sport! 35 SV Ouwerkerk wil sterker terugkomen altijd een sprinter Domburg herstelt na valse start Hansweertse Boys sluit af met verlies RESERVEKLASSE Schouwse club doet stap terug Sluiskil en Koewacht wisselen stuivertje Dammers Middelburg uit bekertoernooi Schaarse tegenaanval breekt IJzendijke op Breskens trekt twee nieuwe spelers aan Croede herstelt zich van oorwassing Richard Poppe verrast met springzege Axel dinsdag 25 mei 2010 door Rudy Boogert OUWERKERK - Voetbalvereniging Ouwerkerk gaat een stap terug doen om er op termijn twee voor uit te zetten. De Schouwse zondag club verruilt volgend seizoen op ei gen verzoek de vijfde klasse voor de reserveklasse. „We hebben nu drie jaar om te bouwen", zegt voor zitter Ard Boogerd. Niet zozeer het aantal spelers is de reden van de teruggang, maar eer der de kwaliteit van de spelers. „De praktijk is dat we door blessu res en werk telkens moeten terug vallen op de oudere spelers", con stateert Boogerd. „We hebben ge noeg spelers voor twee elftallen, maar het gaat ook om kwaliteit. En onze veertigers zijn nog altijd de beteren." „We hebben dit jaar nog één keer geprobeerd om spelers bij elkaar te krauwen. Maar het werkt niet. We SLUISKIL Sluiskil promoveerde gisteren ten koste van Koewacht naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. In het hol van de leeuw won Sluiskil met o-i door een goal van invaller Timucin Yilmaz. Na een verblijf van een jaar keert Koewacht terug naar de vijfde klasse. De confronta tie met als inzet behoud of promo tie kon nooit boeien. HUISSEN Het viertal van de Middelburgse damclub is zaterdag uitgeschakeld in de KNDB-beker. In de tweede ronde was MTB Hoogeveen veel te sterk voor de Middelburgers. De Drentse ploeg won met 7-1. Daaf Kasse hield als enige Zeeuw een punt aan het duel over. Bram Goed hart, Arie Kammeraat en Kees de Jonge verloren. gaan net als vroeger de reserveklas se in. Toen kon je uit de tweede klasse van de afdeling degraderen naar de derde klasse waarin reser veteams speelden. Daarin hebben we regelmatig gespeeld. Nu heb je alleen de keuze uit de standaard en reserveklasse." In de visie van Boogerd is het geen blijvende maatregel. „Op dit mo ment is het de beste keuze voor de vereniging. Volgens de regels zijn we nu minimaal drie jaar aan de reserveklasse gebonden. De .oude re spelers kunnen lekker in het tweede gaan spelen en 's wedstrijd jes winnen. We hebben dit jaar verschillende keren met dubbele cijfers verloren. Dat is niet leuk." „We hebben nu minimaal drie jaar de tijd om toe te werken naar een nieuw eerste dat mee kan in de standaardklasse. Op dorp wonen genoeg jongens die nu elders op het eiland voetballen. Ze zijn nu nog te jong om in een eerste elftal IJZENDIJKE IJzendijke moest gisteren op eigen veld winnen van HSC'28 om te pro moveren, maar verloor met 0-1. IJ zendijke speelt daardoor volgend seizoen opnieuw in de vijfde klas se. De ploeg van trainer Guust van de Velde had een licht veldover- wicht. Uit een spaarzame tegenaan val schoot Tobie Hopmans de 1-0 binnen. BRESKENS Voetbalvereniging Breskens heeft zich versterkt met twee nieuwe aanvallers. Bas Casteleijn komt over van Groe- de. Hij was dit seizoen goed voor 23 doelpunten. Ilyas Yavus komt over van IJzendij ke. Elmar Lauret en Michel Meeu- sen keren terug na langdurig bles sureleed. vorig jaar overhaalde tot een nieu we start. „Maar dan bij de vrije ren ners. En dat bevalt mij goed, ik heb er plezier in", aldus Arras, die vorig jaar als tweede eindigde in de Zeeland Classic. Het leek zaterdag lange tijd niet op een massaspurt uit te draaien. Daarvoor was er te veel beweging in de grote groep. Door de felle wind werd elke vluchtpoging ech ter steeds weer teniet gedaan. Al leen in de slotfase leek een kwar tet renners uit de greep van de groep te blijven. Matthieu Hen driks en Bob Klein gingen als eer sten aan de haal, even later ge volgd door Jimmy de Bruijn (Sint Jansteen) en de winnaar van de Ronde van Noord-Beveland, de Belg Nico Savat. De winnaar leek in dit kwartet te moeten worden gezocht, maar in de slotkilometer liep alles toch weer samen en ging een groep van 55 man op de streep af Wim Arras was duidelijk de snelste in de sprint, Nico Savat werd derde en met een zesde plaats was Jimmy de Bruijn de best geklasseerde Zeeuw. Zeeland Classic: 1. Wim Arras (Bel gië), 2. Joost Vermuë (Utrecht), 3. Nico Savat (België), 4. Niels Hamers (Stramproy), 5. Dylan de Kok (Steenber gen), 6. Jimmy de Bruijn (Sint-Jan- steen), 7. Eric Vereecken (Hulst), 8. Martin Vrij (Hellevoetsluis), 9. Kevin Gi- deonse (Nijmegen), 10. Matthijs Kui pers (Utrecht), 18. Maarten Padmos (Zierikzee). te spelen. Over drie jaar wellicht niet meer. Die periode moeten we zo goed moeglijk overbruggen." In de verte ziet Boogerd nog meer zon schijnen. „Vijf jaar geleden hadden we helemaal geen jeugd- teams. Inmiddels hebben we sa men met DZC'09 zowel F-, E- als D-pupillen. Dit waren de D'tjes nog een zevental, maar volgend seizoen wordt dat ook een elftal. We steken veel energie in de jeugd. Die basis moet goed en de samenwerking met DZC rooit ge lukkig als een trein." In de stap van Zierikzee naar het zaterdagvoetbal ziet Boogerd een leegte ontstaan die Ouwerkerk mo gelijk kan opvullen. „Er zullen al tijd spelers zijn die niet op zater dag kunnen voetballen door werk. Ik heb de stille hoop dat wij daar in de toekomst van kunnen profi teren." Volgend seizoen zijn Renes- se en DZC'09 nog de enige Schouwse zondagclubs. GROEDE Groede was al nagenoeg kansloos voor promotie na de 6-o-nederlaag tegen Cluzona van vorige week. Gisteren herstelde de club zich enigszins met een 1-1-gelijkspel, maar blijft niettemin vijfdeklasser. Nadat de bezoekers uit Brabant voor de rust op voorsprong waren gekomen, maakte Quinten de Muèr in de tweede helft de gelijkmaker. AXEL Richard Poppe was gisteren op het pinksterconcours in Axel de grote verrassing. De ruiter uit Veere schreef met Ronaldo, meestal wel goed voor een springfoutje, in een spannende barrage de klasse M op zijn naam. In het springen L was er geen kruid gewassen tegen snel heidsduivel Ellen Briquet uit Vogel waarde. RUCPHEN - Voor Hansweertse Boys zit het voetbalseizoen er nu echt op. De Zuid-Bevelandse zon- dag-vijfdeklasser was al uitgescha keld in de nacompetitie en verloor gisteren opnieuw. RSV was in Rucphen met 3-0 te sterk en pro moveerde naar de vierde klasse. Hansweertse Boys kon promotie vorige week al vergeten, na de 3-1-nederlaag tegen Noordhoek. Omdat Noordhoek en RSV onder ling hadden gelijkgespeeld (2-2), moest RSV gisteren met drie doel punten verschil winnen. Dat lukte op het nippertje dankzij Sven Va- lentijn (strafschop), Dennis Bras penning en weer Valentijn. Wolfaartsdijk treurt na het missen van promotie. foto Ruben Oreel door Ron de Waal DOMBURG - Na een kwartier, bij een 0-2-achterstand, leken ze dood en begraven. De voetballers van Domburg herpakten zich za terdag echter op wonderbaarlijke wijze en vochten zich naar een 4-2-overwinning op Wolfaarts dijk. Daardoor promoveerde de ploeg* van trainer John Tahapary naar de derde klasse. Vreugde en verdriet lagen zaterdag dicht bij elkaar in Domburg. Na een kwartier waande Wolfaarts dijk zich derdeklasser en was Dom burg in mineur. Anderhalf uur la ter waren de rollen volledig omge keerd, met hossende blauwhem- den van de thuisploeg en een treu rende oranje brigade uit Wolp- haartsdijk. „Dit is een enorme te leurstelling", stamelde de verlie zende trainer Ad Poortvliet. Dom burg-collega John Tahapary maak te zijn ploeg logischerwijs een groot compliment voor de weder opstanding. „Na die geweldige domper in de beginfase hebben de jongens het fenomenaal opge pakt." Al na drie minuten kreeg Dom burg een tik, toen Harm Fluijt van dichtbij keihard uithaalde nadat de Domburgse defensie de bal niet goed had weggewerkt: 0-1. Nauwe lijks bekomen van de schrik stond de 0-2 al op het scorebord, toen Erik de Kok van ruime afstand uit haalde. Doelman Jacco Leijdekkers van Domburg dacht dat de bal naast zou gaan, maar via de paal was het wel degelijk raak. Sander Willemse hielp de thuisploeg na een halfhur weer in het zadel. Hij ging fel door en passeerde met een laag schot Michael de Jager: 1-2. De doelman ging even later flink in de fout. Chiel Maranus krulde een houdbare bal richting de boven hoek, De Jager tastte mis: 2-2. Bij een gelijke stand was er nog niets aan de hand voor Wolfaarts dijk, maar de thuisploeg rook bloed. Domburg, dat voetballend de betere ploeg was, had uitslui tend baat bij een zege. Uit een cor ner van Chiel Maranus kopte Mar tij n Minderhoud, uitgerekend de kleinste man op het veld, van dichtbij de 3-? binnen. De bezoekers probeerden nog wel iets te forceren, maar alle overtui ging ontbrak. Domburg strooide een kwartier voor tijd nog meer zout in de wonden van Wolfaarts dijk. Uit een mooie pass van Chiel Maranus zette Sander Willemse goed door en was de 4-2 een feit, evenals promotie naar de derde klasse. Tahapary: „Ik weet zeker dat we mee kunnen in die klasse." Domburg-Wolfaartsdijk 4-2 (2-2). 3. Harm Fluijt 0-1, 14. Erik de Kok 0-2, 29. Sander Willemse 1-2, 38. Chiel Ma ranus 2-2, 50. Martijn Minderhoud 3-2, 73. Sander Willemse 4-2. Scheidsrech ter: A.C. Deurloo (Tholen). Gele kaart: Patrick Kodde, Maurice Bernard (Dom burg), Stefan Westerweel, Kevin de Jong (Wolfaartsdijk). Aantal toeschou wers: 200. Feest bij Domburg na de promotie naar de derde klasse. Die leek ver weg na de vroege 2-0-achterstand tegen Wolfaartsdijk, maar Domburg trok de beslissende wedstrijd alsnog naar zich toe. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81