buitenland 19 'rijkdom' land Polen vecht tegen wateroverlast Financiële onrust na redding Spaanse bank NIEUWS GETIPT VOOR U I Win één van de 1000 Bona ontbijtjes Jamaica roept noodtoestand uit na gevechten Sicillianen boos over roze Hitier Iran biedt IAEA nucleaire ruil aan de stembus Oorzaak crash Boeing 737-800 onbekend Rusland wil met loterij kosten leger betalen VN-kinderkamp aangevallen Dodental Thailand gestegen naar 88 5 1 3 2 6 8 7 4 2 2 8 1 6 9 3 4 7 1 9 9 4 6 2 1 7 dinsdag 25 mei 2010 in Paramaribo gisteren hun oproepkaarten. foto Edward Troon/ANP wijs, slechte wegen en een slechte gezondheidszorg. Als de Mega Combinatie na de ver kiezingen in de regering komt, wil KINGSTON - De autoriteiten in de Ja- maicaanse hoofdstad Kingston po gen vrouwen en kinderen uit de wijken te krijgen waar de regering de noodtoestand heeft uitgeroe pen. Bendes zouden hen anders als 'menselijk schild' kunnen mis bruiken, berichtte de krant The Ja maica Observer gisteren. In delen van Kingston en van de voorstad Saint Andrews geldt sinds zondag de noodtoestand. De Jai- maicaanse regering nam die maat regel wegens gewapend verzet van bendeleden die willen voorkomen dat drugscrimineel Christopher 'Dudus' Coke wordt uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Premier Bruce Golding zei in een televisierede dat de misdadigers niet zullen zegevieren. De noodtoe stand noemde hij 'een keerpunt voor de natie om de machten van het kwaad te kunnen confronte ren'. Vorige week kondigde Golding aan dat de procedure om Coke uit te le veren in gang was gezet. Deze ver toeft waarschijnlijk in Tivoli Gar dens, een arme wijk in het cen trum van Kingston. Daar zijn sinds de aankondiging van Golding weg versperringen verrezen. Zondag es caleerde de situatie toen de politie barricades wilde verwijderen. Bij straatgevechten kwamen twee poli tiemensen om het leven en raak ten er zes gewond, meldde de poli tie gisteren. De Amerikaanse justitie beschul digt Coke ervan een drugsbaron te zijn en meent dat hij de leider was van een bende die in de jaren tach tig honderden moorden pleegde. hij onder meer de kinderbijslag verhogen, werkzoekenden inten sief helpen bij het zoeken naar een baan en lonen verhogen. PALERMO - Een reclamecampagne voor een kledingzaak waarin nazi leider Adolf Hitler in roze kledij is afgebeeld, heeft tot woede op Sici lië geleid. Voormalige verzetsstrijders eisten gisteren dat de gigantische posters worden verwijderd. De posters hangen in de Siciliaan- se hoofdstad Palermo. Hitler is af gebeeld in een roze uniform. Het hakenkruis op zijn armband is ver vangen door een rood hart. „Veran der je stijl, volg niet je leider", staat onder het plakkaat te lezen. Het hoofd van het reclamebureau dat de advertentie bedacht, Danie- le Manno, heeft laten weten dat de reclame was bedoeld als een grap pige provocatie, juist om Hitier be lachelijk te maken. Het was zeker niet de bedoeling het fascisme te verheerlijken, aldus Manno. TEHERAN - In een poging sancties van de Verenigde Naties te ontlo pen heeft Iran maandag een plan ingediend om een deel van zijn verrijkt uranium in te ruilen voor splijtstof voor kernreactoren. Het is nu aan de wereldmachten om spanningen weg te nemen door de overeenkomst te accepteren, aldus Teheran. WARSCHAU - Hulpdiensten en bur gers hebben in Polen de handen in een geslagen om zich te verdedi gen tegen een vloedgolf die door het land trekt en inmiddels aan 14 mensen het leven kostte. De voor lopige schade wordt geschat op 750 miljoen euro. Zondagochtend brak een dijk aan de oostkant van Warschau door en stroomde het water van de ri vier de Wisla over het haventer rein van de stad. Het waterpeil in de Wisla was de afgelopen dagen vijf meter boven normaal. Tot een grootscheepse evacuatie kwam het uiteindelijk niet. Wel besloot War- MADRID - De redding van een klei ne Spaanse bank heeft gisteren de gemoederen op de Europese beur zen beziggehouden. De euro, die net van een forse dip aan het her stellen was, zakte weer terug. Het nieuws had ook een negatief effect op de aandelenmarkten. De euro noteerde gisteravond de valutamarkt 1,2400 dollar, tegen 1,2572 op vrijdag bij het slot van de beurzen in de VS. Zaterdag nam de Bank van Spanje het bestuur van de regionale spaar bank CajaSur over. De toezichthou der nam die stap om de bank, die vorig jaar een verlies leed van bijna 600 miljoen euro, van de on dergang te redden. CajaSur is maar een kleine bank, die slechts 0,6 procent van de totale Spaanse spaartegoeden vertegenwoordigt. Maar de redding legde opnieuw de structurele problemen van het ban- kensysteem bloot. Volgens een Spaanse krant kan de redding in het meest pessimisti sche scenario 2,7 miljard euro kos ten. En het land gaat al gebukt on der financiële problemen. De Spaanse centrale bank zal Caja Sur een geldinjectie geven uit een speciaal fonds, dat de regering in juni vorig jaar in het leven riep. MANGALORE De oorzaak van het vliegtuigonge luk bij de Indiase stad Mangalore was gisteren nog niet bekend. De zwarte dozen zijn zondag door on derzoekers gevonden tussen de brokstukken van het vliegtuig. De Boeing 737-800 van Air India Ex press crashte zaterdag tijdens de landing. Van de 166 mensen aan boord van het vliegtuig, overleefden acht de ramp. MOSKOU Rusland wil met een loterij de to renhoge kosten voor de hervor ming van de strijdkrachten gaan be talen. Het Kremlin hoopt met de lotto de komende vijf jaar rond 30 miljard roebel (777 miljoen euro) op te halen. Dat meldden Russische media gisteren op gezag van het mi nisterie van Defensie. Moskou geeft jaarlijks zeker 40 miljard euro uit aan defensie. GAZA-STAD In de Gazastrook hebben zo'n der tig gewapende mannen in de nacht van zaterdag op zondag een zomer kamp voor kinderen van de VN aangevallen. Een deel van het kamp, dat volgende maand zou opengaan, werd verwoest. Waarne mers denken volgens de BBC dat is lamitische extremisten achter de aanval zitten. Zij zijn tegen kam pen waar jongens en meisjes sa men spelen. BANGKOK Het dodental als gevolg van de poli tieke onrust in Thailand, is geste gen naar 88. Zo'n 1900 personen raakten gewond, maakte het minis terie van Volksgezondheid gisteren bekend. De hoofdstad Bangkok be leefde gisteren een 'normale dag' na wekenlange protesten van anti- regeringsbetogers. Bedrijven en scholen gingen open en burgers gingen de straten weer op. schau gisteren uit voorzorg 120 ba- sis- en kleuterscholen gesloten te houden. Ook Plock, zo'n 100 kilo meter ten noorden van Warschau heeft te kampen met overtollig wa ter. Dijkdoorbraken veranderden deze regio in een groot merenge bied. Met behulp van boten en he likopters werden de afgelopen da gen 4000 mensen geëvacueerd. Teams uit Frankrijk, Duitsland, Oekraïne en Letland zijn de Polen met materieel te hulp geschoten. Ook Nederland heeft hulp aange boden, drie pompen en personeel, maar Polen wil daar voorlopig geen gebruik van maken. Ontbijt met Bubbels fma»u!I Het is lekker wakker worden met Bona, want Bona is al jaren de lekkerste van Nederland. Om dat te vieren geeft Bona 1000 ontbijtjes buiten de deur weg. waarbij je gratis kan genieten bij één van de 30 restaurants door heel Nederland van een heerlijk ontbijtje voor 2 personen. Kijk vóór 11 juli hoe je kunt winnen op de actieverpakking of op www.bonadelekkerste.nl Lekker brood verdient Bona! Vul het diagram zo in dat in elke rij, elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers: 2.9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9