sport 135 vroeg rijk Boot dubbelt iedereen in Vlissingen en valt uit met pech in Wemeldinge Hansweertse Boys sluit af met verlies Zeldzame nederlaag kost Vosmeer promotie „Dit is een enorme teleurstelling. Na een kwartier hadden we zo'n riant uitzicht op promotie, nu staan we met lege handen." Dammers Middelburg uit bekertoernooi Breskens trekt twee nieuwe spelers aan dinsdag 25 mei 2010 Wolfaartsdijk-coach Ad Poortvliet door Ron de Waal DOMBURG - Na een kwartier, bij een o-2-achterstand, leken ze dood en begraven. De voetballers van Domburg herpakten zich za terdag echter op wonderbaarlijke wijze en vochten zich naar een 4-2-overwinning op Wolfaarts- dijk. Daardoor promoveerde de ploeg van trainer John Tahapary naar de derde klasse. Vreugde en verdriet lagen zaterdag dicht bij elkaar in Domfeurg. Na een kwartier waande Wolfaarts- dijk zich derdeklasser en was Dom burg in mineur. Anderhalf uur la ter waren de rollen volledig omge keerd, met hossende blauwhem- den van de thuisploeg en een treu rende oranje brigade uit Wolp- haartsdijk. „Dit is een enorme te leurstelling", stamelde de verlie zende trainer Ad Poortvliet. „Na een kwartier hadden we zo'n riant uitzicht op promotie, nu staan we met lege handen." Poortvliet kon wel een verklaring vinden voor de teloorgang van zijn ploeg. „Er sloop een enorme gemakzucht en tamheid in de ploeg. Na de aansluitingstreffer van Domburg is dat ons fataal ge worden." Domburg-collega John Tahapary maakte zijn ploeg logischerwijs een groot compliment voor de we deropstanding. „Na die geweldige domper in de beginfase hebben de jongens het fenomenaal opgepakt. We zijn blijven voetballen en na de t-2 kwam het zelfvertrouwen te rug." Al na drie minuten kreeg Dom burg een tik, toen Harm Fluijt van dichtbij keihard uithaalde nadat de Domburgse defensie de bal niet goed had weggewerkt: o-i. Nauwe lijks bekomen van de schrik stond de o-2 al op het scorebord, toen door Herman Heuvink Erik de Kok van ruime afstand uit haalde. Doelman Jacco Leijdekkers van Domburg dacht dat de bal haast zou gaan, maar via de paal was het wel degelijk raak. Sander Willemse hielp de thuis ploeg na een halfuur weer in het zadel.' Hij ging fel door en passeer de met een laag schot Michael de Jager: 1-2. De doelman ging even la ter flink in de fout. Chiel Maranus krulde een houdbare bal richting de bovenhoek, maar De Jager tast te mis: 2-2. „De meesten daalden enorm in niveau en persoonlijke fouten gaven helaas de doorslag", bekende trainer Ad Poortvliet. Bij een gelijke stand was er nog niets aan de hand voor Wolfaarts- dijk, maar de thuisploeg rook bloed. Domburg, dat voetballend de betere ploeg was, had uitslui tend baat bij een zege. Uit een cor ner van Chiel Maranus kopte Mar- tijn Minderhoud, uitgerekend de kleinste man op het veld, van dichtbij de 3-2 binnen. Daarmee leek het geloof bij Wolfaartsdijk tot het nulpunt te dalen. „In de tweede helft hebben we geen kans meer gehad", aldus Poortvliet. De bezoekers probeerden nog wel iets te forceren, maar alle overtui ging ontbrak. Domburg strooide een kwartier voor tijd nog meer zout in de wonden van Wolfaarts dijk. Uit een mooie pass van Chiel Maranus zette Sander Willemse goed door en was de 4-2 een feit, evenals promotie naar de derde klasse. Domburg-Wolfaartsdijk 4-2 (2-2). 3. Harm Fluijt 0-1, 14. Erik de Kok 0-2, 29. Sander Willemse 1-2, 38. Chiel Ma ranus 2-2, 50. Martijn Minderhoud 3-2, 73. Sander Willemse 4-2. Scheidsrech ter: A.C. Deurloo (Tholen). Gele kaart: Patrick Kodde, Maurice Bernard (Dom burg), Stefan Westerweel, Kevin de jong (Wolfaartsdijk). Aantal toeschou wers: 200. WEMELDINGE - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was za terdag veruit de sterkste tijdens de motorcross in Vlissingen. In de tweede manche dubbelde hij zelfs het complete veld. In Wemeldinge viel Boot gisteren uit met pech. Daar won Stefan Hage uit Goes. In de eerste manche in Vlissingen slaagden alleen Erik van der Wek ken (Zierikzee) en Steven Ovaa (Oost-Souburg) er zaterdag in om niet gedubbeld te worden door Boot. In de tweede heat kwam zo wel Van der Wekken als Ovaa ech ter in de problemen, waardoor bei den in de achtervolging moesten. Gian Carlo Buijs, plaatsgenoot van Ovaa, profiteerde daarvan en legde beslag op de tweede plaats. Hij won ook het dagklassement bij de MX 2, omdat Boot in de MX 1 uit kwam. In de 85cc-klasse was er een span nende strijd om de ereplaatsen. Niet om de koppositie, want die was in beide manches voor Carsten Goedegebure uit Yerseke. In de eerste manche kon zijn plaatsgenoot Marvin Boone nog enigszins in de buurt blijven. In de tweede manche kwam hij echter ten val en gaf op. Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk nam zijn posi tie over en behield die vijf ronden lang. Toen ook hij ten val kwam, was het Guido Boone uit Oost-Souburg die er met de twee de plaats vandoor ging. Bij de 65CC ging het gevecht tussen Timo Dhanis (Terneuzen) en Cor- ne Blok (Ritthem). De Zeeuws-Vlaming won uiteindelijk beide heats. In de 50CC staken Joris Lampio (Vlissingen) en Jonah Pijnen (Ar- nemuiden) uit boven de rest. Pij nen kon in beide manches de aan vallen van zijn opponent pareren. De zege bij de veteranen was op nieuw voor de ijzersterk rijdende Mykel van de Goor. In Wemeldinge was Stefan Ha- ge uit Goes gisteren de sterkste van de dag. De KTM-rijder was niet aanwezig geweest in Vlissin gen, omdat hij had gekozen voor een wedstrijd om het Duits kam pioenschap. Daar bleef hij echter steken in de kwalificatie. Het leek gisteren een prachtig duel te worden tussen Hage en Boot. Dat ging echter niet door. Boot werd al in de eerste manche ge plaagd door een vastloper, net op het moment dat hij Hage wilde passeren. In de tweede manche kwam Boot niet meer aan de start. Erik van der Wekken was de beste van de rest. Bij de 85CC ging de overwinning naar Jochem van den Dorpel uit Kapelle. Hij kon in de tweede man che profiteren van een botsing tus sen de leiders, Marvin Boone en Jordan Lee van Maaren uit Vlissin gen. Van den Dorpel kon nog nipt een sterk aandringende Lars de Nood uit Oost-Souburg achter zich houden. Winst in de 65CC was er voor Stan Brons en Mykel van de Goor won bij de veteranen. Ongemeend span nend was het in de 50CC, waar Lampio en Pijnen evenveel pun ten haalden. Door winst in de tweede manche werd Lampio dag winnaar. RUCPHEN - Voor Hansweertse Boys zit het voetbalseizoen er nu echt op. De Zuid-Bevelandse zon- dag-vijfdeklasser was al uitgescha keld in de nacompetitie en verloor gisteren opnieuw. RSV was in Rucphen met 3-0 te sterk en promoveerde naar de vier de klasse. Hansweertse Boys kon promotie vorige week al vergeten, na de 3-1-nederlaag op eigen veld tegen Noordhoek. Omdat Noordhoek en RSV onder ling hadden gelijkgespeeld (2-2), moest de ploeg uit Rucphen giste ren met drie doelpunten verschil winnen. Dat lukte op het nipper tje. De thuisploeg kwam na een paar minuten goed weg, toen een kop bal van John Kraaijenbrink na mens Hansweertse Boys werd ge pareerd door de RSV-doelman. Na tien minuten zag die zijn ploeg aan de andere kant van het veld op voorsprong komen. Een over treding op Sven Valentijn leverde RSV een strafschop op, die door diezelfde Valentijn werd benut: 1-0. Op slag van rust kregen de Zeeuw en van trainer Kees de Smit een kans op de gelijkmaker. Nadat Ni- gel Beenhakker van Hansweertse Boys onderuit was gehaald, vloog de daaropvolgende vrije trap van Tim Jacobusse rakelings over het doel. In de tweede helft verdubbelde Dennis Braspenning de marge al snel. Het bleef daarna lange tijd 2-0, een uitslag die net niet genoeg was voor de Brabanders. Vijf minuten voor tijd was het echter Sven Va lentijn die de verdediging van Hansweertse Boys in de luren leg de en de beslissende derde treffer maakte. Terwijl RSV feest vierde, kon ook Hansweertse Boys na afloop terug kijken op een geslaagd seizoen. Er werd een goede competitie in de vijfde klasse B gespeeld, die werd afgesloten met de derde plaats en een periodetitel. In de nacompetitie ging het vervol gens mis, maar daar wordt niet al te lang om getreurd. Hansweertse Boys hoopt de selectie bij elkaar te kunnen houden en onder de nieu we trainer Leo van der Weijden ook volgend seizoen weer bovenin de vijfde klasse te kunnen mee draaien. door Klaas Verspoor OUD-VOSSEMEER - Voor Vosmeer waren de druiven zaterdag erg zuur. De Thoolse ploeg leed tegen FSV de eerste nederlaag in zeven tien wedstrijden en miste daar door promotie naar de derde klas se. Door een 2-0-zege in Oud-Vos- semeer promoveerde FSV. De eerste nederlaag sinds 17 no vember 2009 kwam hard aan bij Vosmeer. Na de 1-0-uitzege van Vosmeer bij SPS en het gelijkspel van FSV tegen SPS had Vosmeer op eigen veld aan een gelijkspel ge noeg gehad. Voor rust was er sprake van een ge- lijkopgaande strijd. Beide ploegen kregen wat kansjes, maar de defen sies overheersten. De o-o-rust- stand was dan ook een logisch ge volg. In de tiende minuut van de tweede helft brak FSV het duel open. Na een voorzet van Wiebe de Kok kopte FSV's andere helft van het koningskoppel, Edward de Rooij, de ploeg uit Fijnaart naar 0-1. Na de openingstreffer veran derde het spelbeeld. Vosmeer ging met een doorschuivende laatste man meer risico's nemen en zette FSV onder druk. De Brabanders moesten terug, maar bleven goed georganiseerd verdedigen waar door Vosmeer niet aan uitgespeel de kansen toekwam. Met een scherpe counter kwam FSV zelfs op 0-2. Opnieuw scoorde De Rooij en wederom was De Kok de aange ver. In de 77e minuut liet Vosmeer het na om de aansluitingstreffer te maken. Adderahin El Fadili schoot voor een lege goal naast, waardoor een spannende slotfase uitbleef Vosmeer blijft daardoor net als SPS in de vierde klasse. Beide ploe gen kenden een sterke fase in het Vosmeer (Oranje shirts) verspeelde in de wedstrijd van de waarheid tegen FSV promotie naar de derde klasse. 'foto Leo Adriaansen seizoen, maar staan na de nacom petitie met lege handen. FSV is de lachende derde en komt volgend seizoen uit in de derde klasse. „Maar de eerlijkheid gebiedt wel te zeggen dat FSV de verdiende winnaar is", aldus Vosmeer-voor zitter Ad Hommel. „Deze groep van Vosmeer speelde dit seizoen voor het tweede jaar samen. Mis schien is het wel goed dat de groep, die bij elkaar blijft, nog een jaartje in de vierde klasse blijft. Nu moeten we volgend seizoen maar proberen om rechtstreeks te pro moveren." HUISSEN Het viertal van de Middelburgse damclub is zaterdag uitgeschakeld in de KNDB-beker. In de tweede ronde, die in het Gel derse Huissen werd gespeeld, was MTB Hoogeveen veel te sterk voor de Middelburgers. De Drentse ploeg won met 7-1. Daaf Kasse hield als enige Zeeuw een punt aan het duel over. Bram Goedhart, Arie Kammeraat en Kees de Jonge verlo ren hun partij. BRESKENS Voetbalvereniging Breskens heeft zich versterkt met twee nieuwe aanvallers. Bas Castelijn komt over van Groe- de. Hij was dit seizoen goed voor 23 doelpunten. Ilyas Yavus komt over van IJzendijke. Elmar Lauret en Michel Meeusen keren terug na langdurig blessureleed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73