Iris Erpelinck (Honte) 5.44,38. 800 vrij: 1Judith Stap 9.38,37, 2. Iris Erpelinck 10.54,99, 3. Marlinda Eggermont (Scheldestroom) 11.02,93. Sonny Corré: „Ik vind het heerlijk om buiten te zwemmen. foto Mark Neelemans 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excL Calamïteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. VLISSINGEN - De fmale van de na- competitie tussen GPC Vlissingen en Sliedrecht wordt zaterdag op het veld van Tholense Boys ge speeld. Het duel begint om 15.00 uur. De winnaar is verzekerd van het eer steklasserschap. GPC plaatste zich afgelopen weekeinde voor de eind strijd door in twee duels af te reke nen met SSV'65. In eigen huis werd het 1-1, terwijl in Goes met 1-0 werd gewonnen. - ggfg jf gj£$ MEEST CELEZEN 1. Hoofdklasse niet ver voor RCS 2. Spelers wachten op vergoeding 3. Helse tijdrit op Kronplatz STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Trainen voor de Kustmarathon: www.pzc.nl/weblogkustmarathon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34