341 sport Eens een sprinter Zeldzame nederlaag kost Vosmeer promotie naar derde klasse Mark Boot flitst in Vlissingen, maar heeft motorpech in Wemeldinge Boegbeelden bedankt dinsdag 25 mei 2010 KERKWERVE - Twee boegbeelden namen zater dag afscheid van het eerste team van WIK'57. Theo Wittenberg (links vooraan) en Marco Ganzeman (rechts) speelden hun laatste wed strijd. Het was een duel tussen het huidige WIK'57 en het kampioensteam uit 1992. Op de slotdag hield WIK'57 in dat jaar de enig overgebleven concurrent Middelburg op 0-0 en daardoor mocht het de titel in de eer ste klasse van de afdeling vieren. Sindsdien werd de club overigens nooit meer kampioen. Zaterdag speelden toen en nu een drachtig 3-3. De 'oudjes' keken al wel vlug te gen een 3-0-achterstand aan (goals van Domi nique Reijnders, Edwin Ganzeman in eigen doel en Leen den Boer, maar Wittenberg zelf maakte 3-1. Daarna zorgden Erik van de San- de en de topschutter uit het kampioensjaar Joost Rotte alsnog voor het doelpuntrijke ge lijkspel. Behalve Wittenberg (45 jaar, hij speel de twaalf jaar bij Zierikzee en achttien in Kerk- werve) en Ganzeman (41 jaar) nam ook de 39-jarige tweeling Erik en Maurice de Vlieger afscheid. Het kwartet werd vlak voor tijd in het zonnetje gezet. foto Izaak Verkeste Lees het bedankje van Theo Wittenberg op -SE- www.wik57.n door Klaas Verspoor OUD-VOSSEMEER - Voor Vosmeer waren de druiven zaterdag erg zuur. De Thoolse ploeg leed tegen FSV de eerste nederlaag in zeven tien wedstrijden en miste daar door promotie naar de derde klas se. Door een 2-o-zege in Oud-Vos- semeer promoveerde FSV. De eerste nederlaag sinds 17 no vember 2009 kwam hard aan bij Vosmeer. Na de 1-0-uitzege van Vosmeer bij SPS en het gelijkspel van FSV tegen SPS had Vosmeer aan een gelijkspel genoeg gehad. Voor rust was er sprake van een ge- lijkopgaande strijd. Beide ploegen kregen wat kansjes, maar de defen sies overheersten. De 0-0-rust stand was dan ook een logisch ge volg. In de tiende minuut van de tweede helft brak FSV het duel open. Na een voorzet van Wiebe de Kok kopte FSV's andere helft van het koningskoppel, Edward de Rooij, de ploeg uit Fijnaart naar o-r. Na de openingstreffer veran derde het spelbeeld. Vosmeer ging met een doorschuivende laatste man meer risico's nemen en zette FSV onder druk. De Brabanders moesten terug, maar bleven goed georganiseerd verdedigen waar door Vosmeer niet aan uitgespeel de kansen toekwam. Met een scherpe counter kwam FSV zelfs op 0-2'. Opnieuw scoorde De Rooij en wederom was De Kok de aange ver. In de 77e minuut liet Vosmeer het na om de aansluitingstreffer te maken. Adderahin El Fadili schoot voor een lege goal naast, waardoor een spannende slotfase uitbleef Vosmeer blijft daardoor net als SPS in de vierde klasse. Beide ploe gen kenden een sterke fase in het seizoen, maar staan na de nacom- petitie met lege handen. ,De eer lijkheid gebiedt te zeggen dat FSV de verdiende winnaar is", aldus Vosmeer-voorzitter Ad Hommel. „Deze groep van Vosmeer speelde dit seizoen voor het tweede jaar sa men. Misschien is het wel goed dat de groep, die bij elkaar blijft, nog een jaartje in de vierde klasse blijft. Nu moeten we volgend sei zoen maar proberen om recht streeks te promoveren." door Herman Heuvink VLISSINGEN/WEMELDINGE - Motor- crosser Mark Boot uit Burgh- Haamstede was duidelijk de sterk ste bij de senioren in Vlissingen. In de tweede manche dubbelde hij het complete veld. In de eerste manche voorkwamen alleen Erik van der Wekken uit Zierikzee en Steven Ovaa uit Oost-Souburg dit. In de tweede heat kwam zowel Van der Wekken als Ovaa in de problemen en ze moesten zelf in de achtervolging, Ovaa's plaatsgen- noot Gian Carlo Buijs profiteerde daarvan en legde beslag op de tweede plaats. Hij won ook het dagklassement bij de MX2, omdat Boot er blijkbaar voor had geko zen om in de MXi uit te komen. In Wemeldinge was de sterkste van de dag Stefan Hage uit Goes. De KTM-rijder was niet aanwezig in Vlissingen omdat hij had geko zen voor een wedstrijd om het Duits kampioenschap. Daar bleef hij echter steken in de kwalificatie. Het leek een prachtig duel te wor den met Boot. Dat ging echter niet door. Boot werd al in de eerste manche geplaagd door een vastlo per net op het moment dat hij Ha- ge wilde passeren. In de tweede manche kwam hij niet meer aan de start. Van der Wekken was de beste van de rest. Bij de 85CC ging de overwinning naar Jochem van den Dorpel uit Kapelle. Hij kon in de tweede man che profiteren van de botsing tus sen de beide kopmannen Marvin Boone en Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen. Beiden konden met achterstand aan het karwei begin nen maar kwamen voor de koppo sitie niet meer in aanmerking. Van den Dorpel hield ternauwernood de sterk aandringende Lars de Nood uit Oost-Souburg achter zich. Winst in de 65CC en veteranen wa ren voor Stan Brons en Van de Goor. HEINKENSZAND - Wat heeft de Zee land Classic gemeen met Pa rijs-Brussel en etappes in de Vier daagse van Duinkerken, de Ronde van Picardië, de Ster van Bessèges en de Ronde van Nederland? De Belg Wim Arras won deze laatste wedstrijden gedurende zijn profes sionele wielerloopbaan. Als vrije renner voegde hij zaterdag met een magistrale spurt in Heinkens- zand de Zeeland Classic aan zijn erelijst toe. De spurt was altijd Arras' sterkste wapen en is dat nog steeds. „Wim Arras is geen synoniem voor een solo", zei hij vorig jaar na een over winning in Bruinisse. Dat laatste herhaalde de inwoner van Emblem, een dorpje in de pro vincie Antwerpen, zaterdag nog maar eens. „Ik móest het altijd van mijn spurt hebben en dat is nog steeds het geval. Demarrages en tegenreacties zijn aan mij niet besteed. Ik moet eerlijk bekennen dat ik vandaag in de finale geprofi teerd heb van het werk van ande ren." De Belg was ooit prof bij Lotto (twee jaar) en PDM (drie jaar). Een ernstig motorongeval maakte een einde aan dat bestaan. Gedu rende een periode van negentien jaar deed Arras niet aan wielren nen in wedstrijdverband, totdat Peter Hoondert (vriend en oud-ploeggenoot bij PDM) hem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80