sport 133 door 'magische' grens prolongeert zwemtitel Het onzekere leven in de gevarenzone Fikse kater voor biljarters Delta dinsdag 25 mei 2010 - 'Sp- afstand van zeven meter en dertien centimeter. foto Mark Neelemans Een pees in de knieholte speelt hem nog steeds parten. „Ontstaan door een combinatie van overbe lasting en scheefstand", vertelde hij. „Het gaat beter, maar ik ga terug naar mijn fysiotherapeut. Ik moet voluit kunnen gaan om maximaal te presteren. Ik heb me de afgelo pen twee jaar sinds ik van club ge wisseld ben goed ontwikkeld. Ik ben in 2008 naar Phanos in Am sterdam gegaan en er ook gaan wo nen. Dat is goed uitgepakt. Ik heb veel meer rust." In combinatie met een studie aan de Johan Cruijff University moet een trainingsarbeid van twintig uur per week op termijn leiden tot plaatsing voor een EK en WK. „En mocht het lekker blijven gaan, dan hoop ik ook op de Olympische Spelen. Ik ben 24 jaar en heb nog zeker acht jaar om door te groeien. Het gaat nu met centimeters per jaar, maar dat moeten grotere sprongen worden. Vorig jaar heb ik een persoonlijk record van 7.62 meter gesprongen. Dat wil ik dit jaar constant springen, met af en toe eens een uitschieter. En op de horden wil ik eindelijk mijn pr wel eens aanscherpen." Pengel werd in Hulst op de hor den tweede, achter clubgenoot Erik Leeflang, die met 13.93 secon den een baanrecord vestigde en een bonuspremie verdiende. De Belg Wim Blondeel, sinds 1996 in eigen land ongeslagen, won het kogelstoten. Dat ging niet zonder slag of stoot. „Dit was absoluut een goed veld, met vijf jongens met een pr van boven de'17.30 me ter", keek de blonde reus uit Sint-Laureins terug. „Zeker als het dan een beetje minder gaat, moet je je concentratie behouden." La chend: „Anders wordt het frustra tie." Jisca Docters (ex-Schelde- sport) reikte bij het verspringen en speerwerpen tot een derde plaats. Mariska Bun (RKHAV) was met een zesde plaats de beste Zeeuwse bij het verspringen (4.79 meter). Haar clubgenote Sana Achmidach werd bij het kogelstoten vijfde met 41.90 meter. De Rotterdamse Meruska Eduarda verbeterde met een sprong van 5.88 meter het baanrecord bij het verspringen. Bregje Crolla verbeter de met de speer haar vorig jaar ge vestigde baanrecord. Toch bleek dat onvoldoende voor winst. Melissa Dupré (RC Gent) overtrof met 56.32 meter haar pres tatie. Verder waren er zeges voor Veerle Blondeel (discuswerpen) en kogelstootster Catherina Tim- 'mermans. Sonny Corre (Luctor) achter zich te houden. De 200 meter wissel slag werd wel gewonnen door Hondsmerk (2.17.81). Hij werd op de voet gevolgd door de jeugdige Björn Scherbeijn (Scheldestroom). De snelste tijd op de 100 meter vrije slag bij de mannen kwam op naam van Bas van Houwelingen (55-33). De zwemmer van De Schel de zwom in de jeugdcategorie naar de overwinning en noteerde een snellere tijd dan Kevin Honds- merk (55.52) in de senioren catego rie. Bij de vrouwen was Judith Stap in vorm. De zwemster van de Storm vogel uit Vlissingen brak het kring record op de 200 meter vrije slag (2.09.80) en was ook de sterkste op de 100 meter rugslag (1.08.63). Ook het kringrecord op de 200 me ter wisselslag moest eraan geloven. Stap snelde in 2.24.26 naar de over winning en zwom haar concurren ten op gepaste afstand. Manon Minneboo (Stormvogel) maakte haar naam als 50 me ter-specialist meer dan waar, op de korte vrije slag pakte ze de over door Leon ten Voorde SEEFELD - Op het trainingskamp van Oranje wordt niet alleen nieu we hoop geboren. Het is ook een plek van valse illusies en onzeker heid bij spelers die hun plek in de selectie nog niet zeker zijn. Er moe ten er nog vier afvallen. Wie zijn de twijfelgevallen en hoe is het le ven in de gevarenzone? DE VERDEDIGING De twijfelgevallen: Vlaar of Ooijer. De kansen: Vlaar valt waarschijn lijk af. De twijfelgevallen: Braafheid of Anita. De kansen: Anita lijkt een voor sprong te hebben genomen. Het verhaal van Edson Braafheid. Hij had zaterdagavond zomaar in het Estadio Bernabeu kunnen zijn. Edson Braafheid speelde dit seizoen twee Champions-League- wedstrijden voor Bayern Mün- chen en staat nog steeds onder contract bij die club. Maar toen zijn ploeggenoten in Madrid het hoogste podium betraden, bekeek hij dat tafereel vanaf een bank in het spelershotel van Oranje in See- feld. „Achteraf ben ik te snel weg gegaan bij Bayern, ik had wat ge duldiger moeten zijn", doelt hij op zijn overgang in de winterstop naar Celtic. Hij ging naar Glasgow om zijn plek in de WK-selectie vei lig te stellen, maar ironisch genoeg verspeelde hij juist daar waar schijnlijk zijn kansen. Bij Celtic kwam hij niet of nauwelijks aan de bak. „Of ik twijfel? Twijfel is een groot woord... van de verdedi gers moeten er nog twee afvallen, echt zeker van mijn plek, zoals een jaar geleden, ben ik niet." Wie hem ziet trainen, ziet geen speler die angst uitstraalt. „De onzeker heid remt me niet af Ik moet er ge woon voor zorgen dat ik er aan het eind van de week klaar voor ben." HET MIDDENVELD De twijfelgevallen: Engelaar of Schaars De kansen: Schaars maakt tot dusverre een betere indruk op de trainingen. Het verhaal van Orlando Engelaar. Twee jaar geleden op het EK wilde Arsenal-manager Arsène Wenger in de rust van de wedstrijd Neder- land-Italië alles weten van die lan ge middenvelder van Oranje. Or lando Engelaar was op die avond in Bern een van de vele sensaties. Nu, aan de vooravond van het WK, is een basisplaats bij Oranje niet meer dan een mooie droom. Engelaar moet eerst maar eens zor gen dat hij een plekje in de selec- Jeremain Lens hoopt dat hij mee mag naar het WK. tie veilig stelt. „Ik denk dat het voor mij spannend wordt", is hij realistisch. „Ja het zou wel eens tus sen mij en Schaars kunnen gaan. Ik neem niet aan dat de bonds coach ons allebei meeneemt." En gelaar geeft toe dat het leven in de gevarenzone niet altijd even pret tig is. „Ik ben er in mijn hoofd wel mee bezig. Tegelijkertijd probeer je dat ook direct weer weg te zetten, omdat je kan blokkeren. Het is niet eens zo dat ik twijfel, omdat ik zelf het gevoel heb dat ik een goede kans maak. Je weet het al leen niet zeker. Nee, je krijgt geen signalen van de bondscoach, het is gewoon afwachten." DE AANVAL De twijfelgevallen: Elia, Babel en Lens. De kansen: Babel moet vrezen, ze ker nu hij geblesseerd is geraakt. Lens zou wel eens de verrassing in de selectie kunnen worden. Het verhaal van Jeremain Lens. Aan de rand van het trainingsveld in Seefeld gaan zijn gedachten nog even terug naar Ajax, de club die hem als 14-jarige de deur wees. „Op het moment dat je dat te ho ren krijgt, heb je wel even een brok in de keel. Maar", voegt hij er lachend aan toe, „trainer Henny de Regt heeft wel meer spelers weggestuurd, die later het betaalde voetbal haalden: denk aan Elia, Quincy en Amrabat. Of ik lastig was? Ach, je moet natuurlijk ook met pubers kunnen omgaan." Nie mand hoeft Lens nog te vertellen hoe wonderlijk het kan gaan in de voetballerij. Een halfjaar geleden was hij nog niet eens basisspeler bij AZ. Nu wacht hem een mooi contract bij PSV en lonkt het WK. „Natuurlijk denk ik over mijn kan sen om mee naar het WK te gaan. Ik denk dat Elia, Babel en ik het zelfde soort voetballers zijn. Het zou heel goed kunnen dat één van ons drie uiteindelijk afvalt." winning (26.90) voor clubgenote Merel van der Ent. De vrouwenes tafette-onderdelen werden alle maal gewonnen door de Stormvo gel. Op de 5x50 meter vrije slag snelde het team van vertrekkend coach Jeroen Dellebeke naar een Zeeuws record. Hetzelfde kunstje werd geflikt op de 4x200 meter vrije slag (9.20.32), met speels ge mak werd er gewonnen. Komende week gaat het kampioen schap verder, dan wordt er gestre den om de titels voor de langere af standen. door Frits Bakker RIJSBERGEN - De biljarters van Del ta en Verbrugge hebben een fikse kater overgehouden aan de bekerfi nale in Rijsbergen. In de twee pou les van vier eindigden de twee Zeeuwse teams op de laatste plaats. Het topteam van Van Don- ge en De Roo won de beker. Jan Kikken, de teamleider van Del ta die met zijn spelers voor de hoofdprijs ging, reageerde aangesla gen: „Dit is een domper." De inde ling van het toernooi maakte de vroege uitschakeling van Delta nog erger dan het leek. Het team, dat tot de laatste weken in de eredi visie koploper was, trof in de voor ronden niet eens de topteams van Van Donge en De Roo en Crystal Kelly. Bij Delta werd tevergeefs ge zocht naar een verklaring voor het falen. Jean Paul de Bruijn won als enige van de acht spelers van Del ta en Verbrugge geen enkele partij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63