301 sport Van Persie is zeker van plaats i Kruijswijk is een frisse verrassing Leo Canjels (77) overleden Tafeltennissters boeken zege op VS UCI bekrachtigt schorsing Dekker Mourinho tekent bij Real Madrid Rudley St. Jago keert terug bij RCS OEFENDUEL ORANJE Het Nederlands elftal begint de oefencampagne voor het WK voetbal met een zege op Mexico. In 900ien °phet komende WK voetbalNederland donderdag 27 mei 2010 BREDA Leo Canjels is gisteravond in zijn geboorteplaats Breda overleden. Hij was als midvoor van NAC tops corer van de eredivisie in 1958 en 1959. Canjels begon bij Baronie en speelde daarna zeven seizoenen voor NAC. Hij kreeg als snel de bij naam het kanon vanwege zijn har de schot. Canjels kwam driemaal uit voor Oranje. Als trainer vierde hij met Club Brugge in 1973 het landskam pioenschap van België. Canjels was al enige tijd ziek. Hij werd 77 jaar oud. MOSKOU De Nederlandse tafeltennisvrou- wen zijn nog één zege verwijderd van de tweede ronde bij de wereld kampioenschappen voor landen teams in Moskou. Oranje was giste ren in groep B duidelijk te sterk voor de Verenigde Staten, dat met drie piepjonge speelsters aantrad: 3-0. De Nederlandse tafeltennisman- nen hebben ook hun laatste groeps- duel bij het WK voor landenteams verloren. De formatie van bonds coach Danny Heister ging kansloos met 3-0 onderuit tegen Turkije. AIGLE De Internationale wielerunie (UCI) heeft de schorsing van Thomas Dekker bekrachtigd. De Nederland se wielrenner werd door de Mone gaskische wielerbond voor twee jaar geschorst De UCI neemt de schorsing over. Hij mag op x juli 2011 weer deel uitmaken van het profpeloton. Dekker hoeft geen boete te betalen. „Hij heeft doping gebruikt in 2007", zegt Enrico Carpani van de UCI. „De boetes gelden pas vanaf 2009." MADRID Jose Mourinho wordt de nieuwe coach van Real Madrid. De excen trieke Portugees volgt Manuel Pelle grini op, die gisteren door de 'Ko ninklijke' werd ontslagen. Dat heeft Real-voorzitter Florentino Pe rez tijdens een persconferentie in de Spaanse hoofdstad bekendge maakt. Jose Mourinho moet wel nog met zijn huidige werkgever Internazio- nale een akkoord bereiken over het afkopen van zijn doorlopende con tract. OOST-SOUBURG RCS heeft voor volgend voetbalsei zoen een nieuwe speler vastgelegd. Rudley St. Jago komt over van VC Vlissingen. Hij speelde in het verle den al eens voor RCS. In een eerder stadium werden Remco Felius (Hoek), Nick Merrien- boer, Yannick Taniwel (beiden JVOZ Ai), Lorenzo van Trijp (Kloe- tinge), Jordy Sinay (FC Dauwendae- le) en Ben Verwest (Zierikzee) al vastgelegd. RCS speelt zondag voor promotie naar de hoofdklasse. staat met 1231 punten vierde op de wereldrang- Freiburg wordt het 2-1. 1 ijst van de F\fa, die gisteren bekend werd gemaakt. J Robin van Persie zet Oranje op voorsprong in het oefenduel met Mexico. foto Patrick Seeger/ANP door Ad Pertijs PEIO TERME - In het kielzog van Bauke Mollema is bij Rabobank een andere debutant bezig aan ui terst opmerkelijke Giro d'Italia. Ste ven Kruijswijk durfde het gisteren aan om na een serie sterk gereden loodzware bergetappes opnieuw de aanval te kiezen in een rit die eindigde met de pittige slotklim naar Peio Terme. De beloning was een derde plaats achter de Franse winnaar Damien Monier (Cofidis) en de Duitser Danilo Hondo (Lam- pre). „Ik denk dat ik trots mag zijn", zei de 21-jarige neo-prof uit Nuenen toen hij weer hersteld was van al zijn inspanningen. „Ik ben in de laatste kilometers op waarde ge klopt. Dan moet je vrede hebben met de derde plaats." Kruijswijk behoorde tot de laatste drie overge bleven renners van een kopgroep van achttien mannen. Gezamenlijk trok het gezelschap de Passo delle Parade (eerste grote col van de dag) over, maar op weg naar het thermenoord Peio Terme ontplofte de boel. „De laatste kilometers waren erg steil en zwaar", keek Kruijswijk te rug op de finale. „Monier verraste me ook een beetje met zijn aanval. Ik rekende erop dat Hondo zou reageren. Hij oogde nog fit." Toen dat niet gebeurde probeerde Kruijs wijk zelf te reageren. Even kwam hij dichterbij, maar uiteindelijk moest hij het hoofd buigen voor de Fransman om vervolgens ook Hondo nog zien te passeren. Ondanks het missen van de dagze ge, zei teambaas Erik Breukink te hebben genoten van het rijden van Kruijswijk. „Hij zit er bij in de finale. Dan kun je ook winnen, maar dat zat er deze keer niet in." De ploegleiding van Rabobank is in zijn nopjes met de jongste wiele- rontdekking, die nota bijna als ver vanger van Oscar Freire pas op het laatste moment werd opgeroepen voor de Giro. „Zijn herstelvermogen in zo'n gro te ronde is opmerkelijk. Zijn instel ling is goed en hij heeft een neusje voor de goede aanval", somde Breukink de kwaliteiten van de Oost-Brabander op. Kruijswijk, via Trap met Lust, Westland Wil Vooruit en Van Vliet bij Rabobank terechtgeko men, is vooral blij met het eerste. „Als je zo plots een grote ronde moet gaan rijden, vraag je jezelf af hoe je die drie weken doorkomt. Je weet daarnaast dat het een heel zware ronde gaat worden. Ik moet zeggen dat ik er zelf ook van sta te kijken hoe goed ik herstel na elke etappe." Afgelopen zaterdag en zondag ein digde Kruijswijk steeds in de top twintig in de zware etappes over de Monte Grappa en Monte Zon- colan. Tijdens de rustdag op maan dag oogde hij nog even fris als bij de start in Amsterdam en ook de helse klimtijdrit naar de Kronplatz verteerde de man die vorig jaar na tionaal kampioen werd bij de be loften uitstekend. De Belgische wielrenner Philip pe Gilbert heeft gisteren de ope- ningsrit van de Ronde van België gewonnen. De coureur van Ome ga Pharma bleek in de straten van Eeklo de rapste van een kopgroep van vijf. In de stromende regen troefde hij de Fransman Rony Mar- tias en de Litouwer Tomas Vaitkus af De Nederlander Stefan van Dijk won zeventien seconden later de spurt van het peloton en werd daarmee zesde. De eerste etappe ging over 156,6 kilometer met Eek lo als start- en finishplaats. Het was voor Gilbert, die ook de leider in het klassement is, de tweede seizoenszege. Eerder dit jaar won hij de Amstel Gold Race.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32