Rebellenclub heeft niets te verbergen binnenland 17 Leraar gewond bij 'treinsurfen' De zaak op zak met KPN: mobiel bellen, agenda en onbeperkt e-mail internet. 100 KORTING OP F.EN SAMSUNG HD-PVR? Wietkwekers ontmaskerd door vlam in de pan PVV-JONCEREN Jeugdige aanhang Wilders vraagt jongerenafdelingen andere partijen om advies DAT IS ZO VERDIEND Bl| MIKRO-ELECTRO! Nu 1 jaar^TröÖ" kpn.com/zakelijk 0800 0105 kpn Business Center meteen al vast dat Cohen hem zou opvolgen. Vind ik ook niet echt de mocratisch." Bijna lijkt er een par tijpolitiek debat te ontstaan, maar dat is door Brinkman strikt verbo den. „Het gaat vandaag niet om hoofddoekjes." In de toekomst kan dat wel, stelt Jonge Socialist Menges: „Als jullie straks zijn opgericht, kunnen we wél dit soort débatten hebben. Da's hartstikke leuk." Brinkman, die als een trotse vader toekijkt, is op de website www.peti- ties.nl een handtekeningenactie ge start, waarin hij zijn fractie op roept het plan te omarmen. Hij rea liseert zich dat hij met de bijeen komst een risico heeft genomen. „Als hier jongeren op af waren ge komen die allemaal rare uitspraken zouden doen, dan had ik een groot probleem gehad." Thomas van Eist wil klein begin nen. Hij zou graag een kleine denk tank zien, die de Tweede Kamer fractie voorziet van informatie. „Dan kunnen we proefballonne tjes oplaten op andere punten dan integratie. Onderwijs bijvoorbeeld. Als Wilders daar iets over zegt, krijgt hij nauwelijks aandacht. Maar wij kunnen dan laten zien dat de PW wél een brede partij is." door Hanneke Keultjes Thomas van Eist weet het zeker: uiteindelijk gaat ook Geert Wilders om. De PW-leider en tevens enig partijlid tot dusver, zal binnen 'vijf tot tien jaar' ook andere leden toelaten. „Maar hij kiest zélf het moment." In een poging dat proces te bespoe digen, is de 24-jarige Alkmaarder gisteren naar de PW-jongerenbij- eenkomst in Den Haag gekomen. De deuren van restaurant Cascade staan wagenwijd open. Iedereen kan in en uit lopen. Een unicum voor PW-bijeenkomsten, die im mer omgeven zijn met strenge be veiliging. Officieel mag het dan ook geen partijbijeenkomst heten, haast Kamerlid Hero Brinkman zich te zeggen. Wilders heeft er niets mee te maken. In zijn strijd voor meer democratie binnen de PW heeft Brinkman op eigen houtje jonge PW-aanhan gers uitgenodigd voor yen work shop 'Hoe zet ik een politieke jon gerenorganisatie op'. Brinkman had mensen moeten af bellen, zoveel aanmeldingen ont ving hij toen hij afgelopen week be kendmaakte een jongerenafdeling op te willen zetten. „Ik heb hon derd aanmeldingen gehad. Het zaal tje biedt ruimte voor zestig." Uiteindelijk zijn slechts twintig jon geren gekomen. Brinkman: „Het blijven toch jongeren hè? Ze heb ben op het laatste moment afge beld. Maar er is zelfs iemand spe ciaal uit Groningen gekomen. Dat is toch fan-tas-tisch\" De jongeren debatteren over stellingen als 'poli tieke jongerenorganisaties zijn al leen maar lastig, je hebt er niks aan'. Politieke jongerenorganisaties van PvdA, D66, GroenLinks en Trots op Nederland zijn uitgeno digd om advies te geven. Volgens vicevoorzitter Jelle Menges van de Jonge Socialisten (PvdA) moet de invloed van een jongerenafdeling niet worden on derschat. „Er is ooit zelfs een raads lid opgestapt na kritiek van ons. Veel mensen hebben ten onrechte het beeld: 'ah een jongerenorganisa tie is lief Aai, aai'. Maar we worden wel degelijk serieus genomen." PW-jongere Richard merkt fijntjes op dat het bij de PvdA ook wel een beetje schort aan partijdemocratie. „Toen Wouter Bos opstapte, stond In zijn strijd voor meer democratie binnen de PW heeft Hero Brinkman op eigen houtje jonge PW-aanhangers uitgenodigd voor een workshop 'Hoe zet ik een politieke jongerenorganisatie op'. foto Phil Nijhuis/CPD HEERLEN - Een brandende frituur pan heeft er in de nacht van zon dag op maandag voor gezorgd dat de politie in Heerlen twee wiet kwekers in de kraag kon vatten. Volgens de politie sloeg de vlam in de pan in een woning aan het Ko- raalerf De bewoner probeerde ver volgens de pan naar buiten te dra gen, maar hij struikelde en kreeg het brandende vet over zich heen. Hij klopte aan bij een verderop in de straat wonende buurman, die meteen de hulpdiensten alarmeer de. Samen met ambulance en brand weer arriveerde ook een politiepa trouille, die in de woning van het slachtoffer een wietkwekerij aan trof Maar niet alleen het slachtoffer bleek over groene vingers te be schikken, ook bij de hulpvaardige buurman vond de politie een hen nepplantage. Beste service, laagste prijs! www.DELTA.nl/digitaletv DELTA dinsdag 25 mei 2010 ROTTERDAM - Politie en familie twisten over de oorzaak van een treinongeluk op station Rotterdam CS, waarbij zondagochtend een man zwaargewond is geraakt. Vol gens de Spoorwegpolitie viel het slachtoffer, een wiskundeleraar uit Delft, toen hij aan het 'treinsurfen' was. De familie en zijn werkgever beweren dat de man ten val is ge komen toen hij met de drukknop de gesloten deuren van de wegrij dende trein wilde openen. De 29-jarige Radj Baldewsing raak te zondagochtend in alle vroegte zwaargewond, nadat hij 50 meter aan een rijdende stoptrein richting zijn woonplaats zou hebben ge hangen, en vervolgens tussen trein en perron was gevallen. Hij werd overgebracht naar het Erasmus Me disch Centrum, waar een klap- long, enkele gebroken ribben, een gebroken arm, een zware hersen schudding en een gescheurde milt werden geconstateerd. Hij wordt onder narcose gehouden, maar ver keert volgens zijn werkgever, het Wolfert Lyceum in Lansingerland, niet in levensgevaar. De Spoorwegpolitie meldde zon dag dat het ging om een geval van treinsurfen, een levensgevaarlijke bezigheid waarbij jongeren op de treeplank van de trein proberen mee te rijden, en die juist in on bruik leek te zijn geraakt. In 2006 overleed een Duitser aan de gevol gen van treinsurfen toen hij in Venlo van een trein viel. Volgens woordvoerder Marjolein Ruiten beek wordt de lezing van de Spoor wegpolitie onderschreven door zo wel ooggetuigen in de trein als op het perron. Nokia E72 vanaf €0,- r 1 m '\j Nokia N97 mini vanaf €0,- HTC Touch Pro2 vanaf €0,- per maand, excl. btw Deze actie geldt bij een 2-jarig BedrijfsFlexibel abonnement i.c.m. een 2-jarig Pocket Internet Zeker abonnement en loopt van 1 mei t/m 30 juni 2010. Vraag naar de voorwaarden. sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7