Zeeland Nieuwe regeling energiezuinig huis Topdrukte bij festival in Renesse wmm FLLI 11 Gewicht Avanta* Bord 'gepimpt' almanak SCHOUWEN-DUIVELAND jiBBR 12 en 13 12 MILIEU Maximaal 1400 euro subsidie voor eigenaren van woningen Schouwen-Duiveland Gegrepen door Saamhorigheid kracht Tolkiens taal %|kjÉï^ Kerkwerve beloond en fantasie met eigen vlag Dinsdag 25 mei 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ■Ti' T,:T::-:,,: T;:T:•-T,. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Huiseigenaren op Schouwen-Duiveland kunnen bin nenkort maximaal 1400 euro subsi die krijgen als zij hun woning ener giezuiniger maken. Het geld komt van het Rijk, de provincie Zeeland en en de gemeente Schouwen-Dui veland. Provincie en gemeente werken nog aan de regeling, die naar ver wachting eind juni, begin juli in RENESSE - Badplaats Renesse kreeg tijdens het pinksterweekeinde top drukte te verwerken. Het driedaag se festival 'Renessetour' trok vol gens de organisatie vrijdag 8000, zaterdag 16.000 en zondag 13.000 bezoekers. De editie 2010 was zwaarder beveiligd dan eerdere edi ties en dat heeft volgens Bart ter Welle van het door Stichting Hore ca Renesse ingehuurde organisatie bureau Bink goed gewerkt. „Na tuurlijk kun je niet voorkomen dat er met zoveel mensen op de been weieens een klap valt, maar over het algemeen was de sfeer gemoe delijk." Onder de bezoekers veel Duitse gasten, die Bayern Mün- chen op de overal in Renesse ge plaatste grote tv-schermen de Uefa Champions League-finale za gen verliezen van Inter Milan. Ter Welle: „Maar het bleef'gemütlich'. De Duitsers kwamen om te fees ten en dat hebben ze ook gedaan." De bezoekers van de Renessetour kregen een muzikaal programma voorgeschoteld variërend van Vota Fonzie en de Klostergold Express tot de Leuk dat je d'r bent Band, Om alles tijdens het pinksterweek einde in goede banen te leiden werden heel wat mensen ingezet: 15 man Rode Kruis, 75 beveiligers, 30 man event-support (onder meer kaartverkoop) en 26 verkeers regelaars. De politie controleerde alle verkeer richting Renesse. werking treedt. Deze instanties be talen ieder 350 euro als de huiseige naar de duurzaamheid van zijn woning verbetert van bijvoorbeeld energielabel C naar label B. Als de huiseigenaar met twee labels ver betert, keren provincie en gemeen te samen 1400 euro uit (ieder 700 euro). „Er zijn nog veel oudere wo ningen op Schouwen-Duiveland, waarvan de bewoners hoge ener- gielasten hebben," zegt Gertjan Be- nou van de gemeentelijke afdeling Ruimte Milieu. De nieuwe rege ling is gekoppeld aan de rijkssubsi die 'Meer met minder'. Deze subsi dieregeling loopt in mei volgend jaar af maar krijgt waarschijnlijk een vervolg. De nieuwe subsidie is het initiatief van de provincie Zeeland. Die be sloot in januari een miljoen euro vrij te maken voor het meebetalen aan woningverbetering. Dat is ge beurd om bouw- en installatiebe drijven tijdens de crisis aan het werk te houden. De provincie vroeg de Zeeuwse gemeenten om mee te doen en haar bijdrage aan de inwoners te verdubbelen. Het Schouwen-Duivelandse college van B en W heeft onlangs beslo ten aan te haken, maar trekt nog niet alle registers open. In het potje Duurzaam Bouwen zat nog 30.000 euro. B en W beslo ten voorlopig alleen dat geld be schikbaar te stellen. Als het aan bod van de provincie optimaal wordt benut, moet Schouwen-Dui veland met 85.000 euro over de brug komen. B en W wachten eerst af of er veel aanvragen ko men en besluiten daarna de ge meenteraad te vragen om meer geld. Zeven van de dertien Zeeuw se gemeenten hebben inmiddels aangehaakt bij het initiatief van de provincie. Schouwen-Duiveland keert sinds begin dit jaar geen subsidies meer uit voor energiemaatregelen aan woningen. Eerdere regelingen wa ren te ingewikkeld of te beperkt waardoor bijna niemand er voor in aanmerking kwam. Renesse stroomde zaterdag - dag twee van de Renessetour - vol. De organisatie schat het aantal bezoekers zaterdag op 16.000. foto Izaak Verkeste Remeha De Remeha Avanta CW6 is de nieuwste HR-combiketel in de Avanta-serie. Een compacte alleskunner die comfortabele warmte levert en tegelijkertijd snel voor royaal warm water zorgt, Daarmee haalt de Avanta CW6 moeiteloos het hoogste cijfer voor comfort: Gaskeur CW6. Op voorwaarde dat olie leidingen binnen m van de te plaatsen HR combi zitten en er een geschikte HR dakdoorvoer aanwezig is. 1 WARMTETECHNIEK Arnesteinweg 36,4338 PD Middelburg T (0118)415060 F (0118)419707 Einfo@abimiddelburg.com CR remeha www.remeha.nl Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - De werkgroep Zeeland van de Partij voor de Dieren heeft zaterdag in de oude veerhaven van Zierikzee bij 'de Val' het bord van de mosselsector met daarop de tekst 'Stop de Groene Leugen' een heel andere uitstraling gegeven. Waar tot voor kort de strijdleuze van de mosselvissers stond prijkt nu de beeltenis van boegbeeld van de Partij voor de Dieren Marianne Thieme. Wie wil weten of hij aangekomen is of afgevallen, stapt op de weeg schaal. Ook Bing doet dat regelma tig, want deze achtjarige Vlissinger is zich bewust van zijn gewicht. Dat heeft een reden. Bing wil een six- pack. Daarom besloot hij onlangs om voortaan elke avond voor het naar bed gaan push-ups te doen. Af gelopen donderdag was Bing een te vreden man. Er waren wat onsjes af gegaan. Maar slechts luttele dagen later, toen hij - fris uit bad - op nieuw op de weegschaal plaatsnam, maakte tevredenheid plaats voor on genoegen. Een korte blik op het schermpje leerde Bing dat hij niet op gewicht was gebleven en zeker niet was afgevallen. „Mama!", riep hij. „Ik ben bijgevallen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75