PZC Lekkende dijk gevaar voor fietsers Avanta* Gewicht BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 II 12 WESTHOFWEG Waterschap wil probleem nat wegdek voor de zomer hebben opgelost Historische mosselhengsten laten oude tijden in Yerseke herleven KNRM helpt jacht dat water maakt almanak Enorme diversiteit tijdens Weekend van de Amateurkunst Dinsdag 25 mei 2010 Vijftig jaar met parkieten in de weer Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel NIEUWDORP - Een lekkende dijk langs de Westhofweg bij Nieuw- dorp blijkt een plaag voor fietsers. Door de lekkage is -het wegdek op enkele plekken permanent nat en door algengroei spekglad. Ten minste twee fietsers zijn bij valpartijen ernstig gewond ge raakt. Het waterschap wil het pro bleem op korte termijn aanpak ken. De Westhofweg, in het Sloege- bied, is onderdeel van een fiets- knooppuntenroute. Veel recreatie ve fietsers maken er gebruik van, maar ook werknemers van Zalco en EPZ. Op het stuk bij de Engelandweg laat de naastgelegen dijk op enkele plekken al geruime tijd water door, waardoor het asfalt altijd nat en dus glad is. Twee fietsers zijn daardoor on langs ten val gekomen en gewond geraakt. Eén van hen heeft een ge scheurd bekken opgelopen en moet weken rust houden. Gebruikers van de weg hebben over de gevaarlijke situatie aan de bel getrokken bij de Fietsersbond. Op de website wordt door ver scheidene fietsers geklaagd. Volgens gebruiker Sander Gouds waard is het met name voor recrea tieve fietsers oppassen geblazen. Zij rijden niet dagelijks over de Westhofweg en zijn dus ook niet bekend met de situatie ter plekke. Chris Reijerse van de Bevelandse afdeling van de Fietsersbond weet al jaren van het probleem. Reijerse: „Ik heb me er altijd over verbaasd, maar er eigenlijk niet bij stilgestaan om er actie op te onder nemen." Overigens zijn er volgens Reijerse tot voor kort nog nooit klachten binnengekomen bij de Fietsers bond. Wegbeheerder Waterschap Zeeuw se Eilanden is eveneens bekend met het euvel. Na het eerste ongeval zijn waar schuwingsborden geplaatst en zijn er steentjes op de natte plekken aangebracht om het wegdek ruw te maken, maar de oorzaak, de lek kende dijk, is nog niet aangepakt. Daar gaat binnenkort verandering in komen, laat woordvoerster San dra Minneboo van het waterschap weten. Er zal een zogeheten diep- drainage in de dijk worden aange bracht om de waterdoorlaat te stoppen. Dat moet nog voor de zo mer zijn gebeurd, zegt Sandra Min neboo. YERSEKE - Oude tijden herleefden dit weekein de in de haven van Yerseke. Bij de insteekha- ven van de firma Verwijs-Van der Endt vaar den zaterdagmiddag vier historische mossel- hengsten binnen: D'n Bruinen, Jan Korneel, Drie Gebroeders en Tolerant. Een uniek mo ment; vroeger voeren honderden mosselheng sten over de Schelde, tegenwoordig zijn er in Nederland nog maar vijf over. Het zijn houten platbodemschepen die werden gebruikt voor het vervoer van mosselen naar België. Toen de kreken langs de Schelde dichtslibden en het water vervuilde, verkasten de hengsten naar de Oosterschelde. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl/bevelanden Remeha De Remeha Avanta CW6 is de nieuwste HR-combiketel in de Avanta-serie. Een compacte alleskunner die comfortabele warmte levert en tegelijkertijd snel voor royaal warm water zorgt. Daarmee haalt de Avanta CW6 moeiteloos het hoogste cijfer voor comfort: Gaskeur CW6. Op voorwaarde dat alle leidingen binnen i m van de te plaatsen HR combi zitten en e een geschikte HR dokdoorvoer aanwezig is. WARMTETECHNIEK Arnesteinweg 36, 4338 PD Middelburg T (0118)415060 F (0118)419707 Einfo@abimiddelburg.com CR remeha www.remeha.nl HANSWEERT - De KNRM in Hans- weert moest gisterochtend om half twaalf uitrukken om een jacht te helpen dat in moeilijkheden was geraakt op de Westerschelde. Er was water in het schip gelopen. De KNRM heeft geholpen met pompen, een noodreparatie uitge voerd op het water en het jacht de finitief gerepareerd op de wal. Tip? redactie@pzc.nl Wie uiil weten of hij aangekomen is of afgevallen, stapt op de weeg schaal. Ook Bing doet dat regelma tig. Erg regelmatig zelfs, want deze achtjarige Vlissinger is zich zeer be wust van zijn gewicht. Dat heeft een reden. Bing wil een sixpack. Daarom besloot hij onlangs om voortaan elke avond voor het naar bed gaan push-ups te doen. Afgelopen donder dag was Bing een tevreden man. Er waren wat onsjes af gegaan. Maar slechts luttele dagen later, toen hij - fris uit bad - opnieuw op de weeg- schaal plaatsnam, maakte tevreden heid plaats voor ongenoegen. Een blik op het schermpje leerde Bing dat hij niet op gewicht was gebleven en al helemaal niet was afgevallen. Ma- mal", riep hij. „Ik ben bijgevallen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67