341 sport IJzendijke staat opnieuw met Sluiskil stuurt Koewacht terug naar Poppe grote verrassing in Axel Croede houdt Cluzona op een gelijkspel Breskens trekt twee nieuwe spelers aan NACOMPETITIE IJzendijke slaagt er niet in promotie af te dwingen naar de vierde klasse zondag. De ploeg gaat in de nacompetitie onderuit tegen HSC'28 (0-1). dinsdag 25 mei 2010 door Lucien Roelandt AXEL - Richard Poppe was gisteren op het pinksterconcours in Axel de grote verrassing. De ruiter uit Veere schreef met Ronaldo in een spannende barrage de klasse M op zijn naam. In het springen L was er geen kruid gewassen tegen snel heidsduivel Ellen Briquet uit Vogel waarde. Bram Wattel had voor de barrage een parkoers opgesteld waarop de ruiters extra konden vlammen. Liesbeth de Cleene liet die kans in M niet aan zich voorbijgaan. Als een scheermes stuurde de amazo ne uit Beveren Elbury in 34.86 se conden over de obstakels. Het leek kat in het bakkie. Het ve nijn kwam voor de Belgische uit de onverwachte hoek. Richard Poppe, met Ronaldo meestal wel goed voor een springfoutje, stuur de in een bloedstollende rit de zwarte Burggraaf-zoon in 32.14 naar een overtuigende zege. „Ro naldo gaf me in het basisparkoers al een goed gevoel. Ik ben er dan ook vol voor gegaan. Hij stelde mij niet teleur", vertelde Poppe. In de L stuurde eerste starter Ellen Briquet de merrie Prinses Santi als een raket in 35.99 seconden over het parkoers. Zij gooide daarmee de deur voor haar achtervolgers in het slot. In de dressuur Mi trok Ivan van Leuven met Zandora de progressie ve lijn door. De ruiter uit Vogel waarde stuurde de Sanremo-doch- ter in de eerste proef met 192 pun ten naar de zege. Ook in de her kansing zat die er in. Maar door slordigheidjes van de ruiter werd het de derde stek achter winnares Ilona van Drongelen met de ruin ruin Vivaldi. Van Leuven: „Zando ra is een fijn paard met een gewel dig karakter. Ze leert snel. Ik moet haar maar een hint geven en ze neemt het gelijk op. Er zit nog veel meer in, zoals bijvoorbeeld in de tweede proef Ik ben toch wel te vreden, want dit was pas onze tweede wedstrijd op dit niveau." CROEDE In de return van de nacompetitie om promotie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal speelde Groede met 1-1 gelijk tegen Cluzo na. Nadat de bezoekers uit Brabant voor de rust op voorsprong kwa men, maakte Quinten de Muer in de tweede helft de gelijkmaker na mens de West Zeeuws-Vlamingen. Cluzona promoveert na de 6-o-ze- ge op Groede in de heenwedstrijd. TERNEUZEN Voetbalvereniging Breskens heeft zich versterkt met twee nieuwe aanvallers. Bas Castelijn komt over van Groede. Hij was dit seizoen goed voor 23 doelpunten. Ilyas Ya- vus komt over van IJzendijke. De selectie wordt verder aangevuld met vier A-junioren. Elmar Lauret en Michel Meeusen keren terug na langdurig blessureleed. Het aantal keren op rij dat IJzendijke zijn Waterloo vindt in de nacompetitie. Mark Wijffels van IJzendijke (rechts) is in een fel duel verwikkeld met een tegenstander van HSC'28. De West-Zeeuws-Vlamingen zouden de wedstrijd met 0-1 verliezen, waardoor hen promotie naar de vierde klasse door de neus werd geboord. foto Huib de Jonge door Jack Begijn KOEWACHT - Na het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Mathon viel Sluiskil-trainer Arno Verlinde gistermiddag in de handen van zijn vrouw en kind die achter de dug-out stonden. „Zij hebben mij het hele jaar door gesteund en veel tijd voor mij opgeofferd", zei de winnende coach. Maar achter de woorden van de 35-jarige trainer ging meer schuil, want zonder trainerspapiêren doet de KNVB moeilijk. Verlinde werd daarom eerder te kennen gegeven dat zijn contract niet verlengd zou worden. De spelers vierden op dat moment hun feestje op de mid denstip na de t-o-overwinning (doelpunt van Timucin Yilmaz) op Koewacht en daarmee de pro motie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. Toen de spelergroep de trainer in het vizier kreeg, stormden de Sluis- killenaren naar Verlinde om hem deelgenoot te maken van de feest vreugde. Bestuursleden kwamen met een doos champagne aanzet ten om de kroon op het werk nog eens extra te benadrukken. Verlinde genoot, maar weet dat de verlenging van zijn verblijf in Sluis kil afhankelijk is van zijn bereid heid om een trainersbevoegdheid te halen. Dit seizoen had hij die be lofte naar het bestuur niet waarge maakt en moest hij dus van de be leidsmakers vertrekken. De spelers groep kwam echter in opstand en dwong een langer verblijf van Ver linde af „In mijn eerste jaar direct promoveren: hoe veel mooier had het kunnen zijn. Of ik verder wil? Mijn gevoel zegt ja, maar deze week moet ik er eerst eens goed over nadenken. Het sterkt je wan neer de spelers zo achter je staan. Alleen voor hen al zou je langer willen blijven. Bovendien kunnen we met drie gerichte versterkingen een goede ploeg op de been breng en om mee te draaien op dit ni veau", wierp Verlinde een rookgor dijn op. Voorzitter Carlo Vanhijfte van Sluiskil wil onder druk van de spelers terugkomen op het eerder genomen besluit van het bestuur, maar dan wel met de kanttekening dat de trainer zich nu wel voor de cursus gaat inschrijven. Bij Koewacht was de stemming be grijpelijkerwijs in mineur. In de meest cruciale wedstrijd van het seizoen hadden de spelers niet thuisgegeven. De ploeg degradeert meteen na de promotie vorig jaar vanuit de vijfde klasse. De bele ving en inzet om een langer ver blijf in de vierde klasse af te dwin gen ontbrak. Trainer Danny Vlas- senrood zat na afloop helemaal ka pot en was niet in staat enig com mentaar te geven. „Vraag maar een speler. Zij weten het beste wat er vandaag misging", kon hij met veel moeite uitbren gen. Een week eerder nog zei Vlas- senrood dat behoud belangrijk is voor de doorontwikkeling van de jonge spelers. „Uithuilen en op nieuw beginnen", zei voorzitter Kees Janse van Koewacht. „Veel meer kun je niet." Koewacht-aanvoerder Dimitri Ver linde vond dat het gistermiddag aan het ontbreken van de echte 'drive' lag. „Ik had er meer van ver wacht", keek hij terug op de teleur stellende wedstrijd. „Als je je in de ze klasse wilt handhaven, moet je meer laten zien. Dat hebben we niet gedaarf. De overwinning van Sluiskil was terecht." Koewacht-Sluiskil 0-1 (0-0). 63. Timu cin Yilmaz 0-1. Scheidsrechter: A. Ma thon (Oosterhout). Gele kaarten: Da rius Cyrroes, Kristof Coenen, Ko Verstra- eten en Dimitri Verlinde (Koewacht) Umut Yigit, Yannick Vanhijfte, Bas Boer man en Bas Kampman (Sluiskil). Rode kaart: Hasan Kesikbas. Aantal toeschou wers: 350.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64