Zeeland PZC 21 Ook winkels Mortiere zondags open deDRVKKERY almanak Brandje woedt in verzorgingshuis Bereikb aarheid WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 WINKELSLUITING Woonboulevard valt voortaan onder zelfde regels als binnenstad en ZEP Spinselmot kapselt bolwerk in Wat betekent vrijheid voor jou? Vier vrijheden van Zeeland Sams Falling Zeeuwse veldwachters hadden heel veel te brommen Donderdag 27 mei 2010 Laatste dans voor volksdansgroep op zolder in Molstraat Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - De winkels op woonboulevard Mortiere in Mid delburg mogen vanaf deze zomer elke zondag open zijn. Dat voor stel krijgt de gemeenteraad half juli voorgelegd, aldus wethouder Hannie Kool-Blokland. Het voorstel voor de wijziging van de verordening winkeltijden komt op aangeven van de gemeenteraad zelf. Een half jaar gelden gaf een meerderheid aan het vreemd te vinden dat de winkels op het ZEP wel op zondag open mochten zijn en die aan de overkant van de Schroeweg, namelijk op de woon boulevard Mortiere, niet. Het argument om de onderne mers op ZEP en in de binnenstad de vrijheid te geven elke zondag open te zijn is dat het toeristische gebieden zijn die ook zonder win kels bezoekers zouden trekken. Maar op het ZEP hebben zich naast toeristische attracties en ho recazaken ook 'gewone' winkels als speelgoed- en elektronicake- tens, gevestigd. Met als gevolg dat bijvoorbeeld een zaak als BCC wél elke zondag open mag zijn en de aan de overzij de van de weg gelegen concurren ten MediaMarkt en - sinds kort - Mikro Electro zich beperkt zien tot twaalf koopzondagen per jaar. In de raadsvergadering van novem ber vorig jaar keurde de gemeente raad de regeling voor het ZEP goed. „Om ZEP als toeristische functie goed in de markt te kunnen posi tioneren, is het noodzakelijk de openingstijden van de winkels op zondagen gelijk te trekken met de openingstijden van de horeca en de attracties", was het argument in het voorstel. Maar tijdens de raadsvergadering bleek de ongelijkheid tussen en ZEP en Woonboulevard voor veel fracties een lastig punt. Door te be loven hierover binnen een half jaar met aanvullende voorstellen te komen, ging een meerderheid in de raad toch akkoord met het voorstel voor de openingstijden op ZEP. MIDDELBURG - Els Stroo raadt aan om laat in de avond een wandeling te maken over het Vlissings Bolwerk in Middelburg. Bij maanlicht komt volgens haar het werk van de spinsel mot het best tot zijn recht. „Dan heeft het echt iets spookachtigs", vertelde ze gisteren terwijl ze met haar hond een ochtendwande- mmrngMmmmmmmmmmmmimM ling maakte over het bewuste bolwerk. Het werk van de spinselmot oftewel stippelmot is daar op dat bolwerk in al zijn pracht te bewon deren. Een heel vak struiken en een aantal bo men zijn overdekt met spinrag. Volgens Dick Sakko van de gemeente Middel burg is er niets bijzonders aan de hand. „Het spinsel hoort bij de natuur." De larven van de ze mot spinnen gemeenschappelijke webben om zich te beschermen tegen vogels. De 'Middelburgse' mot heeft het vooral ge munt op de kardinaalsmutsstruik. Zowat alle bladeren van deze struik zijn opgevreten door de diertjes. Sakko heeft daar geen moeite mee. Volgens hem is over een aantal weken, als het een paar keer heeft geregend en de rupsen zich hebben verpopt tot vlinders, niets meer te zien van het spinsel en hebben de bewuste planten ook weer nieuwe bladeren. foto Izaak Verkeste Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE - In verzorgingshuis Ce derhof in Kapelle heeft gisteroch tend korte tijd brand in een meter kast gewoed. Niemand raakte ge wond. De brandweer had het vuur snel onder controle. Er ontstond wel veel rook in de gang. Een aan tal ouderen werd uit voorzorg van de kamers gehaald, maar dat bleek geen goed idee. De brandweer be sloot daarop eerst de gangen te ventileren en de ouderen pas daar na van hun kamer te halen. Deze krant pleegt ook zelf op onder zoek uit te gaan. Een terugkerend fe nomeen op de centrale redactie is een consumententest, specifiek onderge bracht bij één verslaggever. Voor het tweede achtereenvolgende jaar heeft ze de afgelopen weken haar vingers blauw gebeld voor een bereikbaar heidstest. Een keur aan bedrijven en instellingen werd zo de proef op de som genomen om te beoordelen hoe snel ze de telefoon opnamen en of de gevraagde informatie ook op adequa te wijze werd verstrekt. Laten we het zo samenvatten: er is heel wat afge zucht aan beide kanten van de lijn. Nu is het zo dat de verslaggever tus sendoor ook nog actuele zaken te doen heeft. Dus loopt ze wel eens weg van haar bureau. Toen de eveneens drukbezette colle ga naast haar voor de derde keer in korte tijd haar telefoon had opgeno men, klonk het dan ook een beetje kriegel: „Zeg, hoe zit het eigenlijk met je eigen bereikbaarheid do. 27 mei, 19.30-20.30 uur Amos Kennedy Elena Bartozzi vrij. 28 mei, 16.30 uur bekendmaking Awards za. 29mei, 15.00-16.30 uur Coinciding boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23