81 buitenland Clinton daagt China uit kleur te bekennen Bouterse claimt Zonvakanties TURKIJE BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 VERKIEZINGEN Surinamers gaan vandaag naar BODRUM dinsdag 25 mei 2010 Alle landen die betrokken zijn bij de nieuwste Koreaan se crisis hebben partij geko zen voor het zuiden. Dat China zich afzijdig houdt is daardoor des te opvallender. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Za ken Hillary Clinton ne geerde het protocol, zondag bij aankomst in Peking. Tij dens het welkomstdiner met haar Chinese ambtgenoot, zei ze open lijk dat Noord-Korea moet worden gestraft, nu duidelijk is dat het land verantwoordelijk is voor het torpe deren van een Zuid-Koreaans mari neschip. Clinton hoopte met haar direct heid wellicht haar gastheer te ver rassen en hem zo een uitspraak over het Chinese standpunt te ont lokken. Peking hield de afgelopen dagen de lippen echter stijf op el kaar, terwijl de spanning op het Ko- reaans schiereiland gisteren verder opliep. China komt nog altijd niet verder dan een oproep aan alle par tijen 'zich te beheersen'. De druk op China om zich bij de rest van de regio te voegen en Noord-Korea te veroordelen, is de ACHTERGROND door onze correspondent Remko Tanis afgelopen dagen flink opgevoerd. In Tokio, de eerste stop van Clin tons bezoek aan de regio, werd vori ge week al direct duidelijk dat voor Japan en de VS praten een gepas seerd station is. China zal moeten kiezen, was al direct de boodschap. Gisteren zei de Zuid-Koreaanse pre sident Lee Myung-bak dat het Noorden een passende prijs zal be talen voor zijn provocaties en dat 'geen enkel verstandig land' de schuld van Pyongyang voor de hui dige crisis kan ontkennen. De han del tussen de twee landen is inmid dels opgeschort. Het Zuiden bombardeert het Noor den sinds gisteren weer via luid sprekers aan de grens met propa ganda, iets dat zes jaar geleden voor het laatst gebeurde. Met volle dige steun van de VS en Japan is de reactie van Zuid-Korea de krachtig ste die het land kan geven, zonder zijn leger in te zetten. Lee zal de VN-Veiligheidsraad vra- gen Noord-Korea te straffen voor de aanval op het Zuid-Koreaanse marineschip, waarbij 46 militairen omkwamen. China zal dan, als per manent lid van die raad met veto recht, kleur moeten bekennen. Of zich onthouden van stemmen, waardoor nieuwe sancties toch van kracht worden. Noord-Korea heeft bezworen in dat geval een 'totale oorlog' te ontketenen. Peking vreest dat een oorlog zal zor gen voor een stroom vluchtelingen naar China. Daarnaast heeft China liever Noord-Korea als buur, dan een Verenigd Korea, onder leiding van het democratische zuiden, dat ook nog eens het thuis is van bijna 30.000 Amerikaanse militairen. Nu Seoel de handel met het Noor den heeft opgeschort, is het regime van Kim Jong II volledig afhanke lijk van China, het enige land dat de dictator voorziet van wapens, voedsel en brandstof De directe in vloed van Peking op de dictator lijkt echter beperkt. Vorig jaar test te Noord-Korea, ondanks waar schuwingen van China, raketten die een kernbom kunnen lanceren. Voor China zijn twee dingen hei lig: stabiliteit en het afweren van bemoeienis van andere landen in binnenlandse zaken. Peking wil zich daarom niet direct bemoeien met wat er in Noord-Korea ge beurt. In de peilingen gaat de combina tie, waarvan Desi Bouterses NDP deel uitmaakt, aan kop in de aan loop tot de parlementsverkiezin gen, vandaag. Zondag sloot hij zijn verkiezingscampagne af met een oproep de natuurlijke hulp bronnen van het land voor Suri name terug te claimen. PARAMARIBO - Suriname heeft het volledige recht bezit te nemen van alle natuurlijke hulpbronnen in het land. Dat heeft Desi Bouterse zondaga vond (lokale tijd) gezegd op een verkiezingsbijeenkomst van de Me ga Combinatie, de politieke coali tie waarbij de NDP van de oud-le gerleider is aangesloten. Volgens de peilingen is er een gro te kans dat de Mega Combinatie na de verkiezingen van vandaag de grootste politieke alliantie van Suri name wordt. Tijdens de bijeenkomst in Parama ribo, waar Bouterse zijn verkie zingscampagne afsloot, zei hij dat Suriname de opbrengsten van de natuurlijke hulpbronnen nodig heeft voor de ontwikkeling van het land. Hij doelde onder meer op de goudwinning. De exploitatie van goud in Suriname is nu vooral in handen van Brazilianen. Cnmmi^iaa, Param;u l-*,!tssortcn Utour '-«vorno Pontbuiten Efcia Kiezers kregen op een stembureau Bouterse zei dat Suriname on danks alle ontwikkelingshulp in het verleden uit Nederland, nog steeds kampt met slecht onder- Hotel Club Pedalisa*** 8 t/m 22 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 29 mei t/m 23 oktober Gezellig opgezet en gelegen in de baai van Gümbet. Ideaal voor een comfortabele zonvakantie met de voordelen van een appartementencomplex! Zie www.kras.nl/77655 Hotel Residence Rivero**** 81/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 28 mei 1/m 25 oktober Dit hotel ligt nabij het centrum van Kemer en op slechts 600 m van het strand. Ook vertrek vanaf Düsseldorf, Dortmund en Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/72103 Hotel Club Green Anatolia**** 8 t/m 22 dagen o.b.v. ontbijt en diner Vertrek: van 29 mei t/m 24 oktober Leuk opgezet hotel in een groene omgeving, nabij het prachtige strand van Ölüdeniz, vlakbij Hisarönü en op ca. 7 km van het centrum van Fethiye. Zie www.kras.nl/71020 Hotel Kleopatra Beach* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 28 mei 1/m 31 oktober Centrale ligging, aan het bekende Kleopatra-strand en in het centrum van Alanya. Ook vertrek vanaf Düsseldorf, Dortmund en Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/77527 Hotel Club Oylum Prestige* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 29 mei t/m 24 oktober Van alle gemakken voorzien! Het hotel bevindt zich in een groene omgeving en het azuurblauwe water van de Egeïsche Zee is op een steenworp afstand. Zie www.kras.nl/77660 Hotel Carpe Diem***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 5 juni t/m 21 oktober Gebouwd in 2009 en modern en trendy ingericht. Het hotel ligt direct aan het strand, nabij het centrum en is omgeven door een weelderige tuin. Zie www.kras.nl/77572 Modern vakantiedorp! Hotel Club Nena***** 81/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 28 mei t/m 25 oktober Direct aan het strand, temidden van een weelderige'tuin, met vele faciliteiten voor jong en oud! Ook vertrek vanaf Düsseldorf, Dortmund en Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/72083 Hotel Porto Bello***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 28 mei t/m 31 oktober Dit sfeervol opgezette resort bevat alle ingrediënten om u een onbezorgde vakan tie te bezorgen! Ook vertrek vanaf Düssel dorf, Dortmund en Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/77676 Hotel Fuga***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 29 mei t/m 9 oktober Tegen een helling gebouwd, met uitzicht over zee. Ideaal voor een ontspannen en luxe vakantie in een natuurlijke omgeving. Ook vertrek vanaf Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/77577 Hotel Limak Atlantis* 81/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 31 mei 1/m 31 oktober Groot complex, omgeven door pijnbomen en direct aan het strand gelegen. Ook vertrek vanaf Düsseldorf, Dortmund en Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/72789 Natuurlijke uitstraling en rustgevende sfeer! Vele faciliteiten voor jong en oud! Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8